medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

23:20
Хірургічна патологія серця
Хірургічна патологія серця

Результат виводиться як на монітор, так і поміщається в цифровий архів. В ході коронарографії встановлюють ступінь і розмір коронарних судин, що і визначає подальшу тактику лікування. При необхідності, після узгодження з пацієнтом, можливо одночасне проведення балонної дилатації і (або) установка судинних ендопротезів – стентів.

Можливі ускладнення

·         Кровотеча в місці пункції

·         Порушення ритму серця

·         Алергічна реакція на контраст

·         Тромбоз коронарної артерії

·         Гостра дисекція інтими артерії

·         Розвиток інфаркту міокарду

Проекції при коронарографії. Виконання і інтерпретація коронарної ангіографії повинні бути бездоганними. Повне обстеження включає ангіокінографію лівого шлуночку в правій передньо-косій проекції в поєднанні з вентрикулограмою в лівій косій проекції. Це дозволяє оцінювати функцію лівого шлуночку, включаючи порушення рухливості його стінки. Ліва коронарна артерія звичайно досліджується в п'яти проекціях для отримання оптимальної оцінки кожного її конкретного сегменту, а права коронарна артерія – принаймні в двох проекціях. Слід уникати реєстрації зображення сегментів, що накладаються один на одного. Часто використовуються специфічні ліва і права передні косі проекції з сильною каудальною ангуляцією.

Ургентна коронаровазографія рекомендована пацієнтам із рефрактерною або повторною стенокардією разом із динамічними змінами ST, з серцевою недостатністю, загрозливими порушеннями ритму або гемодинамічною нестабільністю (клас I, рівень доказовості C).

Рання (до 72 годин) коронаровазографія з подальшою реваскуляризацією (ЧКВ або АКШ) рекомендована пацієнтам з середнім та високим ризиком (клас I, рівень доказовості A).

Рутинна інвазивна тактика у пацієнтів без середнього або високого ризику не рекомендується (клас III, рівень доказовості C).

ЧКВ не рекомендується проводити без достовірного ангіографічного підтвердження пошкодження судин (клас III, рівень доказовості C).

При виборі типу стента (драг-елютинг або голий) необхідно враховувати можливі некардіальні хірургічні втручання, які потребують відміни антиагрегантів (клас I, рівень доказовості C).

Аорто – коронарне шунтування (АКШ)

АКШ – це хірургічне втручання, в результаті якого відновлюється кровотік серця дистальніше за місце звуження судини. При цій хірургічній маніпуляції навколо місця звуження створюють інший шлях для кровотоку до тієї частини серця, яка не забезпечувалася кров'ю. Розріз, що забезпечує доступ до серця виконується по середині грудної клітки, він проходить по середній лінії грудини. Другий розріз або розрізи, звичайно виконують на ногах. Саме там беруть відрізок вени, яка буде використана для шунтування. Вени з ніг беруться не у всіх випадках, але дуже часто. Річ у тому, що вени ніг звичайно бувають відносно "чистими", не ураженими атеросклерозом. У перші тижні після операції у хворого може трохи боліти нога, особливо при ходьбі або тривалому стоянні. З часом ця незручність проходить, і хворий відчуває себе абсолютно нормально.

Найбільш частим і переважним для шунтування використовується внутрішня грудна і променева артерії. Це забезпечує повноцінне функціонування шунта (його функціональність і довговічність). Внутрішня грудна артерія (ВГА) береться з під грудини, звичайно ліва, але в деяких випадках використовуються права і ліва ВГА. Достатній її діаметр і відсутність атеросклеротичного враження визначається при проведенні коронарографії.

Різновиди коронарного шунтування

  • Із застосуванням штучного кровообігу
  • Переглядів: 228 | Додав: АДМІН | Теги: хірургія | Рейтинг: 0.0/0