medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Ознаки вагітності у жінки що годує грудьми - чи покаже тест вагітність?
Ознаки вагітності у жінки що годує грудьми - чи покаже тест вагітність?
При введенні в раціон дитини додаткового пиття або їжі, рівень пролактину знижується, так як дитина починає рідше і на менший час прикладатися до грудей. Тривалість і частота смоктання, що сприяє ефективній блокування здатності до зачаття, визначається індивідуально.

Однак існують загальні принципи, за допомогою яких можна відстрочити овуляцію і менструацію.

Для ефективного використання лактаційної аменореї як методу контрацепції важливо стежити за одночасним дотриманням наступних трьох умов:
  • Після пологів у жінки жодного разу не було менструацій.
  • Малюк годується виключно грудним молоком на вимогу без допоювання та догодовування сумішами. Максимальний інтервал між денними годуваннями повинен складати не більше 4-х годин, а між нічними - не більше 6-ти.
  • Після народження дитини минуло не більше 6 місяців.

При дотриманні всіх умов лактації, що підтримують аменорею, мама може розраховувати на те, що стабільно високий рівень пролактину гарантує їй 98% захист від незапланованої вагітності. Вагітність під час годування грудьми можлива навіть при правильному вигодовуванні дитини, так як індивідуальні особливості організму можуть сприяти коливанню рівня гормонів, що посприяє дозріванню яйцеклітини і настання вагітності.

Якщо ви не хочете завагітніти, то найкраще використовувати комбінацію ЛАМ і інших методів контрацепції, які лікар зможе підібрати в індивідуальному порядку.

Достовірні ознаки вагітності під час лактації


Якщо жінка годує дитину грудьми, але її менструальний цикл вже налагодився, то ознаки вагітності, які виникнуть під час лактації, будуть їй знайомі: затримка місячних, загальна слабкість, нудота і різка реакція на деякі продукти і запахи. Однак як зрозуміти, що жінка вагітна, якщо після народження дитини ще не було менструацій?

Найбільш виражена ознака з боку зміни в роботі організму - зміна кількості і якості грудного молока, обумовлена гормональними змінами. Більшість мам помічають, що молока стає менше, а по реакції дитини помічають зміну його смаку, так як вона починає мляво смоктати груди - або зовсім відмовляється від їжі. Також візуально змінюється форма грудей, яка під час припливів молока зазвичай помітно збільшується і набухає.

Вірогідною ознакою зачаття дитини є позитивний тест на вагітність. Використання цього експрес-методу в домашніх умовах допоможе підтвердити підвищення рівня ХГЛ, незалежно від наявності або відсутності лактації.

Крім цього, жінка може відвідати гінеколога, який підтвердить факт вагітності під час проведення огляду та УЗД.

Перші симптоми вагітності під час грудного вигодовування


Визначити настання вагітності за суб'єктивними відчуттями досить непросто. Класичні ознаки, що виникають після зачаття дитини, як правило, досить слабо виражені, або залишаються без уваги жінки, так як вони списуються на відновлення після минулих пологів.

Дійсно, наявність безсоння, тривожності, надмірної втоми, нудоти і болю в попереку може свідчити на користь реабілітації. А найбільш очевидна ознака вагітності - відсутність менструації - і зовсім неможливий.

Тому більш пильну увагу варто звернути на наступні симптоми:
  • Поява загальної слабкості і постійного бажання відпочити. Цей прояв вагітності цілком можна списати на нічні недосипання. Однак якщо жінка помітила, що вона втомлюється сильніше звичайного, а після невеликого відпочинку все одно відчуває себе розбитою, то найкраще скористатися тестом на вагітність.
  • Почастішання позовів до сечовипускання. Це може бути обумовлено одним з запальних захворювань сечовидільної системи або ж вагітністю. У міру розвитку плоду організм жінки реагує на цей процес збільшенням кровотоку, який спрямований на забезпечення майбутнього малюка всіма поживними речовинами. Це провокує збільшення кількості сечі. Тому не зайвим буде відвідування гінеколога.
  • Хворобливість в молочних залозах. Відчуття дискомфорту може бути обумовлено не тільки застоєм молока, а й вагітністю. Зміна рівня прогестерону і естрогену провокує розвиток хворобливих відчуттів в молочній залозі.
  • Нудота вранці. Цей симптом може виникати через масу причин і підвищення концентрації ХГЛ в крові жінки є однією з них. Рівень хоріонічного гонадотропіну людини підвищується з настанням вагітності. Тому використання тесту буде інформативним навіть під час годування грудьми.
  • Дитина відмовляється від грудей. Зміна гормонального фону сприяє ущільненню консистенції молока і зменшення його кількості. Тому в такій ситуації краще всього звернутися до лікаря для уточнення причини змін в перевагах дитини.


Вагітність під час лактації: основні «за» і «проти»


Народження ще однієї дитини - це радість для батьків. Однак кожна жінка повинна бути ознайомлена, як з позитивними моментами вагітності під час ГВ, так і з можливими ризиками, які вона обіцяє.

Виховувати дітей-погодок значно простіше, ніж малюків з досить великою різницею у віці, так як вони можуть дотримуватися загального режиму дня. До того ж, вони можуть користуватися одними іграшками і мати спільні інтереси. Тому батькам буде набагато простіше пристосуватися.

До можливих ризиків відносяться:
  • Недостатнє відновлення організму жінки, так як для цього потрібно не менше двох років. Новий плід може недоотримати необхідні ресурси для повноцінного росту і розвитку.
  • Збільшення ризику загибелі плоду і погіршення здоров'я жінки.
  • Продовження грудного вигодовування сприяє скороченню матки, що може спровокувати викидень.

Зберігати або переривати незаплановану вагітність - справа виключно майбутніх батьків. До того ж, якщо перша вагітність протікала без ускладнень, то шанси виносити другу дитину без ризику для власного здоров'я цілком реальні.
Переглядів: 3387 | Додав: АДМІН | Теги: Ознаки вагітності у жінки що годує | Рейтинг: 1.5/2