medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

23:17
Геморагічна гарячка Марбург
Геморагічна гарячка Марбург

Специфічні методи лабораторних досліджень дозволяють виявити вірус або антитіла до нього. Забір матеріалу від хворих, його упакування і транспортування проводиться тільки працівниками спеціально обладнаних лабораторій з дотриманням правил, рекомендованих для особливо небезпечних інфекцій (поміщати в металеві бікси, направляти в лабораторії нарочним). Робота з інфікованим матеріалом проводиться тільки в спеціально обладнаних лабораторіях з дотриманням суворих заходів індивідуальної профілактики. Віруси можуть бути виділені на морських свинках і в культурі клітин нирок зелених мавп (Vero). Наявність антитіл у сироватці крові хворих визначають за допомогою методу флуоресціюючих антитіл (МФА), а також з допомогою реакції нейтралізації на морських свинках.

Диференціальний діагноз проводиться з геморагічними гарячками Ласса, Крим-Конго, кором та іншими захворюваннями.

Кору властиві чітка циклічність перебігу з наявністю катарального періоду тривалістю 3-4 дні (поява та швидке прогресування риніту зі значними виділеннями з носа, спочатку слизистого, потім слизистогнійного характеру, ларинготрахеобронхіту з інтенсивним, часто малопродуктивним кашлем, охриплістю голосу, сухими хрипами над легенями, двостороннім кон'юнктивітом, склеритом, плямами Бельського-Філатова-Копліка – сірувато-білих крапчастих утворень на слизових оболонках щік на рівні корінних зубів, оточених червоним вінчиком, плямистої енантеми на слизовій м'якого і твердого піднебіння без явищ везикульозно-ерозивного стоматиту), наступною появою плямисто-папульозного висипу на шкірі, його чіткою етапністю, наростанням явищ інтоксикації, відсутність геморагічного синдрому та ураження шлунково-кишкового тракту, епідеміологічні дані (спілкування з хворими на кір за 10-14 днів до захворювання).

При геморагічній гарячці Ласса, на відміну від гярячки Марбург, нерідко має місце короткочасний (2-3 дні) період продрому, у розпал хвороби виражені явища виразково-некротичного стоматиту і фарингіту, генераліоована лімфаденопатія, на тлі плямисто-папульозної екзантеми часом з'являються і везикули, у тяжких випадках – набряки, асцит, гідроторакс, ниркова або нирково-печінкова недостатність. При дослідженні крові відмічають анемію, лейкоцитоз зі зсувом лейкоформули вліво, тромбоцитопенію.

Геморагічна Крим-Конго гарячка відрізняється трансмісивним механізмом передачі, раптовим початком з виражених явищ загальної інтоксикації, нерідко відмічаються двохвильова температура, збудження, гіперемія обличчя, шиї, верхньої частини тіла, різка гіперемія слизової оболонки ротової порожнини при відсутності везикульозно-ерозивного стоматиту і фарингіту. ГККГ не властиві ураження органів дихання, шлунково-кишкового тракту, ниркова недостатність.

Лікування. Обов'язкова госпіталізація хворих в інфекційний стаціонар з індивідуальною ізоляцією (див. Геморагічна гарячка Ласса).

Етіотропна терапія не розроблена. Лікувальні заходи спрямовані на усунення явищ інтоксикації, інфекційно-токсичного шоку, зневодненя, недопущення розвитку бактеріальних ускладнень (див. Геморагічна гарячка Ласса).

Профілактичні та протиепідемічні заходи. Гарячка Марбург, як і геморагічні гарячки Ласса і Ебола, відноситься до групи захворювань, які вимагають проведення міжнародних заходів, передбачених Міжнародними санітарними правилами. При виникненні випадку захворювання обов'язковим є негайна (протягом 24 годин) інформація штаб-квартири ВООЗ і сусідніх країн. Для транспортування хворих, по можливості, повинні використовуватися індивідуальні ізолятори. Хворий підлягає обов'язковій індивідуальній ізоляції в герметичний бокс типу Мельцера з відключеною витяжною вентиляцією. Медперсонал, який виділяється для надання допомоги хворому, повинен використовувати в роботі захисний одяг, респіратори, гумові рукавички та інші засоби індивідуального захисту. Обов'язкова ретельна поточна і заключна дезінфекція. За особами, які прибувають з ендемічних зон, проводиться медичний нагляд впродовж 21 дня за місцем їх проживання. Особи, що безпосередньо спілкувалися з хворими на гарячку Марбург, підлягають ізоляції в герметичному приміщенні з відключеною витяжною вентиляцією та посиленому медичному спостереженню за ними строком на 21 день.

Специфічна профілактика не розроблена. Екстрена профілактика не проводиться.

Переглядів: 204 | Додав: АДМІН | Теги: медицина | Рейтинг: 0.0/0