medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Виразкова хвороба шлунка
Виразкова хвороба шлунка
- термін, объед-щий хр. рецидивирующее заб-е з утворенням пептических виразок в шлунку і симптоматичні виразки - про. або хр. деструкції СОб, явл-ця одним з місцевих шлункових виявів різних хвороб.

Етіологія. Симптоматичні - при ряді инвазионних хвороб. СТРЕСИ! У телят - відхилення від оптимальної температури корму; збільшення його дози на прийом і випаивание з відра; попадання в молозиво і молоко великих осокових і злакових стебел і остей; годівля дуже рідким, густим або погано розмішаним кормом. наявність щільних казеїнових згустків, різким переходом на ЗЦМ, рослинна і концентратное годівля, предрасп-тинтоксикації, нар-е сод-я. У свинь- генетична схильність окремих порід, ліній кабанів; хрячки боліють частіше за свинок. одноманітний концентратний тип годівлі, незбалансовані раціони, скармливание зіпсованих, токсичних і не відповідних виробничим і віковим групам кормів, а також різкі зміни режиму годівлі, нар-е сод-я. У собак - скармливание харчових відходів з великою кількістю спецій, дача холодного і гарячого корму. Кормові чинники викликають 1чн. пошкодження СОб, що загострюються у чутливих тварин при інших впливах.

Патогенез. посилюється глюкокортикоидная функція кори надпочечников, внаслідок чого різко зростає секреція залоз шлунка (гиперацидное стан, збуджений шлунок) і ушкоджуюча здатність його що міститься. Меншає виділення слизу, знижуються її захисні властивості, що приводить до підвищення ранимости слизової оболонки, розвитку дегенеративно-запального процесу, деструкції тканин і утворенню ерозій і изъязвлений найменше стійких її дільниць.+гистамин посилює шлункову секрецію, знижує стійкість слизового бар'єра, підвищує проникність капілярів і тим самим сприяє агресивному впливу шлункового соку. Ведуча патогенетическое ланка - невідповідність між опірністю слизової оболонки шлунка і ушкоджуючою здатністю його що міститься.

Симптоми. На початку - зниження апетиту, що перемежаються понос і замок при нормальній температурі тіла або короткочасній субфебрильной лихоманці, пригноблення, зниження приросту маси тіла, поступовий розвиток анемії. М. би. бессимптомно У телят молозивного періоду захворювання протікає гостро з розвитком протягом 1-3 днів різкого пригноблення, колапсу і коми. У молочний період- порушеннями жуйки, помірної рецидивирующей тимпанней, гіпотонією рубця, частим виділенням газів, отригиванием кормової маси, періодичною затримкою перистальтики, розрідженням фекалий, коликоподобними приступами невдовзі після поїння. Глибока пальпация і перкуссия сичуга в правому подреберье викликає болевие відчуття і неспокій. У поросят-сосунов-болевой синдром і блювота. У більш пізній період - швидке насичення при активному позиві на корм, рецидивирующее неспокій під час його прийому і відпочинку, періодична агресивність, характерна поза (опущена голова, вигнена спина, висунені уперед і розставлені грудні кінцівки), хворобливість живота в області мечевидного хряща і подреберий; зростання СОЕ без зменшення кількості еритроцитів, лейкоцитоз з лимфоцитозом, моноцитопенией і простим регенеративним зсувом нейтрофилов. Характерна наявність прихованої крові в фекалиях. У собак - хронічне, симптоми гиперацидного гастриту. При загостренні гіршає загальний стан, знижуються маса тіла і працездатність, блювота після прийому корму. (жовч і кров). в лівому подреберье болевая реакція. Перистальтика кишок ослаблена, замки, фекалії темного кольору.

Ускладнення ерозивно-виразкового гастриту (абомазита) полостним кровотечею у молодняка виявляється різкою анемією, мишечной тремтінням, холодним потім і колапсом. Смерть може наступити протягом декількох годин або одних діб. У поросят і подсвинков супроводиться кривавою блювотою і виділенням дегтеобразних фекалий. Незначна кровотеча протікає без характерних ознак, але до виходу перших діб з'являються порції дегтеобразних фекалий. Прорив стінки сичуга - дифузним перитонитом з ознаками гострої септицемії і інтоксикації- пунктат брюшной порожнини містить сичужное вміст. У свинь - втратою апетиту, зникненням перистальтики кишечника, припиненням блювоти, саккадированним (переривистим) диханням, про- теинурией, іншими симптомами гострого септичного перитонита. Невеликий перфоративное отвір може швидко закритися за допомогою спаечного процесу сальником, петлями кишечника, селезінкою. При цьому симптоми прориву і перитонита поступово зникають.

Лікування. Спокій. Виключають кошти і корму, що підвищують шлункову секрецію і кислотність соку. Призначають щадячу дієту, повноцінні по поживності, змісту вітамінів і фізіологічному складу корму. Призначають кошти, що підвищують резистентность організму, загальний і місцевий метаболізм, що активізують опірність і репаративние процеси слизової оболонки шлунка. У схеми лікування включають знеболюючі, антацидние, противоязвенние, антимікробні, анти- гистаминие, а при необхідності - терпке і кровоспинне або проносне. Телятам дають суцільне молоко, м'яку траву, лугове сіно або трав'яну муку, відвар сім'я льону, кореня алтея, розчин курячого білка, крохмаль- кровоспинне дія-у вигляді настою або відвару звіробій, кропива дводомна, лапчатка прямостоячая, лопух великий (корінь), пастушья сумка, деревій. З спазмолитических, що знижують шлункову секрецію, антацидних і противовоспалительних коштів призначають беладона (красавку) і її препарати. Великою твариною вводять атропін внутрішньом'язово або подкожно; окисел магнію (магнезія палена) після годівлі, карбонат магнію основний (магнезія біла), карбонат кальцію (крейда) у вищих терапевтичних дозах. Поросятам дають молоко або його замінники, слизові відвари і рідкі каші, інші дієтичні корми+ вітамін U-активізує репаративние процеси в слизовій оболонці, володіє знеболюючим і антигистаминним ефектами, підвищує загальну і місцеву резистентность+ местноанестези- рующими (анестезин, екстракт красавки густої), антибіотиками, СФА, нитрофуранами і іншими антимікробними коштами, що адсорбують і що обволікають (гідроокис алюмінію). Хворим собакам створюють спокійну обстановку, призначають щадячу дієту з включенням в раціон молочних супів і полужидких каш з додаванням тварин і рослинних масел, молока і яєчного білка. Для зниження кислотність дає магнезію палену, магнезію білу, перекис магнію, фосфат натрію, карбонат кальцію. Призначають антигистаминние препарати. Як терпкі, що знижують секрецію, кровоспинних, противовоспалительних і помірних антимікробних застосовують наступні рослинні кошти: препарати танина, кору дуба; кореневище змійовика, лапчатки і кровохлебки; траву звіробою у вигляді відвару і настою. Можна застосовувати альмагель і альмагель А, вітамін U, викасол. При болевом синдроме-анестезин.

Переглядів: 164 | Додав: АДМІН | Теги: Виразкова хвороба шлунка | Рейтинг: 0.0/0