medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Ешеріхиози: етіологія, епідеміологія, патогенез
Ешеріхиози: етіологія, епідеміологія, патогенез
Етіологія. Збуджувачі належать до вигляду Escherichia coli, роду Es-cherichia, сімейства Enterobacteriaceae, являють собою грамотрицательние жваві і нерухомі палички, що пов'язано з наявністю або відсутністю у них перитрихиально розташованих джгутиків. Добре зростають на звичайних живлячих середах, активно ферментувати вуглеводи. Стійкі у зовнішній середі, місяцями зберігаються в грунті, воді, испражнениях. Добре переносять висушування. Володіють здібністю до розмноження в харчових продуктах, особливо в молоці. Швидко гинуть при кипяченії і впливі дезинфікуючих коштів.

Епідеміологія. Основним джерелом інфекції є хворі стертими формами ешерихиозов, менше значення додається реконвалесцентам і носіям. Значущість останніх різко зростає, якщо вони стосуються приготування і реалізації продуктів. Не виключається можливість виникнення захворювань внаслідок інфікування молока хворими коровами. Ешерихиози - захворювання з фекальним-оральний механізмом передачі збуджувача. З шляхів передачі інфекції ведуче місце займає харчовий, особливо молоко і молочні продукти. Другим по значущості є водний шлях передачі.

патогенезВнедрение збуджувача відбувається в тонкій кишці. При зниженні опірності організму у дітей першого року життя може активуватися ентерогенная кишкова паличка, на цій основі розвивається ендогенний ешерихиоз. Що Утворюється внаслідок життєдіяльності ешерихий екзотоксин проникає в кров, діючи на нервову і судинну системи. У результаті розвивається токсикоз, падає артеріальний тиск, виникає колапс. Ендотоксин, що Одночасно утворюється ешерихий володіє ентеротропним дією, викликаючи виражені токсичні пошкодження слизової оболонки кишечника, головним чином тонкої кишки, що приводить до розвитку ерозивного процесу, поносу. У дорослих ця інфекція протікає відносно легше, у вигляді гострого ентерита або ентероколита.

Переглядів: 163 | Додав: АДМІН | Теги: Ешеріхиози: етіологія, епідеміологія, патогенез | Рейтинг: 0.0/0