medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

13:15
Віртуальна безпека. Як захистити мобільний банк від шахраїв?
Віртуальна безпека. Як захистити мобільний банк від шахраїв?

Сучасні засоби захисту


Банки прагнуть захистити кошти своїх клієнтів від небезпек будь-якого роду, в тому числі і від цифрового шахрайства. Тому при розробці власного мобільного додатка кожен поважаючий себе і своїх клієнтів банк прагне виконати всі базові вимоги стандартів безпеки. В першу чергу це забезпечується сучасними засобами цифрового захисту: так званим шифруванням даних і використанням захищених каналів (SLL) для їх передачі. Це означає, що всі дані, які ви передаєте банку, а також ті, що зберігаються в додатку, особливим чином шифруються, а потім передаються спеціальним «віртуальним транспортом»: так званими протоколами. Таким чином, вони стають недоступними для сторонніх.

Захисні функції мобільного додатка


Крім загальних стандартів безпеки ваші дані захищає і саме мобільний додаток. Як правило, чим солідніше банк, тим серйозніші вимоги він висуває до наявності різноманітних засобів захисту у свого мобільного банкінгу. В якості таких додаткових захисних функцій можуть бути використані одноразові паролі в СМС, автоматичне завершення сеансу після закінчення певного періоду часу, блокування додатка після невірного введення імені користувача або пароля та інші.

Додаткові заходи безпеки


Ну і, звичайно, в забезпеченні безпеки грошових коштів дуже багато залежить від вас. Розглянемо основні запобіжні заходи, які може зробити сам клієнт при використанні мобільного банкінгу.
  • Вибирайте тільки оригінальні програми. Якщо ви вирішили використовувати мобільний додаток спочатку варто знайти телефон який буде його підтримувати. Потім скачайте його на надійній майданчику, наприклад, в Google Play або App Store. Якщо ви не впевнені в тому, як правильно називається додаток вашого банку, уточніть цю інформацію в відділенні або на офіційному сайті.
  • Не нехтуйте установкою ліцензійних антивірусів. Вони захистять ваш мобільний пристрій від шкідливих програм. Якщо ж у вас є підозра, що смартфон вже заражений, не вводьте персональні дані до тих пір, поки не виконаєте повну перевірку. Постарайтеся зайти в мобільний додаток з безпечного пристрою і змініть пароль.
  • Не використовуйте мобільний додаток, якщо користуєтеся громадськими мережами, тобто виходите в інтернет в кафе, аеропорту, готелі. Зазвичай такі мережі не використовують шифрування, і тому ваші дані можуть потрапити в руки шахраїв.
  • Ну і сама загальновідома запобіжний захід, яку багато хто ігнорує: не надсилайте і не передавайте стороннім свої персональні дані, в тому числі ім'я користувача та пароль від мобільного банківського додатка.




Не варто боятися йти в ногу з часом. Щоб користуватися всіма перевагами мобільного банкінгу і не переживати про безпеку власних коштів, потрібно просто дотримуватися нескладних правил і, звичайно, вибрати банк, що заслуговує на довіру.
Переглядів: 394 | Додав: АДМІН | Теги: Віртуальна безпека. Як захистити мо | Рейтинг: 0.0/0