medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Етіологія харчових отруєнь, немікробної етіології
Етіологія харчових отруєнь, немікробної етіології
2.1. Отруєння отруйними рослинами і тканинами тварин:

- рослинами, отруйними за своєю природою: дикорослі рослини (блекота, дурман, болиголов, красавка, віх отруйний і інш.), отруйні гриби (бліда поганка, мухомор, сатанинський гриб, строчки і інш.), умовно їстівні гриби (грузд, волнушка, валуй і інш.);

- тканинами тварин, отруйними за своєю природою: органи деяких риб (маринка, вусань, севанская хромуля, иглобрюх і інш.);

2.2. Отруєння продуктами рослинного і тваринного походження, отруйними при певних умовах:

- продуктами рослинного походження: ядра косточкових плодів (персика, абрикос, вишні, мигдаля), вмісні амигдалин; горіхи (бука, тунга, рицинії); проросла (зелений) картопля, вмісна соланин; боби пророслої квасолі, вмісної лектини;

- продуктами тваринного походження: риба, вмісна сакситоксин, сигуатеротоксин, біогенний амини; печінка, ікра, молока деяких риб в період нересту (минь, щука, скумбрія і інш.); мед бджолиний при зборі бджолами нектару з отруйних рослин.

2.3. Отруєння домішками хімічних речовин- нітрат, бифенили, пестициди, солі важких металів, харчові добавки; з'єднання, мігруючі в харчовий продукт з обладнання, інвентаря, тари, пакувальних матеріалів, інші хімічні домішки.

Харчові добавки- природні або синтетичні речовини, що спеціально вводяться в харчові продукти з метою придання ним заданих властивостей і якостей.

По своєму значенню харчові добавки поділяються на:

- речовини, поліпшуючі консистенцію і органолептические властивості харчових продуктів (барвники, ароматизатори, смакові речовини - і т. д);

- речовини, що підвищують стійкість харчових продуктів при зберіганні (антиокислювачі, антимікробні кошти, консерванти);

- речовини, поліпшуючі технологію виробництва харчових продуктів (разрихлители і інш.).

Згідно з системою «Кодекс алиментариус» харчові добавки класифікуються:

- Е 100 - Е 182 - барвники, вживані для забарвлення харчових товарів в різні кольори;

- Е 200 і далі - консерванти, сприяючі тривалому зберіганню продуктів;

- Е 300 і далі антиокислювачі, що вповільнюють окислення і що запобігають псуванню (по дії схожі з консервантами);

- Е 400 і далі - стабілізатори, що зберігають задану консистенцію продукту;

- Е 500 і далі - емульгатори, підтримуючі структуру продуктів (по дії схожі зі стабілізаторами);

- Е 600 і далі - підсилювачі смаку і аромату;

- Е 700 - Е 800 і далі - запасні індекси;

- Е 900 і далі противопенние речовини;

- Е 1000 і далі - група, що знову формується, куди входять глазуруючі речовини, подсластители, добавки, перешкоджаючі злежуванню цукру, солі, муки, крохмаля і інш.

У останні роки і в нашій країні з'явилася велика кількість імпортної продукції у великому асортименті. На вітчизняні і імпортні харчові продукти в упаковці нанесеништриховие коди. У цей час затвердилася Європейська система кодування EAN. Згідно з цією системою, кожному вигляду виробу привласнюється свій номер, що перебуває звичайно з 13 цифр.

Приклад: цифровий код: 5449000000996. Перші дві цифри (54) приховують країну походження продукту («прапор» країни), наступні п'ять (49000) - підприємство-виготівник, ще п'ять (00099) - найменування товару, його споживчі властивості, розміри, масу, колір. Остання цифра (6) - контрольна, що використовується для перевірки правильності лічення штрихів сканером.

Можливий також варіант, коли для коду країни-виготівника відводяться три знаки, а для коду підприємства чотири. Товари, що мають невеликі розміри можуть, мати короткий код, що складається з восьми цифр, - EAN-8.

Коди деяких країн, привласнені Міжнародною асоціацією EAN:

Німеччина 40-43;

Великобританія 50;

Греція 52 (0);

Бельгія, Люксембург 54;

Ісландія 56 (9);

ПАР 60 (0) -60 (1);

Норвегія 70;

Швеція 76;

Італія 80-83;

Чехословакия 85 (9);

Нідерланди 87;

Австралія 93;

Франція 30-37;

Японія 49;

Північна Ірландія 50;;

Кіпр 52 (9);

Португалія 55 (0);

Данія 57;

Фінляндія 64;

Ізраїль 72 (9);

Швейцарія 76;

Іспанія 84;

Туреччина 86 (9);

Австрія 90-91.

Що стосується колишнього СРСР, то в 1987 р. Асоціація EAN закріпила за тогочасним Союзом десять трехзначних кодів (префіксів) - з 460 по 469. Значить, якщо вам зустрінеться, наприклад, товар, що має код 469 125 10000 10, то перед вами десертний шоколад «Люкс» масою 100 р московської кондитерської фабрики «Червоний Жовтень». Саме шоколад, а не фальшивка. Саме «Червоного Жовтня», а не «Рота-Фронту».

Переглядів: 172 | Додав: АДМІН | Теги: немікробної етіології, Етіологія харчових отруєнь | Рейтинг: 0.0/0