medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

23:17
Жовта гарячка
Жовта гарячка

Призначається суворий ліжковий режим, вітамінізована, висококалорійна щадна дієта з урахуванням органної патології. Специфічна терапія не розроблена. Проводиться патогенетична і симптоматична терапія, яка включає дезінтоксикаційні, протишокові та гемостатичні засоби з урахуванням вираженості того чи іншого синдрому: введення розчинів глюкози 5%, сироваткового альбуміну 10%, неокомпенсану, реополіглюкіну, кортикостероїдів (до 90 мг преднізолону на добу), аскорбінової кислоти, переливання одногрупної плазми або крові (при масивних крововтратах), діуретиків, корекція кислотно-лужної рівноваги. При розвитку гострої ниркової недостатності показано проведення гемодіалізу. Для запобігання виникненню бактеріальних ускладнень рекомендовано призначення антибіотиків широкого спектру дії (за виключенням гепато- і нефротоксичних).

Виписка хворих із стаціонару проводиться за клінічними показаннями.

Профілактика та протиепідемічні заходи. Жовта гарячка включена в групу захворювань, заходи проти яких передбачені Міжнародними санітарними правилами. Про епідемічну ситуацію з жовтої гарячки в різних регіонах ВООЗ щотижня сповіщає всі країни Профілактичні заходи включають захист від укусів комарів в ендемічних регіонах (використання репелентів, пологів, захист житла відповідними сітками тощо), дезінсекцію, а також проведення специфічної поголовної імунізації населення, яке проживає в ендемічних регіонах або осіб з неендемічних територій за 10 днів до їх виїзду в указані зони. Активна профілактика проводиться живою атенуйованою вакциною 17 Д (рідше вакциною "Дакар") шляхом одноразового підшкірного її введення по 0,5 мл в розведенні 1:10, про що робиться відповідний запис у міжнародному сертифікаті щеплень. Тривалість імунітету 6 (до 10) років. При необхідності ревакцинація проводиться через 10 років Не імунізовані особи, що прибули з ендемічних зон, підлягають карантину протягом 9 днів. Міжнародними санітарними правилами передбачена також профілактична дезінсекція транспорту, що прибуває з ендемічних регіонів.

Протиепідемічні заходи включають обов'язкову госпіталізацію з індивідуальною ізоляцією хворих у приміщення, захищені від доступу комарів. Медичний персонал під час роботи повинен бути захищений від попадання крові на шкіру і слизові оболонки. Обов'язкове повідомлення ВООЗ (протягом 24 годин) про виникнення випадку захворювання і заходи, які проводяться по ліквідації вогнища і недопущенню виникнення нових випадків. У вогнищі проводять дезінсекцію. При виникненні спалаху жовтої гарячки негайно проводять масову вакцинацію населення.

Переглядів: 166 | Додав: АДМІН | Теги: медицина | Рейтинг: 0.0/0