medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Виразкова хвороба шлунка і 12-ти перстной кишки
Виразкова хвороба шлунка і 12-ти перстной кишки
Визначення печінкової тупості.

Визначення вільної рідини в брюшной порожнині.

Симптом «шум плескоту».

Пальпация пухлини шлунка (розміри, рухливість, консистенція).

Визначення наявності віддалених метастазів: Вирхова, Крукенберга,

Шніцлера.

Техніка назо-гастрального зондування.

***

1. Визначення печінкової тупості. У положенні хворого лежачи на спині, проводять перкуссию в правій половині живота у напрямі знизу вгору, від мезогастрия до ребровій дузі, по среднеключичной лінії. У проекції печінки (від ребрової дуги і вище), де звичайно визначається тупий звук, при наявності вільного газу (при перфорації порожнистого органу) визначається тимпанит.

2. Визначення вільної рідини в брюшной порожнині. У положенні хворого лежачи на спині, проводять перкуссию на рівні пупка від середньої лінії живота до наружи. Якщо в бічних відділах живота є рідина, тимпанический звук переходить в тупій; не віднімаючи пальця від живота хворого, просять його повернутися на протилежний бік і продовжують перкуссию в тому ж напрямі - внаслідок переміщення рідини вниз над зоною притуплення з'являється тимпанит.

3. Симптом «шум плескоту»(при стенозі сторожа) - викликається толчкообразними рухами брюшной стінки в області епигастрия кінчиками 2х-3х пальців. «Шум плескоту» з'являється при наявності в шлунку значної кількості рідини і газу (більш чітко виявляється з допомогою фонендоскопа).

4. Пальпация пухлини- виготовлятися в проекції шлунка в положенні хворого лежачи на спині, лежачи на боку і стоячи. Визначають розміри, консистенцію, характер поверхні міра рухливості пухлини. Проводять перкуссию над пухлиною.

5. Виявлення віддалених метастазів. Досліджують хворого відносно можливої наявності віддалених метастазів: Вирхова (в лівій надключичной області), в пупку, Крукенберга (в яєчнику, при вагинальном дослідженні), Шніцлера (в дугласовом просторі, при ректальном дослідженні в положенні хворого на карячки).

5. Читання рентгенограм шлунка і 12-ти перстной кишки:

а) прямі ознаки виразки: ніша (її локалізація, розміри, глибина); стійка констрастна пляма- при локалізації виразки в 12-ти перстной кишці; непрямі ознаки- конвергенція складок, рубцовая деформація.

Припенетрирующей язвехарактерна глибока, перевершуюча товщину стінки шлунка, іноді трехслойная, ніша (барій, рідина, повітря).

б) Пристенозепривратника - шлунок в формі кисета або чаші, нижній полюс нижче за гребешковой лінії; натщесерце містить рідину; барій внизу, над ним розташована рідина - визначаються два горизонтальних рівні, над ними - повітря. При дослідженні через 24 години - залишки барію в шлунку.

в) Приперфорацииязви - серпастий прошарок газу між куполом діафрагми і печінкою.

г) Приопухоли- дефект наповнення, обрив складок слизової, відсутність перистальтики; вал инфильтрації навколо ніші великих розмірів (при блюдцеобразних раках) - ніша «висить в повітрі».

6. Назо-гастральное зондування. У положенні хворого сидячи або лежачи зі злегка закиненою головою, в нижній носовий хід, відтягши кінчик носа вгору, вводиться заздалегідь змочений або змазаний маслом (вершковим або вазеліном) тонкий (діаметром 0,5-0,8 см) гумовий або пластиковий зонд. Хворому пропонується глибоко дихати і періодично здійснювати ковтальний рухи (при ускладненні - ковток води), зонд поступово, синхронно з ковтальний рухами, проводиться до 2-й мітки - з нього повинно з'явитися шлунковий вміст. Про знаходження зонда в шлунку свідчать також відсутній сригивания і затримка рідини в шлунку - вона виливається зворотно не відразу після введення.

Зонд фіксується товстою шовковою лігатурою або марлевою турундой, яка обводиться і зав'язується навколо голови і утримується від зісковнути лейкопластирем в обох скулових областях.

Переглядів: 159 | Додав: АДМІН | Теги: Виразкова хвороба шлунка і 12-ти пе | Рейтинг: 0.0/0