medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

23:56
Учбові матеріали і методичні розробки
Учбові матеріали і методичні розробки
Для реалізації методів активного навчання використовуються:

- тестові завдання;

- пошукові завдання;

- завдання для самостійних робіт;

- завдання для контрольних робіт;

- теми рефератів.

Контрольно-вимірювальні матеріали

Як оцінні кошти використовуються:

- контрольні тести;

- звіти по практичних завданнях;

- контрольні роботи;

- реферати, зашита рефератів.

II. РОЗПОДІЛ ТРУДОМІСТКОСТІ

ПО МОДУЛЯХ ДИСЦИПЛІНИ І ВИДАХ УЧБОВОЇ РОБОТИ

Напрям подготовкибакалавр 080400 «Управління персоналом»

профіль підготовки « Управління персоналом організації»

№ п/п Учбовий модуль дисципліни Всього трудо- ємність Аудіторние години Саме- стоятель- ная робота

Лекції Практ. заняття

1. Введення в курс. Організм як жива, відкрита і система.2, що саме-регулюється.

Здоров'я як соціальна цінність. Сучасні уявлення про здоров'я.

3. Фізичне здоров'я. Основні складові фізичного здоров'я.

4. Психічне здоров'я - як складова здоров'я людини.

5. Соціальне здоров'я. Основні складові соціального здоров'я. Організація медико-социального патронажу.

6. Хімічна залежність, вплив на здоров'я і їх профілактика.

РАЗОМ:

III. СТРУКТУРА І ЗМІСТ ДИСЦИПЛІНИ № п/п Модуль, тема дисципліни Зміст тим в дидактичних одиницях

Модуль 1. Введення в курс. Організм як жива, відкрита і саморегулирующаяся система.

1. Тема 1.1 Предмет і задачі валеології. Сучасні концепції здоров'я людини Предмет і задачі валеології, зв'язок з іншими науками. Сучасні концепції здоров'я і здорового образу життя. Принципи валеології. Методи дослідження стану здоров'я.

2. Тема 1.2 Організм як жива, відкрита і саморегули-рующаяся система. Організм як жива система. Рівні організації живих систем: молекулярний, клітинний, тканинної, органний, системний, организменний. Клітинний рівень організації, будова клітки, функції клітинних органоидов. Тканинної рівень організації, поняття «тканина», види і функції тканин. Органний рівень організації, поняття «орган». Системний рівень організації, поняття «фізіологічна система», види і функції фізіологічних систем організму людини. Організм як відкрита і саморегулирующаяся система. Поняття «гомеостаз», компоненти і гомеостатические константи внутрішньої середи організму. Компоненти биопсихосоциальной системи організму людини. Організм як саморегулирующаяся система. Гормональна регуляция функцій в організмі. Залози внутрішньої секреції, основні гормони і їх значення. Нервова регуляция функцій в організмі. Загальний план будови нервової системи. Рефлекторний механізм регуляції функцій в організмі.

Модуль 2. Здоров'я як соціальна цінність. Сучасні уявлення про здоров'я.

3. Тема 2.1 Поняття «здоров'я». Основне становляче здоров'я. Поняття «здоров'я», «прикордонні стану», «хвороба». Основне становляче здоров'я: фізичне здоров'я, психічне здоров'я, соціальне здоров'я, етичне здоров'я, духовне здоров'я. Здоровий образ життя - головний чинник здоров'я. Мотивація і установки на здоровий образ життя. Основні критерії здоров'я. Групи здоров'я.

4. Тема 2.2 Організм і зовнішня середа. Організм і зовнішня середа. Чинники, що впливають на здоров'я людини: фізичні, хімічні, біологічні, психічні, соціальні. Рівні і механізми захисту організму

5. Тема 2.3 Рівні і механізми захисту організму на біологічному рівні. Рівні і механізми захисту організму на біологічному рівні. Біологічні бар'єри. Поняття «фагоцитоз», фази фагоцитоза. Поняття про імунітет, види імунітету. Імунна система, склад і функції. Значення Т- і В-лімфоцитов. Стимулятори імунітету, щеплення і їх значення.

6. Тема 2.4. Основні механізми захисту на психологичес- кому рівні. Основні психологічні механізми захисту: придушення, проекція, регресія, раціоналізація, формування реакції, сублімація, витиснення, компенсація, ідентифікація. Значення в збереженні гомеостаза внутрішньої середи биопсихосоциальной системи людини.

Модуль 3. Фізичне здоров'я. Основні складові фізичного здоров'я.

7. Тема 3.1 Поняття «фізичне здоров'я», основні складові фізичного здоров'я. Поняття «фізичне здоров'я», основні складові фізичного здоров'я. Поняття «фізичний розвиток». Показники фізичного розвитку. Методи оцінки рівня фізичного розвитку і фізичної працездатності.

8. Тема 3.2 Рухова активність, анатомофизиологи-ческие основи рухової активності. Рухова активність, її функції. Анатомо-фізіологічні основи рухової активності. Будова опорно-рухового апарату. Робота м'язів, її види. Види рухової активності. Методи фізичного тренування. Поняття об гипо- і гипердинамії, їх вплив на здоров'я людини. Нетрадиційні види рухової активності: йога, аеробіка і її види, калланетик, стрейчинг і інш. Організація рухової активності під час відпочинку, різні форми розважальних змагань на природі, в спортивних залах, на турбазах і т. д.

9. Тема 3.3 Загартування і фізичне здоров'я людини. Загартування і фізичне здоров'я людини. Фізіологічні основи загартування, механізми терморегуляції. Суть і принципи загартування. Види загартування і механізми впливу на здоров'я: загартування повітрям, водою, сонячні ванни, загартування банею, штучне ультрафіолетове опромінювання (УФО) і інш.

10. Тема 3.4 Живлення - як базисний чинник фізичного здоров'я. Живлення, його біологічна роль. Фізіологічні основи живлення. Будова і функції травної системи. Фізіологічні механізми травлення. Обмін речовин і енергії, значення і вплив на здоров'я людини. Обмін речовин, дисиміляція і асиміляція, основні етапи обміну речовин в організмі. Обмін білків, біологічна роль білків, основні етапи обміну білків. Обмін вуглеводів, біологічна роль вуглеводів, основні етапи обміну вуглеводів. Обмін жирів, значення в життєдіяльності організму, основні етапи обміну жирів. Значення вітамінів, мінеральних солей і води в життєдіяльності організму. Обмін вітамінів, гипо- і гипервитаминози, вплив на здоров'я людини. Мінеральний обмін, вплив на здоров'я при недоліку або надлишку мінеральних солей в організмі. Обмін води, добові норми споживання води в різному віці. Принципи живлення: повноцінність і сбалансированность живлення. Організація живлення під час роботи і відпочинку. Помилки в живленні сучасної людини. Підвищена вага тіла, причини ожиріння і його наслідків, профілактики ожиріння. Неврози харчової поведінки: булимия і анорексия. Оздоровлення через живлення. Нетрадиційні стилі живлення: вегетаріанство, сироедение, роздільне живлення, дієти. Форми і методи очищення організму від токсичних речовин і шлаків. Голодування, механізм лікувальної дії, види голодування. Гомеопатичні і природні кошти оздоровлення: медолечение, лікування мінеральними водами, грязелікування і водолікування з природних джерел і інш.

11. Тема 3.5 Фізіологія і патологія репродуктивного здоров'я. Поняття «репродуктивное здоров'я». Фізіологія репродуктивного здоров'я. Методи регуляції ре-продуктивной функції. Захворювання, що передаються статевим шляхом і їх профілактика.

12. Тема 3.6 Біорітми і фізичне здоров'я людини. Биоритми, поняття, основні характеристики. Біологічне значення биоритмов. Природа і механізми регуляції биоритмов. Биоритми фізіологічних функцій в організмі. Типи биоритмов, розвиток в онтогенезе. Ритми живлення і працездатність. Порушення биоритмов. Десинхроноз, його вплив на здоров'я людини, профилактика десинхронозов. Календар сезонних хвороб.

Модуль 4. Психічне здоров'я - як складова здоров'я людини.

13. Тема 4.1 Поняття «психічне здоров'я», Показники психічного здоров'я. Поняття «психічного здоров'я», значення для здоров'я людини загалом. Ознаки психічного здоров'я. Вплив емоцій на психічне здоров'я. Функції емоцій, їх виникнення. Ознаки емоційного благополуччя.

14. Тема 4.2 Поняття «стрес», загальні уявлення про стрес. Чинники, що впливають на стан психічного здоров'я. Поняття «стрес», загальні уявлення про стрес. Фізіологічні механізми розвитку стресу. Фази стресової реакції. Симптоми стресу: фізіологічний, психологічний, поведенческий. Фізіологічний стрес, його симптоми. Патологічний стрес, його симптоми. Стрес і хвороби. Поняття «невроз». Причини і механізми розвитку неврозів. Види неврозів і їх ознаки. Загальні принципи формування фізіологічного і попередження патологічного стресу. Форми і методи подолання патологічного стресу: фізичні вправи, дихальна гімнастика, мишечная релаксація, масаж, аутотренинг, медитативние техніки і інш.

Модуль 5. Соціальне здоров'я. Основні складові соціального здоров'я. Організація медико-социального патронажу.

15. Тема 5.1 Поняття «соціальне здоров'я». Социализа-ция, як чинник, що визначає соціальне здоров'я. Поняття «соціальне здоров'я». Соціалізація, як чинник, що визначає соціальне здоров'я. Стадії і основні форми социализації. Полоролевая і сімейна соціалізація, зв'язок з психосексуальной сферою людини. Психосексуальное розвиток, його фази в онтогенезе, види і причини порушень. Вплив порушень в сексуальній сфері на соціальне, психічне і фізичне здоров'я. Професійна соціалізація. Чинники, що визначають успішність професійної социализації: рівень професіоналізму, активність, особові якості людини. Вплив особових якостей людини на професійну социализацию. Поняття «етичного» і «духовного» здоров'я. Чинники, що впливають на формування етичної і духовної сфери.

16. Тема 5.2. Види порушення социализації. Види порушень социализації. Девіантна поведінка, причини розвитку. Форми його вияву: деструктивні і недеструктивні варіанти девіантної поведінки, вплив на здоров'я. Профілактика девіантних форм поведінки. Організація медико-социального патронажу.

Модуль 6. Хімічна залежність, вплив на здоров'я і їх профілактика

17. Тема 6.1. Види хімічної залежності. Причини і механізми розвитку хімічної залежності. Види хімічної залежності. Причини і ознаки розвитку хімічної залежності. Загальні механізми дії психотропних речовин. Фази розвитку хімічної залежності. Абстинентний синдром, як ознака фізіологічної залежності від психотропних речовин. Основи профілактики хімічної залежності. Чинники, перешкоджаючі формуванню хімічної залежності.

18. Тема 6.2. Хімічна залежність від психотропних речовин Нікотинова залежність, психологія куріння. Вплив нікотинової залежності на здоров'ї, її соціальні наслідки. Профілактика розвитку нікотинової залежності. Алкогольна залежність, причини розвитку алкоголізму. Вплив на здоров'я алкогольної залежності, її соціальні наслідки. Профілактика розвитку алкогольної залежності. Наркоманія, чинники, що впливає на її розвиток. Класифікація наркотичних речовин. Вплив на здоров'я наркотичної залежності, її соціальні наслідки. Профілактика розвитку наркотичної залежності.

Переглядів: 161 | Додав: АДМІН | Теги: Учбові матеріали і методичні розроб | Рейтинг: 0.0/0