medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Суп, паста, бутерброд. Що можна їсти з хлібом, а що не варто
Суп, паста, бутерброд. Що можна їсти з хлібом, а що не варто
Є ще погана звичка - після їжі з'їдати білу солодку булочку. Це - швидкі вуглеводи, як цукор. Нічого корисного в них немає, вони провокують скачки рівня цукру в крові, ви відчуєте швидке насичення, але в результаті не отримаєте користі, а тільки зайві кілограми.


Погані поєднання


Поєднання з хлібом макаронів, картоплі або каші - не корисно. Занадто багато швидких вуглеводів, або навіть складних, але все одно вуглеводів. Краще не поєднувати вуглеводні продукти в таких кількостях. Погане поєднання - популярні бутерброди з джемом або арахісової пастою. Паста - один з найбільш висококалорійних і багатих білком продуктів веганскої кухні (588 ккал і 25 г білка на 100 г продукту). Щоденне її вживання неприпустимо в раціоні. Білий хліб і джем - це подвоєний вміст швидких вуглеводів, які дадуть заряд енергії, але через 30 хвилин ви відчуєте слабкість, сонливість, так як буде зниження цукру в крові. Навіть джем без цукру буде викликати аналогічний ефект, там же є фруктоза і сахароза. Якщо ви не можете від цього виду сніданку відмовитися, то хоча б спробуйте замінити хліб на цільнозерновий.

Позбавляємося від звички


Потрібно діяти поступово. Адже багато людей просто не можуть відчути себе ситими без звичного шматка хліба. По-перше, потрібно замінити білий хліб на житній, житньо-пшеничний, цільнозерновий. Такий хліб містить корисні речовини, клітковину, не викликає таких різких стрибків рівня цукру, як білий. По-друге, спробуйте відмовлятися не від хліба, а від надлишку вуглеводів. Наприклад, з'їжте м'ясо не з макаронами або картоплею, а з шматком хліба. Тобто замініть гарніру хліб. А потім можна почати чергувати, один день ви їсте основну страву з хлібом, інший - з макаронами, третій - з кашею.

Що можна їсти з хлібом


Овочеві супи, якщо вони без картоплі, бульйони, овочеві салати, рагу - все можна сміливо поєднувати з хлібом. Часто до супів подають грінки - їх краще готувати без масла, на сухій сковороді або в духовці. Це буде трохи довше, ніж з маслом, але зате корисніше. Якщо у вас є проблеми з шлунково-кишковим трактом, то свіжий м'який хліб краще замінити підсушеним, вчорашнім.

Скільки їсти хліба


Навіть самий корисний хліб краще не їсти у великих кількостях. Оптимально 150-200 грамів для жінок і 200-250 грамів для чоловіків.


На захист хліба


Поголовне божевілля на здоровому способі життя, схудненні, фітнес викреслює хліб з нашого життя з гаслом: «хліб небезпечний для фігури». Дозволемо собі не погодитися з цим - не такий страшний хліб, як про нього говорять. Один з аргументів проти хліба: в ньому містяться дріжджі, а вони шкідливі. Дійсно, практично будь-який хліб містить дріжджі, в більшій чи меншій мірі. Винятком є лише маца, лаваш (без м'якушки), булочки з країн Азії. Люди часто посилаються на те, що промислові дріжджі шкідливі. Однак якісних і масштабних досліджень, що підтверджують це, немає. (Хліб, приготований на заквасці, все одно містить дріжджі - прим. Ред.)

Будь-які дріжджі гинуть при температурі 60° С. При випічці хліба температура в печі - більше 200° С, в центрі м'якушки - 95-98° С. Людям, які бояться дріжджів, не варто тоді їсти яблука, виноград, помідори, там присутня велика кількість фруктози, вони створюють ефект бродіння в шлунку і кишечнику. І, звичайно, не варто пити вино. Дріжджі в природних умовах присутні на поверхні плодів винограду; часто вони помітні як світлий наліт на ягодах.


Житній хліб і житньо-пшеничний хліб на відміну від пшеничного готують тільки на заквасках, інакше не вийде - біохімічний склад житнього борошна цього не дозволяє. Перевірте в наступний раз: якщо на етикетці вказано, що хліб з житнього борошна або житньо-пшеничний, значить, серед інгредієнтів буде слово «солод», «рідкі дріжджі» або «закваска». Краще, якщо на етикетці вказано житнє борошно обдирне (не сіяне і не обойне), вона включає цінні речовини з оболонок зерна. Для пшеничного хліба закваски теж використовують, але набагато рідше, в основному для поліпшення смаку і захисту від цвілі і картопляної хвороби. Боятися дріжджів немає сенсу. Краще відмовтеся від чистого білого хліба, який не несе в собі ніяких корисних якостей, солодкої здоби, випічки, пиріжків - ось вони можуть викликати метеоризм, здуття і відрижку.

Бутерброд


Відмінний і зручний спосіб поїсти, особливо якщо немає можливості поснідати вдома. Його можна з'їсти в машині або в кафе з чашкою чаю / кави. По-друге, необхідно навчитися правильно підбирати корисний бутерброд, щоб не захотіти їсти через 1 годину і отримати корисні білки, жири, вуглеводи і мінеральні речовини без шкоди для фігури.

Завжди звертайте увагу, з якого хліба зроблений бутерброд або сендвіч - віддавайте перевагу хлібу з висівками, хлібу без борошна, хлібу житньому.

Чудовий варіант для начинки - це шматочок м'яса / птиці / риби / сиру.

З вершковим маслом - хороший варіант, але бажано на бутерброд додати щось білкове, щоб отримати ситний прийом їжі.

Якщо ви вибрали бутерброд з повноцінним тваринним білком, то додайте ще трохи овочів: помідор, огірок, лист салату. Посипте трохи кунжутом або льоном. І ось це відмінний і повноцінний сніданок.
Переглядів: 180 | Додав: АДМІН | Теги: суп, а що не варто, паста, бутерброд. Що можна їсти з хлібом | Рейтинг: 0.0/0