medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

23:56
Стан навколишнього середовища. Біологічні особливості організму - це основа, на якій грунтується здоров'я людини
Стан навколишнього середовища. Біологічні особливості організму - це основа, на якій грунтується здоров'я людини
Біологічні особливості організму - це основа, на якій грунтується здоров'я людини. У формуванні здоров'я важлива роль генетичних чинників. Однак генетична програма, що отримується людиною, забезпечує його розвиток при наявності певних умов навколишнього середовища.

"Організм без зовнішньої середи, підтримуючої його існування, неможливий" - в цій думці І. М. Сеченова закладена нерозривна єдність людини і середовища його мешкання.

Кожний організм знаходиться в багатоманітних взаємних зв'язках з чинниками навколишнього середовища, як абиотическими (геофизическими, геохімічними), так і биотическими (живими організмами того ж і інших видів).

Під навколишнім середовищем прийнято розуміти цілісну систему взаємопов'язаних природних і антропогенних об'єктів і явищ, в якій протікає труд, побут і відпочинок людей. Це поняття включає в себе соціальні, природні і фізичні, хімічні і біологічні чинники, що штучно створюються, тобто все те, що прямо або непрямо впливає на життя, здоров'я і діяльність людини.

Людина, як жива система, є складовою частиною біосфери. Вплив людини на біосферу пов'язаний не стільки з його біологічної, скільки з трудовою діяльністю. Відомо, що технічні системи надають хімічний і фізичний вплив на біосферу по наступних каналах:

через атмосферу (використання і виділення різних газів порушує природний газообмін);

через гідросферу (забруднення хімічними речовинами і нафтою рік, морів і океанів);

через литосферу (використання корисних копалин, забруднення грунтів промисловими відходами і т. д.).

Очевидно, що результати технічної діяльності впливають на ті параметри біосфери, які забезпечують можливість життя на планеті. Життя людини, як і людського суспільства загалом, неможливе без навколишнього середовища, без природи. Людині як живому організму властивий обмін речовин з навколишнім середовищем, який є основною умовою існування будь-якого живого організму.

Організм людини багато в чому пов'язаний з іншими компонентами біосфери - рослинами, комахами, мікроорганізмами і т. д., тобто його складний організм входить в загальний кругообіг речовин і підкоряється його законам.

Безперервна притока атмосферного кисня, питної води, їжі абсолютно необхідний для існування і біологічної діяльності людини. Людський організм підлеглий добовим і сезонним ритмам, реагує на сезонні зміни температури навколишнього середовища, інтенсивності сонячного випромінювання і т. п.

Разом з тим людина є частиною особливої соціальної середи - суспільства. Людина - істота не тільки біологічна, але і соціальна. Очевидна соціальна основа існування людини як елемента суспільної структури є ведучою, опосредующей його біологічні способи існування і відправлення фізіологічних функцій.

Вчення про соціальну суть людини показує, що необхідно планувати створення таких соціальних умов його розвитку, в яких могли б розвернутися всі його сущностние сили. У стратегічному плані в оптимізації умов життя і стабілізації здоров'я людини самим важливим є розробка і введення науково обгрунтованої генеральної програми розвитку биогеоценозов в урбанизированной середовищі і вдосконалення демократичної форми суспільного пристрою.

Переглядів: 165 | Додав: АДМІН | Теги: Стан навколишнього середовища. Біол, на якій грунтується здоров'я людини | Рейтинг: 0.0/0