medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

23:56
Соросовська антипедагогика
Соросовська антипедагогика
З радіопередач "Наша педагогіка" па Новосибірському радіо "Слово". З виступів педагогів-біологів, активістів Новосибірського відділення міжрегіонального руху в захист дитинства Надії Миколаївни ЛОСКОЧИ ХИНОЙ і Натальі Геннадьевни ЩЕТИЛОВОЙ:

Н. Щекочихина:- Подібна педагогіка "аргументованого вибору" веде до виховання самовпевненість (коли сподіватися не на кого-тільки на самого себе), дитину з ранніх років привчають до виживання, постійно екстремальної ситуації: дитина повинна весь час вибирати, вибирати, сам весь вирішувати. Йому колом нав'язують стратегію виживання замість життя. У результаті одні, слабі, впадуть в депресію і виберуть згубний шлях. Інші, сильні, стануть самонадеянними, примітивними всезнайками. Людина, вихована в такому верхоглядстві, не буде здатна на серйозний науковий пошук, це дуже зручне для вирощування роботів, здатних діяти по певному алгоритму. Але до почуттів таких людей буде волати марно. Вони нездібні будуть тримати на плечах державу, вони будуть тільки прислужувати - створювати фон... Величезну загрозу представляє і психологічний вплив неправильних тверджень. Дітям взагалі властиві фрагментарність свідомості, слаба синтетична функція, труднощі створення цілісного образу з безлічі відомостей. При цьому неправильне повинно покинути поле образу, що створюється, а правильне - залишитися. Так, для дітей взаємовиключаючі твердження - дуже небезпечний стресовий чинник: мама говорить одне, тато - навпаки, і дитина захворіла. Це декілька спрощена схема такого впливу.

Н. Щетілова:- Ось тест з соросовского посібника "Алкоголь і інші наркотичні речовини", розробник С. Шапіро, видано в Нижньому Новгороде:

1. Алкоголь - це стимулюючий засіб, його вживання веде до підняття бадьорість духа.

2. Якщо випивши, вести машину небезпечно, то накурившись марихуана, вести машину цілком можна.

Ось такі твердження в тестовому контролі, а відповіді на іншому листі. Треба відповісти: це міф або реальність, правильно або неправильно. Я не ризикую продовжити цитування по причині, що помилкові твердження можуть сприйматися як правильні, передусім дітьми, особливо, якщо цитата довга. Зараз у багатьох порушено увага і насилу зв'язуються попередні слова з справжніми - це властиве дітям і старикам. У традиціях нашої педагогіки виховувати дитину на прикладах позитивних, а не негативних, а закладати в свідомість помилкові твердження через тестовий контроль, як рекомендують соросовские педагоги, значить, суперечити основному педагогічному принципу.

Соросовская ж антипедагогіка, граючи на природному бажанні дітей скоріше підрости, пропонує усвідомлено, самостійно вирішувати: курити або не курити, пити або не пити, вживати наркотики або не вживати, вступати в ранні статеві зв'язки або почекати. Все це дитині представляється після докладного інформування про ці дії, без пояснень, що добре, а що погано.

Я приведу цитати з соросовского методичного посібника по здоровому образу життя:

'' Молоді люди (це про дітей 10 років!) повинні брати на себе відповідальність за власні вчинки. Кожна людина сама відповідає за свої вчинки. "

А це цитата з пам'ятки, виданої під час місячника боротьби проти наркотиків:

"ВИБИРАЙТЕ САМІ: ЖИТТЯ АБО СМЕРТЬ, і нехай ваш вибір буде усвідомленим".

Тобто дитині пропонують вибирати не тільки хороше, але і погане. Не встають у нього на згубному шляху, а байдуже пропонують усвідомлено вибирати - життя або смерть.

Н. Щекочихина:- У що ж перетворилися наші медики, якщо вважають можливим вибір смерті?! Діти-наркомани, згідно з цією пам'яткою, мають резонний аргумент: я вибрав - усвідомлено, яка ваша справа. Тим більше що батькам наші валеологи (а вони у нас все соросовские!) радять не читати дітям мораль, виключити повчання, як і вчителям. Я хотіла ще раз звернути увагу на цю фразу: тобі вибирати - життя або смерть. Замість безпощадної боротьби з тими, хто проводить, завозить, розповсюджує наркотики, в тому числі і в школах, радять дітям УСВІДОМЛЕНО вибирати життя або смерть. Тут ще і інше значення: ті, хто спокійно це говорить, буде спокійно дивитися на смерть, на загибель країни.

І в ярославских школах шестиклассникам валеологи сьогодні пропонують ВИБИРАТИ, приводячи аргументи "за" і "проти" нікотинової і алкогольної залежності. "Я умію вибирати" - так самовпевнено звучить назва уроків для 11-літніх. Точно так само, як декількома роками раніше пропонувалося обговорити тему "дошлюбний експеримент: за і проти", провести дискусію про ранній початок статевого життя, розвинути уміння говорити про секс... Щоб, значить, зовсім зняти бар'єри сорому...

Переглядів: 175 | Додав: АДМІН | Теги: Соросовська антипедагогика | Рейтинг: 0.0/0