medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

23:56
Принципи тренування психічних можливостей
Принципи тренування психічних можливостей
Для підвищення стійкості психіки до несприятливих впливів, розширення меж своїх психічних і інтелектуальних можливостей, оволодіння способами і методами управління собою і зняття несприятливих наслідків стресу, негативних емоційних напружень необхідні повсякденні регулярні дії, направлені на рішення цих задач. Однак, як виявляється з сказаного вище, досягнути мети за допомогою одного якого-небудь засобу скрутно, тому необхідне використання системи взаимодополняющих коштів, включаюча аутотренинг, самоаналіз, точковий масаж і інші підходи, які можуть допомогти досягненню корисного результату. При цьому у кожної людини можуть бути свої оптимальні кошти забезпечення психічного здоров'я, хоч не менше значення має і правильність їх використання.

У організації тренування психічних можливостей людини потрібно враховувати і виконувати певні умови:

- чітко сформулювати мету і прагнути до її досягнення;

- процес виробітку потрібного навику повинен бути як можна інтенсивніше, послідовніше і целеустремленнее;

- необхідно прикласти досить зусиль, особеннона початковому етапі тренування;

- різноманітити зміст роботи, зберігши послідовність операцій і їх хронологічний порядок для того, щоб подолати одноманітність і рутину, виникаючу при повторенні одних і тих же дій; якщо ж зміст роботи не міняється, то міняти навколишні умови (освітлення, музику, місце роботи, положення і т. д.).

Якщо перші реакції були вдалими, то всі інші операції, що становлять навик, протікають автоматично. Невдалий початок або незапланована перерва звичайно викликають негативні емоції і ведуть до зниження працездатності і позитивної установки на роботу. Разом з тим, добре закріплений навик стабільний і важко піддається яким-небудь негативним впливам.

При тренуванні психічних процесів необхідно враховувати, що навантаження у вправах повинне збільшуватися поступово, а між великими навантаженнями повинні бути відповідні перерви: потрібно раціонально розподілити сили, щоб відсунути стомлення. Важливо, щоб навантаження і здатність її витримати доставляли радість, задоволення і інші позитивні емоції; займатися розумовим трудом треба з підйомом, однак уникати збудливих коштів будь-якого типу. Ці положення особливо важливі для такої категорії працівників розумового труда, як школярі і студенти. Порушення принципів раціональної організації навчання не тільки знижує його ефективність, але і підриває психічне здоров'я, а з ним і тілесне, відбиває інтерес до постійного творчого труда і зрештою веде до зниження інтелектуального потенціалу. Регулярність труда - важлива складова тренування психічних процесів для профілактики емоційних перевантажень, які виникають в екзаменаційні періоди через спроби в короткий час переробити велику кількість інформації, розрахованої на освоєння протягом півроку, а те і учбового року. Зниженню вже виниклого напруження в цей період допомагають фізичні навантаження і методи психорегуляції.

Ще один важливий резерв підвищення психоемоциональной стійкості і взагалі психічних можливостей людини - це управління власною пам'яттю, що забезпечує підвищення продуктивності труда і попереджає її зниження.

Переглядів: 200 | Додав: АДМІН | Теги: Принципи тренування психічних можли | Рейтинг: 0.0/0