medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

23:56
Порівняльна характеристика препаратів синтетичного і природного походження
Порівняльна характеристика препаратів синтетичного і природного походження
Показники Препарати

синтетичні природні

Переважне використання для лікування хвороб Гострих Хронічних

Значення для профілактики Обмежене Велике

Токсичность Частіше висока Частіше низька

Лікарські хвороби Часті Дуже рідкі

Небезпека аллергизації Максимальна Мінімальна

Тривале використання Звичайно небезпечно або можливо з обережністю Можливо

Сохраняемость в лікарському арсеналі Рідко більше за 10 років Від десятків до 15 тисяч років

Приведена в таблиці характеристика обох видів фармакології стає зрозумілою з еволюційних позицій: синтетичні препарати несуть організму інформацію чужеродную, з якою він в процесі еволюції не стикався; природні ж речовини відносяться до тих, які самі сприяли еволюції, тому їх інформаційний зміст відповідає механізмам життєдіяльності організму. Ось чому тривале консервативне лікування фармакологічними препаратами, особливо синтетичного походження, залишає слід не тільки у вигляді перенесеного захворювання, але і самого лікування. Причому насамперед від останнього страждають системи, що є функціональними бар'єрами, для яких синтетичні препарати є чужеродними організму речовинами, звідси добре відомий факт руйнуючого впливу їх на печінку, шлунково-кишковий тракт, дихальну систему, залози внутрішньої секреції. У кінцевому ж результаті це приводить не тільки до порушення функції вказаних систем, але і до перекручення обміну речовин в організмі загалом.

Спокій при гострих станах організму є обов'язковою умовою повноцінного використання резервів організму для боротьби з хворобою. Однак він не може бути рекомендований після усунення цих явищ і тим більше - при хронічних порушеннях. Основою для такого протипоказання є результати численних досліджень і клінічні дані, що показують, що мишечний спокій веде до зменшення кровоснабжения життєво важливих систем організму, в тому числі і до патологічно змінених тканин, зниження функціональних резервів, розвитку атрофії і (або) дистрофії тканин, повільної течії регенерації і т. д. Разом з тим відомо, що раннє і оптимальне використання функціональних коштів і методів дозволяє значно прискорити течію відбудовних процесів в організмі навіть після особливо гострих станів, що загрожували життю, і серйозних хірургічних втручань. Функціональна терапія передбачає використання коштів і методів, які, мобилизуя резерви організму, за принципом надлишкового відновлення ведуть до зростання функціональної здатності організму. Комплексне використання коштів функціональної терапії забезпечує універсальний ефект стимуляції можливостей всіх систем організму - від мишечной і сердечно-судинної до імунної.

Думається, що сказане про існуючі в цей час принципи лікування, що передбачають грубе втручання протягом нормальну фізіологічних процесів, а не використання власних адаптационних можливостей організму, пояснює його низьку ефективність.

Не даремно тому один з основоположників наукової медицини, Гиппократ, підкреслював: медицина часто заспокоює, іноді - полегшує, рідко - лікує. А вже згадуваний Ф. Бекон відмічав: «Лікування хвороб становить ту частину медицини, на яку було затрачено багато труда, хоч результати його виявилися вельми скудними». При цьому потрібно врахувати, що, на думку американських кардіологів, попередження захворювання майже в 25 раз дешевше, ніж лікування вже виниклої патології.

Таким чином, не повинна спричиняти здивування низька частка залежності здоров'я сучасної людини від медичного забезпечення, що зумовлено, по-перше, його орієнтуванням на лікування, а не забезпечення здоров'я, і, по-друге, відсутністю моделі самого здоров'я.

Переглядів: 161 | Додав: АДМІН | Теги: Порівняльна характеристика препарат | Рейтинг: 0.0/0