medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Мастопатія: з болем у грудях
Мастопатія: з болем у грудях
Мастопатія іноді може служити фоном для розвитку раку молочної залози, ризик розвитку якого при цьому зростає. Але, в будь-якому випадку, не бійтеся при виниклих підозрах звертатися до лікаря. Сьогодні рак молочної залози виліковний, якщо розпізнано на ранніх стадіях.

Чому виникає мастопатія


В даний час виділяють ряд факторів, що сприяють виникненню і розвитку мастопатії.

  • Ендокринні (гормональні) порушення. Одна з основних причин появи мастопатії - це гормональний дисбаланс, порушення співвідношення естрогенів, прогестерону, пролактину, а також порушення функції щитовидної залози (гіпотиреоз, йод - дефіцитні стану).
  • Хронічний стрес у жінок, перевтома, сексуальна незадоволеність, депресії, неврози.
  • Гінекологічні захворювання, медичні аборти, відсутність пологів та грудного вигодовування.
  • Травми грудей, захворювання печінки, шкідливих звичок, неправильне харчування і ожиріння, спадкові чинники.

Перший дзвіночок


Основна ознака мастопатії - набухання молочних залоз у другій фазі менструального циклу. З одного боку, невелика набряклість грудей в цей період вважається фізіологічною нормою. Але якщо це викликає дискомфорт, біль, обов'язково звернися до вашого гінеколога чи мамолога. Серед інших симптомів - поява ущільнень у грудях і виділення із сосків.

Форма грає роль


Термін «мастопатія» об'єднує дуже різні зміни в молочній залозі. Наприклад, є дифузні форми захворювання (фіброзно мастопатія і т. д.) і вузлові. Другі - набагато більш небезпечні. У молочної залозі формуються ущільнені ділянки, які відрізняються від здорових тканин.



Як лікують мастопатію


Дифузні форми мастопатії лікують консервативно. Якщо жінку нічого не турбує, а захворювання виявилося випадково, при профілактичному огляді, досить скорегувати спосіб життя. Нормалізувати сон, їсти більше рослинної їжі. Особливо - білокачанну, цвітну і брюссельську капусту, броколі, сою і зелений чай.

При виражених симптомах призначаються рослинні лікарські препарати, що містять біологічно активні речовини, отримані з рослин.

Є і гормональні препарати для лікування мастопатії, але не всі лікарі їх використовують. Багато фахівців вважають за краще засоби з рослинними компонентами.

Вузлові форми мастопатії часто вимагають хірургічного втручання. Перш за все, проводиться пункція ділянки зміненої тканини з наступним гістологічним дослідженням. Якщо результат покаже, що причина утворення - вузлова мастопатія, жінку більш пильно спостерігають. А раз в 6 місяців призначають консервативне лікування (таке ж, як і при дифузних формах).
Переглядів: 182 | Додав: АДМІН | Теги: Мастопатія: з болем у грудях | Рейтинг: 0.0/0