medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Класифікація захисних механізмів
Класифікація захисних механізмів
У організмі існує три взаимодополняющие системи, що забезпечують захист від шкідливих агентів.

Специфічна імунна системаотвечает на впровадження чужеродних кліток, частинок або молекул (антигенів - АГ) утворенням специфічних захисних речовин, локалізованих всередині кліток або на поверхні (специфічний клітинний імунітет), або розчинених в плазмі (антитіла - AT; специфічний гуморальний імунітет). Ці речовини, що сполучаються з чужеродними частинками (реакція АГАТ), нейтралізували їх вплив.

Неспецифічні гуморальние системи. До них відносяться система комплемента і інші білки плазми, здатні руйнувати комплекси АГАТ, знищувати чужорідні частинки і активувати клітки організму, що беруть участь в запальних реакціях.

Неспецифічні клітинні системивключают лейкоцити і макрофаги, здатні здійснювати фагоцитоз і завдяки цьому знищувальні хвороботворні агенти і комплекси АГАТ. Тканинні макрофаги грають також важливу роль в розпізнаванні специфічною імунною системою чужорідних частинок. Неспецифічні системи імунітету здатні знешкоджувати чужеродние агенти навіть в тому випадку, якщо організм з ними ні разу заздалегідь не стикався. Що ж до специфічних систем, то вони формуються (імунітет придбавається) лише після початкової взаємодії з чужеродним чинником.

Переглядів: 155 | Додав: АДМІН | Теги: Класифікація захисних механізмів | Рейтинг: 0.0/0