medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Хімічна структура пептидов і білків
Хімічна структура пептидов і білків
Аминогруппа однієї амінокислоти здатна вступати в реакцію з карбоксильной групою іншої амінокислоти. Формально така реакція протікає з виділенням води (мал. 2.3). Молекула, що Утворюється при цьому являє собою пептид, а зв'язок - ЗІ - NH - називається пептидной зв'язком. Подальше приєднання амінокислот за допомогою пептидних зв'язків приводить до побудови полипептидной ланцюги з бічними ланцюгами амінокислот у вигляді ответвлений (R на мал. 2.3).

АБВ

Г

Рис. 2.3 - Пептіди. Формальна схема синтезу дипептида (В) внаслідок утворення пептидной зв'язку між двома амінокислотами (А і Би). Г - відрізок пептидной ланцюга

Полипептидная ланцюг полярна, вона містить вільну NH2 на аминном кінці (N-кінці) і вільну СООН-групу на протилежному, карбоксильном, кінці (З-кінці).

Дипептиди містять два, трипептиди - три, олигопептиди від 2 до 10, полипептиди - більше за 10 амінокислотних залишків.

Білки являють собою полипептиди, в молекулу яких входять від 100 до декількох тисяч амінокислот, з молекулярною масою понад 10 000 і діаметром молекули від 5 до 100 нм.

Протеидами називають білкові з'єднання з додатковим компонентом. Частіше за все це низкомолекулярное з'єднання, яке називають простетической групою. Такі групи є у металлопротеидов, фосфопротеидов (вмісних фосфат), хромопротеидов з пігментною групою (наприклад, у гемоглобіну), липопротеидов з жироподобним компонентом, гликопротеидов з вуглеводною частиною. Комплекси, в яких білки сполучені іонними зв'язками з нуклеїновими кислотами, називаються нуклеопротеидами.

Переглядів: 161 | Додав: АДМІН | Теги: Хімічна структура пептидов і білків | Рейтинг: 0.0/0