medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Характеристики пре- і постнатального гранулоцитопоеза
Характеристики пре- і постнатального гранулоцитопоеза
У зародка по мірі його розвитку локалізація кроветворения послідовно міняється. У зв'язку з цим виделяюттри етапу ембріонального гемоцитопоеза: мезобластический, печінковий і медуллярний. Однак такий підрозділ декілька умовно, оскільки вказані «етапи» не слідують суворо один за одним, а в значної степениперекриваются. Характеристика гранулоцитопоеза впре- і постнатальном гранулоцитопоезе:

- У час мезобластического периодаекстраваскулярноначинают формуватися первинні лимфоцити (причемтолько гранулоцити).

- З 6-й тижня ембріонального розвитку центром кроветворения становитсяпечень. Відмінні риси гемоцитопоеза на даному етапі такі:

об Образуютсявсе формені елементи крові (а не тільки еритроцити і гранулоцити, як на попередньому етапі).

об Утворення всіх цих елементів, в т. ч. еритроцитів, відбувається екстраваскулярно - навколо капілярів, вростаючих в печінкові часточки.

- Генерації, що Виселяються з печенистволовие клітки 2й осідають в зачатках цілого ряду органів: тимуса, лимфоузлов, селезінки і червоного кісткового мозку. Всі ці органи (а не тільки червоний кістковий мозок, як випливає з назви етапу) включаються в кроветворение намедуллярном етапі. Відмітимо також наступні моменти:

об Кроветвореніє у всіх названих органах происходитекстраваскулярно.

об Еритроцити (якщо вони утворяться в органі) містять в основному HbF і в меншій мірі HBA(гемоглобін дорослих).

про І нарешті, всі ці органи залишаються органами кроветворения також після народження- хоч, як правило, вужчає спектр кліток, що утворюються в них.

- Тімус. Так, невдовзі червоний кістковий мозок починають покидати попередники Т-лімфоцитов. Своє антигеннезависимое дозрівання вони завершують в тимусе. У результаті кроветворная роль тимуса швидко зводиться до однієї, але ключовий, функції - забезпеченню антигеннезависимого дозрівання Т-лімфоцитов.

- Лимфоузли і селезінка. Спочатку в лимфоузлах і селезінці утворяться всі види формених елементів крові. Така здатність зберігається в лимфоузлах до 15й тижня розвитку, а в селезінці - до народження. Потім дані органи (а також лимфоидная система слизових оболонок) також концентруються лише на одній функції (якщо говорити про кроветворенії) - антигензависимом дозріванні В- і Т-лімфоцитов. У зв'язку з цим тут утворяться лімфатичні вузлики (фолікули), в яких (або поруч з якими) осідають В-лімфоцити, мігруючі з червоного кісткового мозку, і Т-лімфоцити, що поступають з тимуса.

- Червоний кістковий мозок. Спочатку червоний кістковий мозок також утворить всі клітки крові. Але потім, як відмічалося, його починають покидати попередники Т-лімфоцитов. Таким чином, у дорослої людини в червоному кістковому мозку формуються всі види кліток крові, крім Т-лімфоцитов і В-кліток, а також попередники Т-лімфоцитов. Протягом усього подальшого онтогенеза тут зберігаються стволовие кроветворние клітки 3го покоління.

Переглядів: 185 | Додав: АДМІН | Теги: Характеристики пре- і постнатальног | Рейтинг: 0.0/0