medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Юридичні основи браку
Юридичні основи браку
Шлюб «по коханню» включає в себе біологічне і соціальне, зв'язуючи дві індивідуальна натура в єдине духовне і фізичне коло, приносячи їм інтимні переживання, почуття відповідальності один за одну, просто людське щастя.

ЗаконРФ оберігає брак двох людей, зберігаючи їх взаимообязанности, наділяючи певними юридичними правами. Наприклад, один з чоловіків має право на довічну матеріальну допомогу, якщо працездатність втрачена до розірвання браку, або протягом року після розірвання браку.

Чоловік не має права збуджувати справу про розлучення під час вагітності або протягом одного року після народження дитини.

У квітні 1996 року був виданий новий указ про взаємні обов'язки чоловіків при розділі власності до висновку браку, який обмовляється в юридичному порядку, т. е. в основі законодавства лежить принцип взаємного бажання і згоди при можливому розірванні браку і розділі власності.

Ви можете задати питання, чому від любові і інтимності, з яких почалася дана лекція, раптом - законодавство про розлучення, розділ майна і т. д.?! Цілком резонне практичне питання молодих людей! Я чекав цю реакцію і думаю, що все зараз встане на свої місця.

Дрібниці життя?

Невелика статистика. У 1995 році в Росії одружилися 1075219 чоловік (7,3 на 1000 населення), а розлучилися 665904 людини (4,5 на 1000 населення), т. е. кожний другий брак невдалий. А начебто все по любові, взаєморозумінню. Стільки марення, переживань, надій, планів... і раптом. А раптом - це причини. Так, про причини, про які ми з Вами говорили в попередніх лекціях, і будемо говорити зараз. Уважно подивіться на табл. 3, в якій представлена статистика браків і розлучень. Зверніть увагу на зниження показників висновку браків. Ця тенденція простежується і в 1997, і в 1998 р.

ТабліцаЗ. Браки і розлучення в Російській Федерації

При соціологічному опиті за допомогою анонімних анкет більше за 15000 респондентів - молодих людей у великих містах РФ, що одружилися, виявилося, що у більшості опитаних поняття про анатомію і фізіологію інтимних відносин вельми неправильні, перекручені і насичені інформацією з різних бульварних джерел і відеофільмів. Хоч, ради справедливості, треба відмітити, що центральне телебачення (ОРТ - I програма, II канал РТ, V канал С. Петербурга, ТВ-6), в особі В. Познера, Ю. Меньшової і інших ведучих, приділяє велику увагу цій проблемі, залучаючи лікарів, психологів, експертів. Проблема знаходить професійний, пізнавальний ценз і має виховно-профілактичне значення.

Неспроможність браків - це, насамперед, незнання значущості даної проблеми. Тому психологічні питання інтимних відносин, які ми розглядаємо тут в аудиторії, призначені для майбутніх педагогів, людей вразливих, що щиро вірять в постійність почуттів і сімейний брак. Для них ця інформація необхідна і корисна.

Молодим людям, у яких на рахунку повторні браки, шлюби по розрахунку, взаимодоговоренности або «ультрасучасні», для яких пройдене все і перевірене все, як говориться, «минулих вогонь, воду і мідні труби», подібна інформація не цікава, «не вражає», як іноді доводиться чути. Не про них мова.

Мова про правильний союз, чистий і гідному з людських позицій і моралі двох взаимолюбящих людей, чоловіка і жінок. Прагнення до статевої близькості у яких зв'язане зі значним нашаруванням еротичної фантазії, що безумовно вимагає уваги, ласки і турбот про близьке.

Нетактовність, невдалий жарт, неувага і холодність при статевій близькості - це, як правило, падіння статевої активності, зниження потенції і фригидность. Це, на жаль, може закріпитися у вигляді рефлексу. Статистика підтверджує це, т. е. відбувається перший надлом психіки у одного з партнерів.

Величезне значення в інтимності мають так звані життєві дрібниці: меблі, колір стін, освітленість, чистота постільної білизни, одягу партнерами), аромат духи і т. д., т. е. все або майже все повинно задовольняти чоловіків. Дрібниці не повинні гальмувати зближення двох люблячих людей.

Особливо важливим вважається підготовчий період, який повинен характеризуватися ласками, винахідливістю, витонченістю і увагою. На перших порах це цілком лягає на плечі чоловіків, чому - Ви зрозумієте трохи пізніше. Розглянемо декілька понять, пов'язаних з статевою близькістю.

Фази статевого акту- це психофізіологічний процес, властивий і що характеризується для кожної людини індивідуально.

Статевий акт, або КОПУЛЯЦИЯ, як правило, складається з 4-х фаз:

- Лібідо (лат.libido - бажання) - статевий потяг;

- Ерекція (лат.exectioотerigere - підійматися) - статеве збудження;

- Еякуляция (лат.ejaculatio - викидання, виверження) - семяизвержение;

- Оргазм (греч.orgasmos - переповнення, похітливість) - відчуття насолоди, похітливості в момент «піку», найвищої точки статевого акту.

Існують і чинники, діючі на реакцію статевої сфери. Їх два.

- Зовнішній вплив- цей органи чуття, завдяки яким здійснюються дотикові, слухові, зорові, обонятельние сприйняття, в тому числі ерогенних зон.

- До внутрішнім воздействиямможно віднести нервові закінчення, закладені в простаті, задній уретре, насіннєвому горбику, шийці матки, піхві, ендокринних залозах.

Вершина почуттів

Гармонічность статевого акту пов'язана з циклічною зміною одних рефлекторних реакцій іншими, які направлені на основні його фази.

Після досягнення оптимального «піку» статевого потяга (лібідо) виникає новий стан - збудження статевих органів (ерекція), при максимальному роздратуванні наступає наступна фаза - семяизвержение (еякуляция), і потім вже вища фаза похітливості (оргазм).

Питання про лібідо чисто індивідуальне, і головне, про що ми з Вами говорили вище, жінки в перші роки інтимних відносин в більшій мірі до цього не прагнуть. Їх задовольняє психологічна близькість (увага, залицяння як процес, дружба) на відміну від чоловіків. Це почуття (прагнення до статевої близькості) у них, як правило, виявляється після родів і стає значно сильніше, ніж у чоловіків.

Психоемоциональние реакції під час оргазму у чоловіків можуть бути самими різними - від найсильнішого збудження до відносно спокійної, майже непомітної оргастической розрядки. У жінок параметри переживань у час оргазм ще більш широкі (від стогонів похітливості, від вигуків до сліз).

Існують вельми великі індивідуальні особливості вияву оргазму. Вони залежать від фізичного і нервово-психологічного стану, темпераменту, віку і багатьох інших чинників.

Не буду зупинятися на різних стадіях статевого зближення, які розрізнюють і описують фахівці-сексолог. Нам важливо знати, що при отриманні задоволення в інтимній близькості може з'явитися бажання отримати ще більш гострі відчуття при похітливості.

Ось тут можуть бути перші проби «особливих варіантів» протиприродної близькості. Чи Правильне це з медичної точки зору, чи протиприродне це? Думаю, так, оскільки ці проби можуть закріпитися як патологическо-умовний рефлекс, і надалі наступить момент, коли звичайний фізіологічний статевий акт не принесе задоволення. Це вже питання сексопатологов і це вже ненормальність.

Тривалість статевого актаварьируется, передусім, віком, темпераментом, тривалістю стриманості (відсутність партнера, відрядження, хвороба одного з близьких) і іншими значущими медико-социальними чинниками.

Напевно відомо, що в юнацькі роки і у віці від 20 до 25 років чоловіка, як правило, бувають «нестримні», вони визначають свої потенційні можливості в залежності від віку і фізичне стану, т. е. бажання володіти не має обмежень і перешкод.

У середньому віці і трохи старше за 45-50 років статеві акти відбуваються рідше, але більш тривало за часом, за рахунок пізнього оргазму як у чоловіків, так і уженщин. Тут більше ласок і уваги за рахунок придбаного життєвого досвіду.

Чи Впливає час діб (вечір, ніч або ранок) на лібідо? Ймовірно, існує залежність, т. до. існує хронобиологический (сови, жайворонки, індиферентні) тип особистості, як вияв індивідуальних реакцій ВНД і психофізіологічних чинників, що впливають на лібідо.

Фізіологічно обоснованнимсчитается, якщо статева близькість відбувається 1-2 рази в тиждень в молодому віці, приблизно до 35-40 років, у віці 40-45 років - до 2-3 разів в місяць. У більш пізньому віці ліміт статевого потяга неописанний і суворо індивідуальний.

Якщо цитувати різні наукові джерела з даної проблеми, то можна знайти обгрунтовані цифри, коли в «початківці віці» молоді люди протягом багатьох років здатні здійснювати один-два і більш статевих актів в доби. А у віці до 65-75 років є «бійці», не поступливі за «жвавістю» і 30-40-літнім чоловікам.

І все-таки фізіологічно нормальним протягом всього життя вважається, коли статева близькість відбувається 1-2 рази в тиждень до 35-40 років, 2-3 рази в місяць після 45-50 років, 1-2 рази в місяць після 50- 55 років. Але, хочу підкреслити ще раз, це суворо індивідуальне!

Головне, необхідно уясняти, що статева активність физиологична тільки тоді, коли вона природна, і небажано, щоб вона переходила в надмірність.

Що це таке, надмірність? Це - порушення сну, підвищена дратівливість, ослаблення ерекції, передчасна еякуляция і т. д., т. е. відбувається перенасичення і виснаження багатьох функцій і залоз внутрішньої секреції. На жаль, в молодості про це не думають.

У перші месяциполовой життя необхідні гармонія, физиологичность, прагнення, «завоювання ласкою». Гігієна тут необхідна і обов'язкова. Необхідно пам'ятати слова Гиппократа: «Здоров'я людини - це, передусім, у всьому помірність і стриманість».

Гігієнічний туалет статевих органів (биде), різні форми спринцеваний, чистота постільної білизни, натільної чистої і привабливої білизни, застосування різних дезодорантов, духи, запашного ароматизированного засобу, освіжаючого повітря кімнати, - це застава міцних взаємовідносин, які доставлять радість в спілкуванні, а головне - в інтимних відносинах.

Недотримання елементарних норм психологічної і санітарної гігієни підлоги приводить до статевих дисгармоній і розладів, сприяючих розвитку імпотенції (статевої слабості) у чоловіків і фригидности (холодність) у жінок.

Існують чисто інтимні проблеми як у чоловіків, так і у жінок, які зберігаються в таємниці. Поговоримо про них, посилаючись на відомі публікації психологів і сексопатологов.

Проблеми - інтимні, як ми домовилися, але вони, зі слів фахівців, «... в теперішньому часі і, на жаль, в майбутньому не втратять своєї актуальності. .. зростання пацієнтів з жалобами «інтимного характеру» з кожним роком збільшується». Тому не тільки батьки, але і педагоги повинні знати про такі проблеми, бо існуюча психологічна надломленість підлітка (коли існують подібні проблеми) буде виявлятися в невпевненості, дратівливості, замкненості. .. і гірше усього, що, на жаль, буває,- навіювання неповноцінності і вихід - суицид, т. е. спроба піти з життя.

Переглядів: 159 | Додав: АДМІН | Теги: Юридичні основи браку | Рейтинг: 0.0/0