medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Язвенно-пленчатая ангіна Симановского-Плаута-Венсана. Контагиозность невелика, хвороба може виникати спорадически, але можлива епідемія
Язвенно-пленчатая ангіна Симановского-Плаута-Венсана. Контагиозность невелика, хвороба може виникати спорадически, але можлива епідемія
Контагиозность невелика, хвороба може виникати спорадически, але можлива епідемія. Захворювання спостерігається головним чином при зниженні опірності організму, гиповитаминозе, при загальному виснаженні (наприклад, при алиментарной дистрофії, кахексії, викликаній злоякісною пухлиною, променевою хворобою).

Етіологія. Симбіоз веретенообразной палички (Fusobacterium fusiformis) і спирохети порожнини рота{Spirocheta buccalis), які можуть знаходитися в порожнині рота в авирулентном стані. Крім цих мікроорганізмів, при бактерійному дослідженні виділяються стрептококи і стафилококки.

Захворювання починається непомітно з незручності при ковтанні, перехідної потім в болі. Виражені зміни в глотці не відповідають загальному задовільному стану хворого. Температура субфебрильная або нормальна, біль в горлі виражений слабо. Частіше здивовується одна сторона, але описані і двосторонні поразки. У перші доби відмічаються помірна гіперемія і збільшення однієї піднебінної миндалини. Від 2-3 дня хвороби на миндалине видно плівка сірого або жовтаво-білого кольору, схожа на пляму від стеариновой свічки, круглої форми розміром 5-10 мм, м'якої консистенції, що іноді розповсюджується на передню дужку. Плівка оточена запальним ободок, наліт порівняно легко знімається ватяним тампоном. Після видалення плівки виявляється изъязвленная поверхня жовтого кольору, що кровоточить з чіткими краями. Спочатку виразка поверхнева, з 5-го дня хвороби виразковий дефект стає глибоким, кратерообразной форми, може розповсюдитися за межі миндалини із залученням в процес глибоких тканин. Іноді спостерігається виразкова поразка слизової оболонки ясен, що супроводиться їх розпушенням, можливо залучення в процес надкісниці. З рота неприємний гнилісний запах. Регионарние лімфатичні вузли збільшені помірно і малоболезненни.

При сприятливих умовах видужання наступає протягом 1-2 нед, можливі рецидиви. Однак захворювання може затягуватися до декількох тижнів, а без лікування навіть до декількох місяців.

ПОВТОРНІ (СИМПТОМАТИЧНІ) ТОНЗИЛЛИТИ ПРИ ГОСТРИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ.

Дифтерія- гостре інфекційне захворювання, що викликається токсигенними штамами дифтерійної палички, що передається переважно повітряно-краплинним шляхом і що характеризується розвитком фибринозного запалення в місці вхідних воріт, своєрідним синдромом інтоксикації і ускладненнями з боку сердечно-судинної, нервового і мочевиделительной систем. Дифтерія ротоглоткинаиболее часта локалізація дифтерійного процесу (90-95% від всіх випадків дифтерії).

Етіологія і патогенез. Захворювання викликають токсигенние штами Corinebacterium diphtheriae, які виділяють екзотоксин, що порушує синтез білка в клітках. Вхідними комірами є слизові оболонки миндалин, носа, глотки, гортані, конъюнктиви очей і рідко - пошкоджена шкіра. На місці впровадження дифтерійна паличка розмножується, продуцируя екзотоксин. Всі клінічні і морфологічні зміни при дифтерії (місцеві і загальні) зумовлені дифтерійним екзотоксином. Захворювання виникає при відсутності або надто низькому рівні антитоксичного імунітету.

На слизових оболонках вхідних воріт під впливом токсину розвивається запальна реакція у вигляді гиперемії і набряку слизових оболонок з утворенням поверхневого коагуляционного некрозу. Внаслідок розширення судин і підвищеної їх проникності на місці ураженої слизової оболонки утвориться екссудат, багатий білком, особливо фибриногеном, який під впливом тромбокинази, що звільняється при некрозі епітелію, скипається, утворюючи на поверхні слизової оболонки фибринозную плівку, яка і є характерною ознакою дифтерії. Фибринозное запалення в залежності від характеру епітелію, що вистилає слизову оболонку місця поразки, може бути крупозним або дифтеритическим. Крупозное запалення розвивається на слизовій оболонці, покритій циліндричним епітелієм (дихальні шляхи). Фибринозная плівка тут розташована поверхнево і легко відділяється від належних тканин. При дифтеритическом запаленні, виникаючому на слизових з багатошаровим плоским епітелієм (ротоглотка), некротизируется не тільки епителиальний покривало, але і подслизистая тканина, фибринозний випот проникає в належні тканини, плівка щільно сполучена з ними, відділяється насилу.

З місцевого вогнища токсин по лімфатичних шляхах проникає вглиб тканин, викликаючи набряк слизових оболонок, подслизистой тканини і регионарних лімфатичних вузлів. Поступаючи в кров, токсин виборче вражає нервову, симпатико-адреналовую, сердечно-судинну системи і бруньки.

Переглядів: 157 | Додав: АДМІН | Теги: хвороба може виникати спорадически, але можлива епідемія, Язвенно-пленчатая ангіна Симановско | Рейтинг: 0.0/0