medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Явища, що спостерігаються при внутрішньому дослідженні трупа
Явища, що спостерігаються при внутрішньому дослідженні трупа
Стан кровенаполнения м'яких покривал черепа (а також мозку і його оболонок) залежить від ряду причин, зокрема, від положення трупа. Так, якщо тіло довго висіло в петлі, то м'які покривала і мозок з оболонками можуть бути значною мірою знекровленими. Рекомендується ретельно оглядати м'які покривала шиї, де при деяких видах асфиксії виявляються крововиливи в м'язах, околососудистой і межмишечной клітковині.

Стан крові відповідає тому, що спостерігається при швидко наступаючій смерті. Кров рідка і темна внаслідок того, що при швидко наступаючій смерті органи і тканини трупа, що зберігають ще протягом деякого часу свою життєздатність, продовжують поглинати кисень з крові. У результаті утвориться редуцированний гемоглобін. Останній може бути виявлений в трупі. Венозні судини, синуси твердої мозкової оболонки, права половина серця виявляються різко розширеними, переповненими рідкою кров'ю, що представляється застійним повнокров'ям тканини і органів. Тому всі внутрішні органи мають синюшно-пурпурний колір. Під серозними оболонками, особливо під висцеральной плеврою легких, зокрема, междуих частками, під епикардом, на задній і передній поверхнях серця спостерігаються множинні екхимози. Вони можуть бути і в конъюнктивах, в товщі зобної залози, в слизовій оболонці гортані, надгортанника, в м'яких покривалах черепа. Виникнення екхимозов зумовлене, з одного боку, підвищенням кров'яного тиску капілярної мережі, а з іншою - підвищеною проникністю судинної стінки, виникаючою при гострої гипоксії. Екхимози виникають в судорожному періоді, коли кров'яний тиск різко підвищується. У осіб, що зазнавали сдавлению шиї петлею, при возвращенииих до життя відмічається наявність екхимозов. Вони нерідко спостерігаються в конъюнктивах повік, на склере, в шкірі особи при різних патологічних станах (наприклад, у дітей при коклюші, у вагітних у час потуг при родоразрешенії). Дрібні крововиливи виникають також внаслідок патологічних змін судинних стінок і при багатьох хворобливих станах: лейкозі, анемії, геморагічному діатезі, авітаміноз, інтоксикаціях, при сепсисі.

Екхимози не є ознакою власне смерті від гипоксії, оскільки виявляються при гострій смерті взагалі, а зокрема, при раптовій гострій серцевій недостатності. Наявність екхимозов сама по собі не дає підстав ставити діагноз смерті від гипоксії, що іноді ще зустрічається в практиці.

Гістологічні зміни в тканинах при гипоксії ті ж, що і при гострій, смерті, що швидко наступила.

Гостре кисневе голодування викликається наступними причинами:

з механічним впливом;

з отруйними речовинами;

з недоліком кисня у вдихаемом повітрі;

з кровопотерей;

з рядом інших патологічних станів.

У судово-медичній практиці переважне значення мають ті види кисневого голодування, які розвиваються внаслідок механічних перешкод для дихання. З ними і доводиться переважно мати справу судово-медичним експертам і судово-слідчим органам.

Контрольні питання

1. Які види кисневого голодування досліджуються в судовій медицині?

2. У яких формах протікає кисневе голодування?

3. Які трупні явища розвиваються при гипоксии?

Переглядів: 166 | Додав: АДМІН | Теги: що спостерігаються при внутрішньому, явища | Рейтинг: 0.0/0