medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Як використати придбані знання
Як використати придбані знання
1. Володіючи панорамним зором, коні часто бачать об'єкти, які не помічаєте ви. Якщо кінь захвилювався, просто прослідіть, куди повернені її вуха - вони завжди вказують туди ж, куди і погляд.

2. Геть збір! Звісно, цей лозунг вірний в тому випадку, якщо ви дійсно хочете, щоб ваш кінь бачив, куди йде. Дослідник Елісон Херман з Університету Західної Австралії виявила, що саме завдяки «горизонтальній лінії» в оку коня напрям бінокулярний зору тваринного йде в напрямі носа. Відповідно, коли кінь знаходиться в суворому зборі, можливості її огляду уперед сильно обмежені, їй доводиться покладатися на очі свого вершника. Простий приклад: не пробували перетнути вулицю з пожвавленим рухом, пильно роздивляючись власні черевики?

3. Будьте готові до того, що ваш кінь розрізнює кольори і може зв'язати з ними ті або інакші асоціації. Наприклад, ви завжди надіваєте блакитну сорочку, коли виробляєте деякі неприємні для коня маніпуляції. Вона швидко запам'ятає це і, ймовірно, постарається уникати всього і всього, хто пов'язаний з цим неприємним кольором. Стежте за сприйняттям коня. Якщо вона раптом починає дивно себе вести, при умові, що вона абсолютно здорова, перевірте, чи немає рядом колірного подразника. Наприклад, якщо кінь добре стрибає, але відмовляється долати якусь конкретну перешкоду, це може бути пов'язане з його кольором.

4. Немає ні найменшої потреби панікувати, якщо темрява застигла вас по дорозі додому. Ви не бачите шляху, але кінь, швидше усього, бачить. Довіртеся їй, а якщо зачепіть лобом низьку гілку - то це буде швидше ваша особиста невдача, чим вина коня. Але пам'ятайте, око коня повинне пристосуватися до зміни освітлення. Зайшовши з яскравого денного світло в затемнений коридор, кінь цілком може налетіти на стіну або двері просто тому, що очі ще не звикли до темряви. Ті ж проблеми можуть виникати і із заходом в коневозку - не забувайте, знаходячись на світлу, кінь не бачить, що там всередині.

5. Дозвольте коневі використати окомір. Не позбавляйте себе і коня його природних можливостей, при подоланні перешкод не затягуйте мотив, звужуючи точку зору, дайте коневі розглянути все гарненько. Це не просто піде вам обом на користь, але і додасть безпеку вашому тандему.

6. Не поспішайте. Дайте коневі час озирнутися по сторонах. Кінь від природи цікавий і обережний, і вона буде рада вершнику, який не квапить її, вимагаючи негайного прийняття рішення. Деякі речі кінь осягає вмить, а деякі вимагають повторення.

7. Геть рутину! Повторення одного і того ж коневі набридає так само смертельно, як і людині. Порушуйте правила, що устоялися, злазьте іноді з коня, щоб отримати задоволення від спілкування з ним «на землі», дозвольте йому зайвий раз оглядітися і подивитися на вас. Внесіть різноманітність в роботу з конем, це важливе не тільки для ваших взаємовідносин, але і для здоров'я коня, для кращого розвитку її зору.

8. Ви не задумувалися, що бачить ваш кінь в стайні, крім чотирьох стін? Якщо вона не може спілкуватися з іншими тваринами, нехай у неї хоч би буде можливість виглянути на вулицю. Порадуйте її око, розважте в деннике або стійлі різнокольорові конячі іграшки. Нехай вони займають її вільний час, відволікаючи від придбання поганих звичок з нудьги.

Переглядів: 158 | Додав: АДМІН | Теги: Як використати придбані знання | Рейтинг: 0.0/0