medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Яблучний оцет
Яблучний оцет
Про шкідливий вплив оцту на організм сказано і написано досить. Однак не всякий оцет руйнівний: труять людський організм тільки білий дистильований і винний оцти, які містять оцтову кислоту.

Ця речовина - оцтова кислота - по-теперішньому часу небезпечно для нас. Його вплив на організм здатний викликати анемію - малокрів'я, тому що оцтова кислота руйнує червоні кров'яні тіла, погіршуючи тим самим склад крові і знижуючи її активність. Білий оцет роздратовує слизову харчового тракту, порушує травлення, вповільнює його і не дає їжі повноцінно засвоюватися. Він їдок за своїми хімічними якостями і іноді спричиняє покриття виразками слизових, особливо у людей, відмінних вираженою чутливістю до оцту. Саме тому оцтова кислота часто є причиною, зухвалою цироз, виразковий коліт і інші важкі захворювання, що протікає з руйнуванням живих тканин.

Вважається, що винний оцет більш корисний, ніж звичайний білий, хоч його часто використовують в кулінарних цілях для приготування вишуканих блюд, але все ж оцет, отриманий в процесі бродіння вина, також містить оцтову кислоту: в середньому від 3 до 9 %. А винної кислоти в ньому дуже трохи.

Зовсім інша справа - оцет, отриманий з суцільних яблук. Він не тільки не шкідливий (руйнівної оцтової кислоти практично не містить), але навіть дуже корисний: в ньому є органічна яблучна кислота - дуже цінна і активна речовина. По-перше, воно сприяє травленню. По-друге, є цінним будівельним елементом, який сполучається в організмі з лужними і мінеральними речовинами і утворить найважливішу речовину - гликоген. Гликоген є могутнім енергетичним ресурсом організму, він підвищує здатність згущуватися крові і завдяки цьому допомагає при сильних і рясних менструальних і інших кровотечах, взагалі сприяє відновленню менструального циклу, поліпшує стан кровоносних судин. Щоденний прийом 2 чайних ложок яблучного оцту на склянку води (у важких випадках - 2-3 рази в день) допомагає не тільки при рясних менструаціях, але і при геморої, що кровоточить, частих носових кровотечах, при різних ранах, що кровоточать - коротше, в будь-яких ситуаціях, пов'язаних з кровопотерей.

Дуже важливо, що гликоген поліпшує якість крові, оскільки він стимулює утворення червоних кров'яних телець, активізує процес кроветворения. Треба розуміти, що наше самопочуття залежить не в останню чергу від стану крові, яка циркулює в кровоносній системі, що проходить по всьому тілу, забезпечує живлення всіх органів і тканин киснем, корисними речовинами, що забезпечує життєдіяльність організму, гормонами і пр. Вчені вважають, що повне оновлення крові відбувається систематично, через кожні 28 днів, і порушення цього циклу руйнівно позначається на здоров'ї. Для того щоб процес кроветворения відбувався без порушень, добре б постійно вживати в їжу нарівні з овочами, фруктами і їх свежевижатими соками і якісний яблучний оцет.

Крім того, в яблучному оцті виключно високий зміст калію - речовини, надто необхідного для виробітку і підтримки певного запасу енергії в організмі, для відновлення нервової системи, активної роботи м'язів, в тому числі і серцевої.

Цей продукт володіє цінними антисептичними властивостями. Їм можна мастити шкіряні поверхні при багатьох шкіряних захворюваннях. Яблучний оцет - незамінні ліки при варикозній хворобі, які застосовуються як внутрішньо, так і зовнішньо. Зовнішнє застосування складається в тому, щоб вранці і увечері мастити яблучним оцтом уражені місця, в яких вени вийшли на поверхню. Внутрішнє використання вимагає щодня випивати 2-3 склянки води з додаванням 2 чайних ложок яблучного оцту.

Якщо щодня перед їжею приймати від однієї до трьох чайних ложок яблучного оцту, це допомагає справитися з гіпертонією - в результаті кров'яний тиск помітно знижується.

Переглядів: 169 | Додав: АДМІН | Теги: Яблучний оцет | Рейтинг: 0.0/0