medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Я ЛЕКЦІЯ
Я ЛЕКЦІЯ
Ляхезіс (продовження)

Тепер ми переходимо до дії Lachesis на ніс, горло і груди, і до тих, що викликаються ним катарам цих органів.

Lachesis викликає носовий катар, водянисте витікання з носа, що часто передується смикаючим головним болем, гірше в лівій скроні і лобу, що полегшується, як тільки почнеться нежить. При цій нежиті буває іноді висипання пухирців біля носа, червоність, одутлість особи і повік, побиття по шкірі, серцебиття і сильне розслаблення всього організму; тому Lachesis придатний для простуди, схопленої при розслабляючій погоді, напр., весною. Lachesis корисний також при смердючій нежиті меркуриального або сифилитического походження. Тут ви можете порівняти Kali bic hromicum, яке добре діє услід за Lachesis, також Acid. nitricum, Mercurius і Lac. caninum.

Простуда може захопити і горло, і тоді ми знаходимо збільшення миндалин, особливо лівої, з якою запалення потім вже переходить на праву. Горло при дослідженні виявляється таким, що має синювато-червоний колір, але не рожевий або яскраво-червоний, і хворий скаржиться на часте відчуття стискання, неначе горло раптово закривається або точне в горлі сидить грудка, який хворий повинен постійно проковтувати, хоч він часто знов повертається на своє місце. Горло зовні надто чутливе до дотику. Якщо миндалини не переходять в нагноєння, то хворий отримує полегшення від ковтання твердої їжі, тоді як проковтування рідин і слини посилює його страждання.

Простуда може спуститися ще нижче і захопити бронхи, при чому з'являється особливий ряд симптомів. Хворий страждає від лоскочучого, дратівливого кашлю, який з'являється переважно при засинанні хворого і позбавляє його сну.

Але передбачимо, що області, що розглядаються нами здивовуються більш серйозним захворюванням, напр., дифтеритом. Lachesis може бути придатний і в цих випадках. Симптоми, на основі яких ви приписуєте Lachesis в подібного роду випадках, більшою частиною вже приведені мною вище; до них я додам тут ще наступне. Виділення з носа рідке, має недоброякісний вигляд, викликає изъязвления - небезпечний об'єктивний симптом дифтериту. Горло, більш темно-червоного кольору, ніж при звичайному катарі. Дифтеритних плівок більше на лівої миндалине або помічається схильність хвороби перейти з лівого боку на праву. Рано розвивається той гангренозний стан, який характерний для важкого дифтериту, з'являється смердюче дихання і небезпека загального зараження організму. Тканини, навколишні гортань, часто до того инфильтрировани, що з'являється опухання залоз на шиї і навіть шийної клітковини. Пухлина може бути так значною, що шия зливається з підборіддям і грудьми. Лімфатичні залози сильно опухають, мають темно-пурпурний колір і загрожують нагноением. Якщо утвориться гній, то він не буває доброякісним. Дитина сонлива, навіть коли морозить; серцебиття хоч і учащенно, але значно ослаблено, на що вказують слабість і похолодання кінцівок. Така форма дифтериту, при якій ви можете чекати великої користі від вживання Lachesis. Дифтерит може захопити гортань, і Lachesis все-таки показаний. З цього ви не повинні укласти, що Lachesis є специфічним засобом проти дифтериту гортані, але він може зажадатися, коли є в наяности вказані мною характерні симптоми; хворий прокидається від сну в задушенні і має дифтеритичний, крупозний кашель.

Crotalus і Naja подібно Lachesis приносить убирання при дифтериті. Перше призначалося при наполегливій носовій кровотечі; кров сочиться з слизової оболонки носової порожнини і через задні носові отвори попадає в рот.

Naja допомагала у разах дифтериту гортані, абсолютно однорідних з Lachesis; хворий хапається за горло з відчуттям задушення; зів темно-червоного кольору, сморід з рота, короткий, хрипкий кашель з відчуттям саднения в гортані і верхній частині дихального горла.

Lac. caninum при дифтериті дуже схожий на Lachesis. Те ж саме можна сказати і про Lycopodium. При останньому засобі буває погіршення симптомів від 4 до 8 годин після полудня. Більше усього здивовується права сторона. Дитина прокидається в переляку, упрямится і капризує.

Apis відрізняється набряком горла, болями, що колють; пухирцями на краях мови і пр.

Далі, Lachesis робить великі послуги при хворобах легких. Ми можемо вживати його при астмі у разі наявності однієї або декількох з наступних симптомів. Хворий прокидається в приступі астми і не переносить ні найменшого стискання шиї або грудей; приступ закінчується відкашлюванням невеликої кількості водянистої мокроти, що приносить велике полегшення. Останній симптом при астмі характерний для Lachesis, але на нього досі не обертали належної уваги. Мені вдавалося усувати цим засобом приступи астми на декілька місяців.

При запаленні легких Lachesis може бути корисний, але не в початкових стадіях хвороби. У випробуваннях Lachesis немає ніяких даних, що доводять, що він може бути корисний при запаленні легких. Він не заподіює ні переповнення легких кров'ю, ні лихоманки, ні відкладення фибринозного випота. Але він може зажадатися в більш пізніх періодах хвороби, коли остання приймає тифозний характер, особливо коли в легкому утвориться абсцес. З'являються і мозкові симптоми, якось: тихе марення з бурмотінням, галюцинації і інш. Мокрота піниста, з домішкою крові, або гнійна; хворий буквально обливається потім.

Sulphur може бути кращим засобом для попередження нагноения, якщо немає тифозних симптомів; але його не треба призначати в тому випадку, якщо на грунті запалення легких розвинулася бугорчатка. Призначати Sulphur в подібному випадку все одно, що дати поштовх що біжить вниз з гори людині, - це тільки прискорить фатальну розв'язку.

При грудних хворобах велику послугу надає іноді Elaps. При ньому здивовується більше праве, ніж ліве, легке, в якому ранками буває досить сильний біль, що заважає хворому вставати з постелі. Обидві верхівки уражені. Після питва буває в грудях відчуття холоду. Кашель супроводиться сильними болями в грудях, сильніше усього в правій верхівці, точно вона розривається; мокрота складається з чорної крові. Elaps спричиняє також відчуття стискання серця.

Lachesis можна давати при сухотах, але не з метою лікування, а для полегшення хворого. Він придатний в тому випадку, коли під час тифозної лихоманки або запалення легких сталося утворення горбиків в легких. Ви можете вживати його в пізніх періодах бугорчатки легких, коли у хворого є кашель з позивами на блювоту, що не дає йому спати і що закінчується відкашлюванням густої зеленуватої слизово-гнійної мокроти; при цьому хворий більше давиться, ніж відкашлює мокроту; хворий сильно потіє ночами, при чому піт найбільш рясний на шиї, плечах і грудях; сили хворого виснажені, і пульс вказує на крайній занепад їх.

Тепер звернемо наша увага на травний канал, починаючи з рота. Про мову було вже сказано при розборі тифозного стану. Lachesis корисний при слабості травлення у хворих, які, чи шляхом недоцільного образу життя або шляхом зловживання ртуттю, хинином або спиртними напоями до того ослабили свій шлунок, що навіть сама легка їжа погано перетравлюється. Особливо погано переносяться кислоти, хоч і сама легка їжа вже викликає почуття тягаря після їжі. Іноді свердлячий біль втихає у час або зараз же після їжі, але невдовзі з'являються відчуття тягаря і ниття і інші симптоми розладу травлення. Хворому хочеться, напр., устриць, які часто не переносяться ім.

Печінка здивовується Lachesis. Як і всі зміїні отрути, він викликає жовтяницю з її звичайними симптомами; навіть коли утвориться нарив, значення Lachesis не втрачається, у разі наявності хворобливості при тиску, хоч би від плаття, і глибокого дерганья в правом боку.

Кишкові симптоми нечисленні, але важливі. Ми знаходимо, що Lachesis заподіює понос, смердючу водянисту испражнения, а ще частіше замок з вказаною вже вище особливістю калу. Особливо корисний Lachesis при хронічному поносі з сильною слабістю і погіршенням до весни. Мова гладка, червона і блискучий (такої точно мова буває при Kali bichromicum). Живіт роздутий. Хворому гірше від вина і кислот. Талія хворого дуже чутлива до дотику. При цій формі нетравлення шлунка (диспепсії) Lachesis дуже схожий на Нераr. При останньому, проте, вживання пряностей доставляє велике полегшення.

При Нераr сама легка їжа не переноситься. Хороший апетит буває рідко. Як би відчуваючи інстинктивно, що може "підкріпити" шлунок, хворий виражає потребу в пряностях і вині. Їжа полегшує почуття слабості, але як тільки починається слабий і неповний процес травлення, їжа стає в тягар хворому. Кишки діють дуже мляво, навіть при м'яких испражнениях.

Cinchona також ослабляє травлення і викликає сильну слабість і млявість після обіду. При ній буває непереборне бажання є кофейні боби. Фрукти викликають понос з бродінням в кишках.

Кишкові виділення, одинаково як і вітри, смердючі; испражнения желти, водянисті, містять неперетравлений їжу. Але різке погіршення до ночі, після обіду, що закінчується занепадом сил, при Lachesis зовсім не спостерігається. При кривавому поносі і пр., при гнилісних або гангренозних змінах вибір стає більш скрутним. При обох коштах бувають трупний запах від испражнений, що мають шоколадний колір, похолодання кінцівок і сильну слабість. І хоч Cinchona набагато більш підходить в тому випадку, якщо хвороба малярійного походження, але таке ускладнення аж ніяк не противопоказует Lachesis. Схожість між цими двома коштами виявляється також і в нервовій дратівливості, хворобливості від легкого дотику, чутливості під ложечкою і утруднення від одягу, що буває при обох коштах. Але причина цих явищ при Cinchona криється в підвищенні загальної чутливості, а при Lachesis в загальної вялости, з гиперестезией шкіряних нервів. Перша придатна, коли услід за сильним, швидко виснажуючим запаленням з'являється смердюче відділення, або коли частота і кількість испражнений ослабили організм і сприяли занепаду всіх його функцій. Якщо є в наяности симптоми виснажливої лихоманки, то вибір стає більш вірним. Крім того, ми повинні довідатися про інші симптоми Cinchona, а саме анемії, блідості, дзвону у вухах, легкої непритомності і пр.

Mercurius представляє багато схожості з Lachesis. Останній часто дається услід за першим і є також протиотрутою проти зловживання ртуттю. При цьому буває втрата апетиту, обкладена мова, нудота, утруднення і чутливість під ложечкою. Натиснення на подложечную ямку заподіює сильну нудоту, тягар в шлунку навіть після помірного вживання цілком легкотравної їжі. Область шлунка і обох подреберий не виносить тиску від плаття. Хворий не може лежати на правом боку. Якщо хворий іпохондрик, то він підозрілий, турбується і турбується вночі, судинна система відрізняється легкою збудливістю; хворий легко потіє. Цей еретизм (дратівливість) є прямою протилежністю торпидности (вялости), що помічається при Lachesis.

При запаленнях з нагноением в брюшной порожнині, напр., при тифлите (запалення сліпої кишки), корисні обидва ці кошти і добре діють один після одного. Симптоми Mercurius: не доставляючий полегшення піт; испражнения клейкі, або сильне жиление при испражненії або без нього. Lachesis замінює його, коли симптоми загрожують прийняти тифозний характер. Хворий може лежати тільки на спині з притягнутими до тулуба колінами; якщо він повертається на лівий бік, в животі у нього котиться точно куля.

Далі, Mercurius має наполегливі тенезми прямої кишки і випинання прямої кишки, яка виглядає запаленою і почорнілою; при Lachesis різкіше виступає спазмодический характер тенезмов, з скороченням заднепроходного жома, зухвалим ущемлення прямої кишки, що випала. При обох коштах ми має хронічний замок. Перший засіб викликає також сильний позив на стілець, з тягучими або испражнениями, що кришаться; озноб під час испражнения.

Arsenicum посилює слабість травних органів і всього організму, про яку ми згадували при щойно розібраних коштах. Всяке напруження викликає непритомність. Смак втрачається або робиться гірким, кислим і гнилим. Шлунок здається опухлим, точно він повний води. Хворому хочеться кислого і кава; останнє при Lachesis переноситься добре. Немає жодного засобу, який давав би більш повну картину подострого гастриту, ніж Arsenicum: печія, червона шерехата мова, туга і біль після їжі, часта нудота, часто періодична (в 12 годину. ночі), що супроводиться сильним занепадом сил.

Блювота буває різноманітною, але відрізняється від жовчної, клейкой і кров'янистий блювоти Lachesis своїм неправильним судорожним характером, вказуючим на дратівливість шлунка. Lachesis придатний при нервовій слабості і тремтінні у п'яниць; спазми шлунка, спазмодические скорочення, полегшені на деякий час їжею; блювота жовччю і слизом; Arsenicum же годиться при пекучих періодичних болях, з кислою їдкою блювотою і жорстокою спрагою, при чому випита вода вивергається зворотно блювотою.

Cadmium sulf.- нудота, жовтава або чорна блювота, солоноватая згіркла відрижка, холодний піт на обличчі, резь в шлунку; резь в нижній частині кишечника, судоми після пива. Обидва засоби викликають різку чутливість при доторкатися до області шлунка або по всьому животу або розсіяні подекуди по опухлому животу з пекучим болем (peretonitis), смердючі, кров'янистий испражнения шоколадного кольору, як при дизентерії, зі сутичками і резью в кишках. Але при Arsenicum хворій більше стогне і скаржиться, неспокійно вертиться, незважаючи на болі. Стискання кишок настільки болісне, що хворий не може стояти, котиться від болю і вважає себе близьким до смерті. НайСильніша чутливість під ложечкою вказує на гостре запалення в більш різкій мірі, ніж та, яка вимагає Lachesis. При блювоті під час жовтої лихоманки при Lachesis буває, крім того, бурий наліт на зубах і чутливість живота.

Arsenicum має також дуже хворобливе спазмодическое випинання прямої кишки; потуги з пекучими болями; геморройние шишки, особливо у п'яниць; під час испражнения вони випинаються і при цьому з'являється відчуття печіння. Кал темного кольору, смердючий, іноді відходить мимовільно: відходитиму його супроводжуся сильною слабістю і ознобом. При Lachesis же тенезми прямої кишки слабіше, і все страждання залежить від скорочення заднього проходу, що не буває при першому засобі. При Arsenicum, крім того, испражнения відрізняються своєю їдкістю і викликають садно і саднение заднього проходу.

При покритті виразками кишок з схильністю до часткового омертвіння, зі смердючим, гнійним або кров'янистий виділенням, ці два засоби дуже близькі між собою.

Carbo vegetabilis походить на Lachesis по слабості травлення і по жалобах п'яниць, по задушенню від скупчення газів, стисканню стравоходу, тісноті від плаття навколо талії, смердючим, кров'янистий,, гнійним испражнениям, що розіклалися, колапсу і пр. При цьому хворому дуже хочеться кава, але воно не полегшує його. Молоко не переноситься при обох коштах, але тільки при Lachesis хворого тягне до молока.

При Carbo veg. буває погіршення від жирної їжі, зіпсованого м'яса, риби, устриць, від їжі, зухвалої розвиток газів, мороженої, оцту і кислої капусти, особливо від останньої, оскільки вона викликає сильний метеоризм. Відрижка кисла, згіркла. При обох коштах здуття від газів полегшується від відрижки, а при Lachesis полегшується також і нудота. При Carbo veget. це виражається зменшенням здуття і підняття догори діафрагми; при Lachesis полегшення наступає після відрижки, яка, здається, ось-ось задушить хворого; відрижка з'являється швидко і спричиняє вічне для Lachesis стискання горла; останній засіб має також пусту відрижку, яка посилює болі.

Carbo veg. має тягар, повноту, сонливість після їжі, з таким переповненням живота, що він точно хоче лопнути. Печіння в шлунку також посилюється. Цей тягар дуже характерний і виявляється як в животі, який точно відвисає від тягаря вниз, так і в голові, яка здається налитою свинцем. Печіння супроводиться лоскотанням в горлі. При Lachesis повнота і тиск мають такий характер, точно в животі лежить вантаж, і почуття пересичення спричиняє пригноблений стан, хворий відчуває себе вимушеним стояти спокійно або ходити з великою обережністю. Це відчуття грудки або каменя становить, звісно, частину утруднення, про яке ми згадували раніше декілька разів, як про дуже характерний для Lachesis симптом. При Carbo veg. гази звіряються згірклим, гнилим запахом або, якщо вони відходять через задній прохід, то вони представляються пекучими, вологими, смердючими. Скупчення газів з печіння є причиною багатьох симптомів і в більшому числі, ніж при Lachesis. Воно спричиняє також напирание на сечовий пузир і крестцовую область.

Тенезм прямої кишки різкіше усього виражений при Carbo veg., а стискання заднього проходу при Lachesis. Від останнього симптому залежить вказаний вами вище позив на низ, тоді як при Carbo veg. позив на низ безплідний внаслідок тиску газів. При обох бувають синюваті, гемороїдальний шишки, що випинаються, як це трапляється після хорошої випивки. У цьому стисненні заднього проходу укладається різниця між цими коштами, але є вона також і в головному болі і поносі. При обох буває смикаючий головний біль, але при Carbo veg. більше виступає на перший план тягар голови і понос рідкий.

При тифозних формах, все одно, чи залежать вони від якої-небудь специфічної отрути, або перитонита, дизентерія і т. п., Carbo veg. дає більш повну картину колапсу, тоді як при Lachesis серцева слабість, сонливість, похолодання кінцівок і пр. вказують на занепад сил; але при цьому хворий не так близький до смерті, як при наступних симптомах, належних Carbo veg.: тимпанит, похолодання ніг, особливо до колін; пульс ниткоподібний; дихання холодне; відсутність виділень з кишечника або мимовільний, гнилий, кров'янистий, гнійної понос.

Graphitis має тугу, меланхолію; на кінчику мови пухирці; відчуття грудки збоку лівій горла, і їжа проходить через це місце, невидимому, насилу; при проковтуванні слини судорожні позиви на блювоту; скорочення стравоходу в напрямі до гортані; хворий після їжі повинен розстебнутися; біль в шлунку полегшується після їжі; хронічний катар шлунка, особливо після зловживання спиртними напоями; відчуття грудки в шлунку; здуття живота газами, з приливом крові до голови; смердючі гази. Сон хворого порушується приступами задушення, що примушують його вскакувати з постелі і з'їсти що-небудь. Смердючі испражнения.

Цей засіб спричиняє більше скупчення газів, ніж Lachesis. Шлункові болі мають пекучий і ріжучий характер; відчуття грудки в шлунку, з постійним биттям; згіркла печія. Приступи задушення звичайно гіршають біля 12 часів ночі, а не у час або після сну в будь-який час дня. При засинанні відчувається стискання в грудях, а не в горлі, як при Lachesis. Смердючі испражнения представляються полупереваренними, темними, кашкоподібними, що вказує на неповне травлення, так характерне для засобу, що розбирається нами.

Є деяка схожість в конституційних симптомах Графіту і Lachesis, оскільки обидва вони годяться для флегматиків. Відмітні симптоми першого суть: хворий жирний, мерзне і страждає замками, шкіра герпетическая, груба, схильна до тріщання і просочується липкою сукровицею.

Крім деяких схожих з Lachesis симптомів. Graphitis володіє також схожістю з Arsenicum, Nux vomica і Lycopodium. На перші два засоби він схожий гастральгией і катаром шлунка, на останнє - скупченням газів.

Acid. Sulphuricum (сірчана кислота) дещо є схожим на зміїні отрути, особливо при стражданнях п'яниць. На перший план, проте, виступає її роз'їдаюча дія, що виявляється в жорсткому запаленні травного каналу. Але поразка нервової системи така, що деякі симптоми виглядають схожими на Lachesis, напр., чутливість під ложечкою, стягуюче відчуття в кишках, резь, колики, перекручення і смертельна нудота, тремтіння, блідість особи, передчуття; тремтячий пульс; судоми в гортані; хворий не може ковтати; звуження стравоходу; сильна слабість і пр. При обох однаково буває прагнення до горілки.

Acidum Sulphuricum діє добре, коли хворий слабий, виснажений і скаржиться на тремтіння, яке представляється, однак, більш суб'єктивним, ніж об'єктивним. Хворий тривожний і беспокоен і робить все надто поквапно. Особа блідо і іноді на ньому з'являються сухі зморщені плями, особливо, коли посилюється геморой. Відрижка кисла. Шлунок здається розслабленим і холодним. Вино може тимчасово заспокоювати, але від спиртних напоїв робиться гірше, як і при Lachesis. Характерним для Add. Sulphuricum є та обставина, що шлунок вивергає зворотно холодну воду, якщо до неї додано горілки. Брюшние м'язи судорожно скорочуються; испражнения жовтого кольору, як при Lachesis, але мають рубаний і клейкий вигляд. Водянистий понос дуже смердючий. Гемороїдальний шишки вологі, горять і можуть заважати испражнению.

Оскільки сірчана кислота спричиняє утворення крупозного нальоту, то її разом з Lachesis не треба забувати в тих випадках, коли испражнения вказують на крупозное запалення кишечника. Вона схожа також на Elaps, питво спричиняє відчуття холоду в шлунку, але тільки при першій буває полегшення від домішки спирту.

Colchicum заслуговує згадки тут, оскільки він подібно Lachesis викликає похолодання або відчуття холоду в шлунку (Elaps), утруднення від плаття, печіння в шлунку, блювоту і понос, спазми заднепроходного жома, позив на низ, смердючі вітри, смердючий понос, чутливість до найменшого дотику, дуже сильне виснаження, повільне дихання і слабий пульс. При цьому звичайно буває нудота, що посилюється від запаху їжі; якщо хворий сидить або лежить дуже спокійно, блювота припиняється (як і при Veratrum). Органи чуття дуже загострені: яскраве світло, дотик або сильний запах роздратовують бального (як при Nux vomica). Блювота і понос, як при холері: заднепроходний жом скорочується після кожного испражнения і викликає безплідний позив на низ. Отже, схожість укладається переважно в чутливості до дотику і скороченні замикаючих м'язів зі слабістю, а інші симптоми настільки різні, що роблять вибір легким (див. нижче).

При холері Lachesis вживався, коли блювота поновлювалася при найменшому русі і нудота супроводилася сильним слюноотделением. Оскільки цей же симптом буває і при Colchicum, то вибір робиться на основі інших свідчень.

При рефлекторних подразненнях, напр., судомах, з разновидними клейкими испражнениями і обертанням голови у дітей під час прорізання зубів Colchicum походить на Podophyllum.

Belladonna, Lachesis, Rhus toxic, і Baptisia складають групу ліків, придатних при запаленні очеревини, кишок і т. д.

Belladonna відрізняється від всіх інших коштів по характеру запалення. Інші кошти потрібні худа, коли запалення приймає астенічний характер. Lachesis дається услід за Belladonna, коли, особливо у дітей, страждаючих запальним поносом, раптово з'являється замок зі здуттям і хворобливістю живота, особливо в одному місці, або якщо з'являється нагноєння і Mercurius не має успіху, або ж якщо загрожує омертвіння.

Rhus toxic, має сонливість при високій або лихоманці, що все підвищується, неспокій, суху,, буру мову, що розтріскалася з червоним трикутником на кінчику; понос клейкий, водянистий і гнилісний, жовтаво-бурий і кров'янистий; мимовільні испражнения у сні, що супроводяться болем, що звичайно рве в стегнах (при Lachesis буває хвороблива закляклість від паху до стегна). При тифлите, де і Rhus і Lachesis даються услід за Belladonna, перше має полегшення від легкого натиснення на пухлину знизу вгору; а у другому - дотик не переноситься зовсім.

При запаленні клітковини навколо прямої кишки (periproctitis) Rhus tox. може зажадатися, якщо запалення травматичного походження; Lachesis - якщо утворився нарив, який бариться розкритися, а навколишні частини приймають пурпурний відтінок.

Colchicum підходить до Lachesis при крайньому занепаді сил, зі сплячкою, жаром живота і похолоданням кінцівок; пульс ниткоподібний; якщо хворого підняти, то голова відкидається назад і нижня щелепа відвисає; гиппократово особа, мова висовується насилу; хворий испражняется під себе. Тимпанит при Colchicum виражений різкіше, в испражнениях містяться білі клапті або нитки; мова або покритий товстим бурим нальотом, або весь яскраво-червоний, крім кореня, де є наліт. Згідно з випробуваннями і випадками отруєння Colchicum не викликає чутливості живота нижче за надчревной області.

Arnica розвиває глибоке заціпеніння, з гучним диханням, сухою мовою, бурим по средине, здуття живота і мимовільний відходив сечі, калу. Її можна відрізнити по екхимозам і ломоті, як при ударах, і по неспокою, який полегшується, якщо поправляти постіль хворого і міняти його положення.

З коштів, зухвалих стискання заднього проходу, гідні зауваження наступні: Belladonna, Causticum, Acid. nitricum, Natr. muriaticum, Ignatia, Kali Bichromic., Opium, Plumbum, Mezereum, Cocculus.

Belladonna має тиск і напирание у напрямі до заднього проходу і статевих частин, що чергується з скороченням заднього проходу; судорожне скорочення заднього проходу, як при кров'яному поносі.

Causticum викликає безплідний позив на низ із задишкою і червоність особи.

Acidum nitricum заподіює покаливание в прямій кишці, точно від скабки; стискання заднього проходу наступає під час испражнения і продовжується цілими годинами; пряма кишка здається розірваної.

Natrum muriaticum має відчуття скорочення в прямій кишці під час испражнения; кал розриває задній прохід; частий безплідний позив на низ, судорожне скорочення заднього проходу.

Ignatia викликає біль в прямій кишці, скорочення її, з ріжучими, стріляючими болями; скорочення заднього проходу, гірше після стільця. Симптоми незв'язні, неправильні, мінливі, як при істерії.

Kali bichromicum має відчуття грудки, схоже з Lachesis, понос рано вранці, бурий і пінистий і тенезмами заднього проходу, що супроводиться.

Opium - при ньому задній прохід судорожно стислий під час колики; наполегливий замок. Майже те ж саме при Plumbum.

Але всі ці кошти легко відрізнити по характерних симптомах Lachesis: болісний позив на низ, але внаслідок стискання заднього проходу що робиться настільки хворобливим, що хворий повинен стримувати його. Гемороидальние шишки випинаються назовні, задній прохід стислий.

Набагато ближче до Lachesis і навіть майже тождествен з ним Mezereum; після стільця задній прохід ущемляє пряму кишку, що випала. У інших відносинах, проте, ці два засоби далеко розходяться один від одного.

Kali bichromicum потрібне також мати на увазі, як близький до Lachesis засіб, при кривавому поносі. При обох буває червона, гладка мова, що розтріскалася і черноватие испражнения, тому вони добре діють один після одного у важких і тифоидних випадках. Смердючий запах испражнений характеризує Lachesis; присутність же в них студневидной слизи і іноді клейкість їх - Kali bichromicum.

Своєрідною межею для Cocculus є тенезми прямої кишки після испражнений, з непритомністю і ослабленням перистальтики (ср. Ignatia).

Зловонность калових маси при Lachesis настільки характерна, що вона є цінною вказівкою для цього засобу при слабих мірах хвороби. Раз испражнения володіють цією властивістю, можна сміливо призначати Lachesis.

При перитоните Lachesis показаний в пізньому періоді, коли лихоманка все ще продовжується і посилюється після 1-го години після полудня і вночі. Найменший дотик до тіла заподіює нестерпний біль. Тифозні симптоми ускладняють хворобу. Ляхезис може бути показаний при тифлите після утворення гною. Він особливо добре діє услід за Belladonna, Bryonia або Mercurius corrosivus. Він схожий на Rhus tox., але має більше тифозних симптомів, ніж останній, і тому дається пізніше.

Переглядів: 181 | Додав: АДМІН | Теги: Я ЛЕКЦІЯ | Рейтинг: 0.0/0