medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Ий тип - ГЗТ, клітинно-опосередковані
Ий тип - ГЗТ, клітинно-опосередковані
ГЗТ - це опосередкована Т-лімфоцитамі імунологічний реакція, що виявляється запаленням в місці попадання алергену в організм.

Коли розвивається ГЗТ? ГЗТ складає основу розвитку деяких аутоиммунних захворювань і противоопухолевой захисту, розвивається при бактерійних і вірусних інфекціях, в реакціях відторгнення трансплантата.

Особливість- ГЗТ розвивається по відношенню до тих збуджувачів, які здатні до тривалому персистированию в клітках організму, а також до антигенів і гаптенам, які тривало залишаються у вогнищі запалення внаслідок порушення їх резорбції (т. е. видалення з організму).

Патогенез:

Імунологічний стадія (на минулій лекції - клітинна імунна відповідь). Алерген фагоцитируется АПК (макрофагом), розщіплюватися, сполучається з HLA-1 і надається Тх-0. Тх-0, що розпізнав алерген, диференціюється в Т-хелпер 1-го типу, який секретирует цитокини МУЛ-2,12, ИФ-γ, ФНО. Ці цитокини активують Т-клітки запалення з фенотипом CD4+. Активовані ТГЗТ-лимфоцити пролиферируют і дозрівають в функціонально зрілі ТГЗТ-клітки і Т-клітки пам'яті з фенотипом CD4+ (це сенсибилизированние лимфоцити). ТГЗТвиделяют лимфокини. Т-клітки пам'яті формують швидку імунну відповідь при повторному контакті з алергеном.

Патохимическая стадія- зумовлена дією лимфокинов:

a. На лимфоцити

b. На макрофаги і нейтрофили

з. На клітці-мішені

Дія лимфокинов на ці клітки може бути або що активує, або супрессирующим (таблиця на стор. 179 нових підручники).

Патофизиологическая стадія. ГЗТ може протікати в будь-яких органах і тканинах в залежності від локалізації алергену.

У всіх випадках розвивається запалення продуктивного типу, яке характеризується могутньої клітинної инфильтрацией. Утвориться гранулема.

Виділяють наступні різновиди ГЗТ:

1. Контактна гиперчувствительность (контактний дерматит). Розвивається частіше за все при аплікації на шкіру алергенів у сенсибилизированного індивіда.

2. Гиперчувствительность туберкулинового типу. Розвивається при проведенні шкіряних аллергопроб на різні інфекції. Приклад - реакція Коха (в/до введення туберкулина сенсибилизированному індивіду).

3. Гранулематозная гиперчувствительность. Це генерализованная різновид перших двох типів. Спостерігається при багатьох інфекційних і паразитарних хворобах (проказа і інш.).

4. Реакція відторгнення трансплантата. При сверхостром (години) і гострому (декілька днів) відторгненні включається ГНТ. При подостром і хронічному (тижні, місяці) - ГЗТ.

5. Аутоиммунние реакції ГЗТ. Класичний приклад - аутоиммунний тиреоидит Хашимото. Збільшення ЩЖ без істинної гиперплазії за рахунок инфильтрації органу лимфоцитами.

При багатьох алергічних захворюваннях можна виявити одночасно різні типи алергічних реакцій. Для патогенетической терапії важливо встановити ведучий механізм.

Приклади:

1) Анафилактический шок - 1 і 3.

2) Аутоиммунние захворювання (аутоиммунний тиреоидит) - 2, 3 і 4.

3) Лікарська алергія - 1 і 4.

4) Харчова алергія - 1 і 3.

5) Бронхіальна астма - 1 і 4.

6) Сивороточная хвороба - 1 і 3.

7) Відторгнення трансплантата - 2 і 4.

Переглядів: 198 | Додав: АДМІН | Теги: клітинно-опосередковані, Ий тип - ГЗТ | Рейтинг: 0.0/0