medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Функціональні особливості покровних епітеліїв
Функціональні особливості покровних епітеліїв
Вбазальномишиповатом шарах багатошарового плоского неороговевающегоепителия в клітках добре розвинені пучки тонофиламентов (тонофибрилли), що забезпечують міцність.

Уплощенние клітки зернистого слоямногослойного плоского ороговевающегоепителия містять зерна фибриллярного білка - кератогиалина, клітки блискучого шара містять белокелеидин, сильно заломлюючий світло.

Роговий слойобразован уплощеннимироговими лусочками, що не мають ядер.

Воднослойном многорядном призматичному ресничатомепителії розрізнюють призматичні війчасті, короткі і довгі вставочние клітки, а також бокаловидние залізисті клітки. Завдяки узгодженому движениюресничекресничатих клетокпроисходит просування слизу.

Микроворсинкипризматических клетокоднослойного призматичного каемчатогоепителия забезпечують процеси всмоктування. Є бокаловидние клітки (одноклітинні залози), що виділяють слиз на поверхню епителиального пласта.

Поверхневий шар переходногоепителия має на своєї поверхностипластинкиплазмолемми- потовщені, порівняно ригидние і малопроницаемие для води полигональние дільниці плазмолемми. Пластинки плазмолемми розташовуються у вигляді бруківки, і розділені більш гнучкими дільницями плазмолемми, сприяючі утворенню складок плазмолемми. Передбачається, що непроникність цих пластинок укупі з щільними міжклітинними контактами обеспечиваютнепроницаемостьпереходного епітелію для води і, зокрема, сечі.

Переглядів: 163 | Додав: АДМІН | Теги: Функціональні особливості покровних | Рейтинг: 0.0/0