medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Фитонциди, або антибіотики рослинного походження
Фитонциди, або антибіотики рослинного походження
Фитонциди (від греч.phytó)(n- рослину і лат.caedo- вбиваю) - біологічно активні речовини, що утворюються рослинами, що вбивають або переважні зростання і розвиток бактерій, мікроскопічних грибів, найпростіших. Термін запропонований Б. П. Токиним в 1928. Характерними представниками фитонцидов є ефірні масла, витягуваний з рослинної сировини промисловими методами.

- Фитонцидами називають все секретируемие рослинами фракції летучих речовин, в тому числі ті, які практично неможливо зібрати в помітних кількостях. Ці фитонциди називають також «нативними антимікробними речовинами рослин». Хімічна природа фитонцидов не істотна для їх функції, це може бути комплекс з'єднань - гликозидов, терпеноидов, що дублять речовин і інш., т. н. повторних метаболитов.

Звичайно під фитонцидами розуміють летучі речовини, що виділяються деревною рослинністю, які стерилизующе діють на певні мікроорганізми. Так, фитонциди ялиця вбивають коклюшну паличку, збуджувач дизентерії і брюшного тиф; соснові фитонциди згубні для палички Коха (туберкульоз) і для кишкової палички; береза і тополя вражають мікроб золотистого стафилоккока.

Фитонциди же багульник і яснеца отруйні і для людини.

Переглядів: 155 | Додав: АДМІН | Теги: або антибіотики рослинного походжен, Фитонциди | Рейтинг: 0.0/0