medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Етіологія, клінічна течія, лікування і їх вплив на течію епідемічного процесу і противоепидемические заходу
Етіологія, клінічна течія, лікування і їх вплив на течію епідемічного процесу і противоепидемические заходу
ВИЧ відноситься до підродини лентивирусов сімейства ретровирусов. Існує два типи вірусу: ВИЧ-1 і ВИЧ-2. ВИЧ-1 є найбільш поширеним типом збуджувача, поширення якого носить пандемічний характер, ВИЧ-2 зустрічається переважно в країнах, де населення говорить на португальській мові. ВИЧ-1 і ВИЧ-2 ніколи придбані людиною у двох різних видів мавп, однак сучасні випадки зараження людини від мавп не зафіксовані, тому єдиним джерелом ВИЧ вважаються ВИЧ-інфіковані люди. Вважається, що одного разу ВИЧ-інфікована людина залишається джерелом ВИЧ довічно, випадки спонтанної санації від збуджувача не документовані. Передача вірусу від людини можлива на будь-якій стадії захворювання, в тому числі в інкубаційному періоді.

Клінічна течія. Протягом декількох місяців після зараження ВИЧ може спостерігатися нетривалий період гострих явищ, що нагадують ОРЗ, краснуху або мононуклеоз, а потім ВІЛ-інфекція протягом багатьох років протікає латентно без видимих виявів. У цей час ВІЛ-інфекцію можна виявити тільки провівши спеціальне діагностичне лабораторне дослідження крові або інших матеріалів на маркери ВІЛ-інфекції. У подальші роки ВИЧ поступово виснажує імунну систему людини: у 50% в течії 8-10 років і у 95 % в течії 20 років після зараження ВИЧ розвивається СНІД, який виражається в розвитку загрозливих для життя хворого опортуністичний захворювань, звичайно викликаних малоопасними для здорових людей мікроорганізмами, або пухлинами, етиологически пов'язаними з вірусами. При відсутності лікування хворий СПІДом вмирає протягом 1 року. Медіана тривалості життя людини після зараження ВИЧ при відсутності лікування становить 10-12 років, окремі ВИЧ-інфіковані обличчя живуть більше за 20 років, що визначає велику тривалість можливої передачі ВИЧ. Тривала відсутність клінічних виявів і тривалість існування потенційних джерел приводить до непомітного поширення ВИЧ серед населення різних країн і територій, а через роки - масовою захворюваністю СПІДом заражених ВИЧ і їх загибеллю.

ЛечениеВИЧ-інфікованих осіб в цей час етиотропное: використовується постійне комбіноване застосування химиопрепаратов, пригноблюючих розмноження ВИЧ, що означається як "антиретровирусная терапія" (АРТ). На сучасному етапі АРТ не дозволяє повністю елиминировать ВИЧ, але зупиняє розмноження вірусу, що приводить до відновлення імунітету, запобігання розвитку або регресу повторних захворювань, збереження або відновлення працездатності пацієнта і запобігання його загибелі. Зниження кількості ВИЧ в організмі ВИЧ-инфици-рованного людини, одержуючої АРТ, зменшує імовірність передачі від нього ВИЧ. У цей час вплив АРТ на епідемічний процес ВІЛ-інфекції наочно демонструє зниження рівня передачі ВИЧ від інфікованої матері дитині, ряд досліджень показує, що чим частіше застосовується АРТ в популяції ВИЧ-инфици-рованних, тим нижче рівень передачі ВИЧ в цій групі.

У той же час АРТ збільшує тривалість існування потенційного джерела ВИЧ. Перерви в застосування АРТ, її припинення приводять до розвитку резистентности ВИЧ, тобто формування стійких до препаратів штамів ВИЧ, які придбавають можливість до поширення, незважаючи на застосування АРТ.

Переглядів: 166 | Додав: АДМІН | Теги: Етіологія, лікування і їх вплив на течію епіде, клінічна течія | Рейтинг: 0.0/0