medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Еталони відповідей. 1. З функціональної точки зору виділяє базальний і функціональний шари ендометрия
Еталони відповідей. 1. З функціональної точки зору виділяє базальний і функціональний шари ендометрия
Задача № 1

1. З функціональної точки зору виділяє базальний і функціональний шари ендометрия.

2. Видалення всіх шарів ендометрия приводить до порушення відновлення слизової оболонки матки і, як наслідок, до неродючості.

3. Естрогени і гестагени.

Задача № 2

1. До припинення овуляція і формування кіст на місці третинних фолікулів.

2. Белочная оболонка освічена щільною волокнистою з'єднувальною тканиною, зовні покрита однослойним плоским епітелієм целомического походження.

3. Овуляція - це гормонально залежний процес розриву стінки третинного фолікула і виходу жіночої статевої клітки в очеревинну порожнину. Цей процес відбувається в середині овариально-менструального циклу.

4. Яєчники розвиваються з парних потовщень целомического епітелію на медиальной поверхні первинної бруньки (мезонефроса) - статевих валиків, в які мігрують гонобласти з желточного мішка.

Задача № 3

1. Атретические фолікули і білі тіла.

2. Атретический фолікул містить загиблий овоцит 1-го порядку, від якого залишилася зморщена і потовщена блискуча оболонка, оточена дегенеруючими фолликулярними клітками.

3. Якщо не сталося запліднення яйцеклетки і імплантацій зародка, то клітки жовтого тіла перестають виробляти прогестерон і атрофуються, а з'єднувальна тканина в центрі жовтого тіла розростається, внаслідок чого формуються білі тіла.

Задача №4

1. Клітки (текоцити) внутрішньої оболонки зростаючого фолікула.

2. Андрогени у великій кількості і мало естрогенов.

3. ФСГ (фолликулостимулирующий гормон).

4. Примордиальние, первинні, повторні і третинні фолікули.

Задача № 5

1. Фолликулоцити і текоцити оболонок фолікула.

2. Третинний (пузирчастий) фолікул має порожнину, заповнену фолликулярной рідиною, яйцеродний горбик, де розташовується овоцит II порядку, оточений блискучою і зернистою оболонками. Истонченная стінка фолікула складається з пристеночного шара фолликулярних кліток, лежачих на базальной мембрані, зовні знаходиться двуслойная тека.

3. Яєчник виконує генеративную (дозрівання статевих кліток) і ендокринну (виробіток статевих гормонів) функції.

Задача № 6

1. Несприятливий чинник подіяв на овогонії в ембріональному періоді життя жіночого організму.

2. При дії несприятливих чинників на тканині насамперед гинуть стволовие клітки, полустволовие клітки і малоспециализированние клітки.

3. Стадія розмноження в овогенезе протікає в ембріональному періоді і закінчується на момент народження.

4. Первинні статеві клітки (гонобласти) утворяться в ентодерме желточного мішка.

Задача № 7

1. Живлення овоцитов I порядку забезпечують фолликулярние клітки.

2. Зростання фолікулів в яєчнику стимулюють фолликулостимулирующий гормон, естрогени, норадреналин, инсулиноподобний чинник зростання IGF-1.

3. Блискуча оболонка містить кислі і нейтральні гликозаминогликани, пронизана численними канальцами різної величини, в яких знаходяться паростки кліток променистого вінця (фолликулярних кліток).

4. Примордиальний фолікул складається з овоцита I-го порядку, оточеного одним шаром плоских фолликулярних кліток і зовні покритий базальной мембраною.

Задача № 8

1. Перший препарат в постменструальном періоді (пролиферативном), другий в предменструальном періоді (секреторному).

2. Циклічні зміни що протікають в яєчниках і матці взаємопов'язані у часі і контролюються гипоталамо-гипофизарной нейросекреторной системою.

3. Менструальний період (десквамативний); постменструальний (пролиферативний); предменструальний (секреторний).

4. Ендометрий - слизова оболонка; миометрий - мишечная оболонка; периметрий - серозная оболонка.

Задача № 9

1. У предменструальний період.

2. Стадія пролиферації і васкуляризації; стадія залізистого метаморфоза; стадія розквіту; стадія зворотного розвитку.

3. Прогестерон готує організм до вагітності. Він стимулює перебудову слизової оболонки матки, накопичення децидуальними клітками гликогена, секрецію слизу матковими залозами. У яєчнику - гальмує зростання фолікулів.

4. Фолликулярная фаза - 1 половина циклу, лютеиновая фаза - 2 половина циклу.

Задача № 10

1. Биоптат ендометрия взятий в постменструальний період циклу.

2. Епітелій залоз буде призматичної форми, многорядний, з великою кількістю митозов. Клітки залоз не виробляють слиз і містять мало гликогена.

3. Естрогени, а потім прогестерон послідовно впливають на ендометрий і викликають його перебудову, яка полягає в гіпертрофії і децидуализації ендометрия, посиленні кровоснабжения, розвитку і секреції маткових залоз.

Задача № 11

1. Стадії зворотного розвитку.

2. Жовте тіло розвивається після овуляція з оболонок стінки третинного фолікула. Воно утвориться з фолликулоцитов пристеночного шара фолликулярних кліток і кліток внутрішньої течи. Судини і клітки внутрішньої течи проростають в товщину фолликулярного епітелію. Клітки, гіпертрофуються, накопичують органоиди стероидного синтезу і диференціюються в лютеоцити. Порожнина затягується і утвориться соединительнотканний центр жовтого тіла. Лютеоцити синтезують прогестерон, який готує організм до вагітності.

3. Стадія пролиферації і васкуляризації; стадія залізистого метаморфоза; стадія розквіту; стадія зворотного розвитку.

Задача № 12

1. У новонароджених розрізнюють 3 типи яєчників за морфофункциональному станом: нормопластический тип (наявність примордиальних фолікулів, відсутність ембріональних елементів); гипопластический тип (основну масу коркової речовини складають яйценосние кулі, є одиничні примордиальние фолікули); гиперпластический тип (активний розвиток фолікулів, кистозная атрезия багатьох з них, гіперемія органу).

2. Первинні статеві клітки (гонобласти) утворяться в ентодерме желточного пузиря і потім мігрують в статеві валики.

3. Яєчник розвивається з парних потовщень целомического епітелію на поверхні первинної бруньки (мезонефрос), званих статевими валиками. Валики заселяються первинними статевими клітками - гоноцитами, які багато разів діляться і диференціюються в овогонії.

Задача № 13

1. Вік дівчинки 12 - 13 років.

2. Люлиберини і гонадотропние гормони аденогипофиза впливають на розвиток повторних фолікулів, а естрогени, які виробляють фолликулярние клітки зростаючих фолікулів, діють на відновлення функціонального шара ендометрия.

3. Стадія зростання в овогенезе поділена на мале зростання до статевого дозрівання і велике зростання після статевого дозрівання. У малому зростанні третинні фолікули не утворяться внаслідок незрілості організму.

Задача № 14

1. Описана будова матки характерна для новонародженої.

2. Слизова оболонка матки (ендометрий) складається з однослойного призматичного епітелію і власної пластинки слизової оболонки, вмісної маткові залози.

3. Маткові залози - це прості трубчасті залози, їх дно досягає миометрия. Клітинний склад залоз: війчасті епителиоцити, екзокриноцити, ендокриноцити. Залози ендометрия виробляють белково-гликозаминогликановий комплекс.

Задача № 15

1. Предменструальная фаза (секреторна). У ендометрії спостерігається гіпертрофія і децидуализация, посилення кровообігу, розвиток і секреція маткових залоз.

2. Лютеотропний гормон аденогипофиза регулює освіту і функцію жовтого тіла.

3. Жовте тіло виробляє гормон - прогестерон, який готує організм до вагітності.

4. Жовте тіло утвориться в яєчнику після овуляція з фолликулоцитов пристеночного шара і кліток внутрішнього шара течи третинного фолікула.

Задача № 16

1. Стадія пролиферації і васкуляризації; стадія залізистого метаморфоза; стадія розквіту; стадія зворотного розвитку.

2. Ендометрий покритий призматичним епітелієм, в складі якого присутні війчасті епителиоцити, слизові екзокриноцити, ендокриноцити. Під епітелієм розташована власна пластинка слизової оболонки - рихла волокниста з'єднувальна тканина, в якій містяться залози, судини, нерви.

3. Стадія зворотного розвитку жовтого тіла відповідає фазі десквамації менструального циклу. У ендометрії відмічається зморщення залоз, кліток строми, порушення кровообігу, некрози.

Задача № 17

1. Менструальну (фазу десквамації); постменструальную (пролиферативную фазу); предменструальную (секреторну фазу).

2. Фолликулостимулирующий гормон аденогипофиза стимулює зростання фолікулів, а естрогени стимулюють відновлення функціонального шара ендометрия.

3. У ендометрії постменструальний період (стадія пролиферації). Залози переважно прямі, клітки строми отростчатой форми. Клітки залоз і строми з великою кількістю митозов.

Задача № 18

1. У ендометрії не наступить предменструальний період (секреторна фаза).

2. У овоците третинного фолікула завершується перше і починається друге екватационное ділення мейоза - виникає овоцит 2-го порядку і редукційне тільце.

3. Прогестерон готує організм до імплантації зародка, винесення вагітності.

Задача № 19

1. Фолликулостимулирующий гормон регулює зростання повторних фолікулів і одного третинного фолікула, підвищує кількість естрогенов, що виробляються.

2. Третинний (пузирчастий) фолікул має порожнину, заповнену фолликулярной рідиною, яйцеродний горбик, де розташовується овоцит II порядку, оточений блискучою і зернистою оболонками. Истонченная стінка фолікула складається з пристеночного шара фолликулярних кліток, лежачих на базальной мембрані, зовні знаходиться двуслойная тека.

3. Зростаючі фолікули не вступлять в фазу великого зростання, не будуть утворюватися третинні фолікули, поменшає освіта естрогенов.

Задача № 20

1. Андрогени виробляються групами интерстициальних кліток зростаючих фолікулів. Ці клітки розташовуються в рихлій волокнистій з'єднувальній тканині внутрішній течи повторних і третинних фолікулів.

2. Андрогени гальмують розвиток зростаючих фолікулів. У випадку, якщо в зростаючому фолікулі буде вироблятися багато андрогенов і мало естрогенов (андрогенний профіль фолікула), то такий фолікул не досягає розмірів третинного і зазнає атрезії.

3. При загибелі примордиальних і первинних фолікулів утвориться атретичний фолікул, який містить загиблий овоцит, що дегенерують фолликулярние клітки, порожнина відсутня.

Задача № 21

1. Фолликулярную фазу - 1 половина циклу, лютеиновую фазу - 2 половина циклу.

2. Тривалість стадії розквіту жовтого тіла залежить від того, сталися запліднення яйцеклетки і імплантація зародка чи ні. У разі запліднення і імплантації менструальне жовте тіло перетворюється в жовте тіло вагітності і функціонує 3 місяці до утворення плаценти.

3. Це біле тіло яєчника.

Задача № 22

1. Менструальний, постменструальний, предменструальний.

2. У постменструальний період на яєчники діє гипофизарний фолликулостимулирующий гормон, а естрогени яєчників впливають на ендометрий і за принципом негативного зворотного зв'язку на виробіток фолликулостимулирующего гормону. У предменструальний період на яєчники діє гипофизарний лютеинизирующий гормон, а прогестерон жовтого тіла впливає на ендометрий.

3. При такому низькому рівні прогестерона і естрогенов в ендометрії буде фаза десквамації. Відмічається зморщення залоз, кліток строми, порушення кровообігу, некрози.

Задача № 23

1. Маткові залози звиваються, перерастягиваются секретом (белково-гликозаминогликановим комплексом), клітки строми зазнають децидуализації (переважно навколо судин), збільшуються в розмірах і накопичують гликоген.

2. Менструальне жовте тіло і жовте тіло вагітності.

3. Менструальне жовте тіло існує 12-14 днів, жовте тіло вагітності існує 3 місяці.

Задача № 24

1. Яєчник виконує генеративную і ендокринні функції.

2. Від дії естрогенов.

3. Знову починається зростання фолікулів аж до утворення пузирчастих.

Задача №25

1. Примордиальние, первинні, повторні, третинні фолікули.

2. Третинний (пузирчастий) фолікул має порожнину, заповнену фолликулярной рідиною, яйцеродний горбик, де розташовується овоцит II порядку, оточений блискучою і зернистою оболонками. Истонченная стінка фолікула складається з пристеночного шара фолликулярних кліток, лежачих на базальной мембрані, зовні знаходиться двуслойная тека.

3. 12-14 день циклу.

Задача № 26

1. Естрогени, а потім прогестерон послідовно впливає на ендометрий і викликають його перебудову, яка полягає в гіпертрофії і децидуализації слизової оболонки матки, усилиненії кровоснабжения, в розвитку і секреції маткових залоз.

2. У постменструальний період ендометрий не досягає повного рівня розвитку. Епітелій слизової оболонки призматичний, переважають малодифференцированние клітки, мало війчастих. У власній пластинці багато малодифференцированних кліток, маткові залози недостатньо диференційовані, клітки залоз не виробляють слиз і мало містять гликогена.

3. У задачі говориться про ранній постменструальном період.

Задача №27

1. Стінка матки складається з слизової (ендометрий), мишечной (миометрий) і серозной оболонок (периметрий).

2. Миометрий представлений гладкою мишечной тканиною, створюючою 3 шари. Внутрішній шар - криво орієнтовані пучки гладких миоцитов, тісно пов'язаний зі слизовою оболонкою матки (через відсутність подслизистого шара). Середній шар - циркулярний, рясно забезпечений кровоносними судинами, і зовнішній шар - косопродольний.

3. Гормон передньої зони гипоталамуса окситоцин і посилює скорочення гладкої мишечной тканини матки і застосовується для посилення родової діяльності.

Задача №28

1. Стінка піхви складається з 3 оболонок: слизової, мишечной і адвентициальной.

2. Стан епітелію піхви залежить від рівня гормонів яєчника в крові. У постменструальний період вагінальний епітелій тонкий, в мазке велика кількість лейкоцитів. У предменструальний період кількість шарів кліток в епітелії збільшується, в клітках поверхневого шара з'являються гранули кератогиалина, посилюється їх десквамация.

3. Не відповідає. Це свідчить про недолік прогестерона.

Переглядів: 177 | Додав: АДМІН | Теги: Еталони відповідей. 1. З функціонал | Рейтинг: 0.0/0