medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Еталон відповіді до задачі № 1
Еталон відповіді до задачі № 1
1. Проблеми пацієнта

Справжні: болі в епигастральной області, виникаючі через 3-4 години після їжі, нічні болі, похудание, печія, замки.

Потенційні: кровотечі, пенетрация, перфорація.

Пріоритетна: проблема пацієнта: болі в епигастральной області, виникаючі через 3-4 години після їжі, нерідко вночі.

Короткострокова мета: пацієнт відмічає зменшення болів до кінця тижня.

Довгострокова мета: пацієнт не пред'являє жалоб до моменту виписки.

План Мотивація

1. Забезпечити зручне положення в ліжку. Для полегшення стану хворого, для найшвидшої регенерації виразки.

2. Контролювати постільний режим. Для зменшення болів, профілактики кровотечі.

3. Дієта №1а, 1б, 1. Виключити солоне, гостре, смажене, часте дробове живлення малими порціями. Для виключення продуктів, зухвалих роздратування слизової оболонки 12-ти перстной кишки.

4. Провести бесіду з родичами про забезпечення раціонального живлення пацієнта. Для ефективного лікування.

5. Бесіда з пацієнтом про прийом і побічні ефекти антацидних препаратів. Для запобігання побічним ефектам при прийомі антацидов.

Оцінка: пацієнт відмічає значне поліпшення самопочуття, демонструє знання про заходи профілактики цього захворювання. Мета досягнута.

2. Студент навчає пацієнта правилам підготовки до ФГДС

Ендоськопічеськоє дослідження стравоходу, шлунка і двенадцатиперстной кишки в цей час - один з найважливіших діагностичних методів, що дозволяють з великою точністю візуально визначити локалізацію, характер і міру змін в слизовій оболонці цих органів. Метод дає можливість за допомогою прицільної биопсії органів отримати маленький шматочок ураженої тканини для подальшого гістологічного дослідження. Він широко використовується в клініці для ранньої діагностики виразкової хвороби шлунка, двенадцатиперстной кишки, а також інших захворювань травного тракту, з успіхом застосовується для діагностичного контролю і об'єктивної оцінки ефективності лікування.

Ендоскопическое дослідження шлунка і двенадцатиперстной кишки проводять за допомогою гнучких ендоскопов на волоконній оптиці (гастродуоденоскопи).

Як і при інших дослідженнях, підготовку пацієнта потрібно починати з уточнення розуміння ним мети і ходу майбутньої процедури:

* проінформувати, що дослідження проводиться вранці натщесерце (остання їда напередодні не пізнє 21 ч), а також про те, що під час дослідження він буде позбавлений можливості говорити і проковтувати слину;

* прослідити, щоб пацієнт зняв перед дослідженням знімні зубні протези і приніс в ендоскопический кабінет рушник;

* за призначенням лікаря ендоскопического кабінету за 15-20 мін до дослідження проводиться премедикация.

3. Студент демонструє техніку постановки очисної клізми.

Її ставлять пацієнту при підготовці до рентгенологическому дослідження органів травлення, мочевиделения і органів малого таза, а також при підготовці до ендоскопическому дослідження товстої кишки, при замках, перед операцією, родами, при відправленні, перед постановкою лікарської клізми. Свідчення і протипоказання до постановки клізми визначає лікар.

Противопоказанияк постановці очисної клізми:

- кровотечі з травного тракту;

- гострі запальні або виразкові процеси в області товстої кишки і

заднього проходу;

- злоякісні новоутворення прямої кишки;

- перші дні після операції на органах травного тракту;

- тріщини в області заднього проходу або випадання прямої кишки.

Відносним протипоказанням є наявність у пацієнта масивних набряків.

Незважаючи на те, що свідчення і протипоказання для постановки очисної клізми визначає лікуючий лікар, але якщо сестра перед постановкою клізми виявить ознаки кровотечі, запалення або тріщину в області заднього проходу, потрібно відкласти процедуру і повідомити про це лікарю.

При постановці очисної клізми спорожняється тільки нижній відділ товстої кишки шляхом посилення перистальтики і розрідження калових маси. Якщо дозволяє стан пацієнта, ця процедура виконується в спеціальному приміщенні («клизменной»), що має кушетку, штатив-стойку для підвішування кухля Есмарха, раковину, маркіровану ємність для дезинфікуючого розчину, вазелін і т. п. Тут же повинна знаходитися і туалетна кімната. Для очисної клізми дорослій людині потрібно біля 0,5-1 л теплої води (25-35 °З). Якщо необхідно стимулювати скорочення товстої кишки (при атонических замках), то можна застосовувати воду більш низької температури (12-20 °З). Навпаки, якщо необхідно розслабити гладку мускулатуру кишечника (при спастических замках), то використовують воду з температурою 37-42 °- Якщо пацієнт під час введення клизменного наконечника або води скаржиться на біль, потрібно зупинитися і почекати, поки біль пройде. Треба заспокоїти пацієнта і запропонувати йому зробити декілька глибоких вдихів. Якщо біль не стихає, необхідно зупинити процедуру і поставити про це в популярність лікаря.

- Будьте обережні, коли вводите клизменний наконечник в пряму

кишку, т. до. тканини прямої кишки дуже ніжні. Наконечник вставляють на довжину не більше за 5-10 див.

- Якщо ви відчуваєте перешкоду при введенні клизменного наконечника на довжину менше за 5 см, повідомте про це лікарю.

Оснащення: кухоль Есмарха, наконечник (в упаковці), вазелін, шпатель, туалетний папір, таз, судно, дві пари рукавичок, клейонка (вбирна пелюшка), пелюшка, штатив, мішок для сміття, непромокальний мішок для білизни.

Переглядів: 163 | Додав: АДМІН | Теги: Еталон відповіді до задачі № 1 | Рейтинг: 0.0/0