medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Епизоотология і інфекційні хвороби тварин
Епизоотология і інфекційні хвороби тварин
У період виробничої практики студент-практикант під керівництвом ветеринарного лікаря вивчає план противоепизоотических заходів щодо району, ветучастку, радгоспу, сільськогосподарському підприємству (в залежності від місця роботи), використовуючи для цієї мети дані епизоотического стану району, дільниці або господарства (епизоотическая карта і епизоотический журнал), ветеринарну статистику, результати лабораторних досліджень і акти на проведення масових заходів і інш.

Проводить епизоотическое обстеження одного благополучного по інфекційних захворюваннях господарства під керівництвом місцевих ветеринарних працівників згідно із запропонованим кафедрою планом.

а) мета епизоотологического обстеження є з'ясування природи епизоотического вогнища. При описі проведеного епизоотического обстеження необхідно відобразити епизоотическое стан господарства (району, області, республіки) з урахуванням узагальнених епизоотических показників захворюваності, летальности, поражаемости і напруженість епизоотической ситуації.

Епизоотическое обстеження необхідно провести по наступній схемі:

1. ознакомленеие з документацією господарства (району, області, республіки);

2. ознакомленеие з документацією ветеринарного обліку:

а) епизоотический журнал;

б) журнал для запису противоепизоотических заходів;

в) журнал для реєстрації хворих тваринних;

г) акти епизоотического обстеження;

д) акти на проведення дезинфекції.

3. особисте обстеження ферм господарств з вказівкою кількості благополучних і неблагополучних дворів, наявності ізоляторів і хворих тваринних;

4. вивчення діагностичних досліджень.

По завершенню епизоотического обстеження складається акт, де в ув'язненні приводиться остаточний діагноз, джерело збуджувача інфекції і його поширення в господарстві.

Матеріали обстеження відображає в щоденнику і під керівництвом ветеринарного лікаря складає епизоотическую карту.

Обстежує неблагополучне по інфекційних захворюваннях господарство і складає план оздоровлення його. Бере участь в реалізації цього плану, а саме, проводить клінічний огляд тварин господарства, розділення тварин на групи, ізоляцію; лікування хворих, прибирання і знищення трупів, карантирование, дезинфекцію, знешкодження гною, особисту профілактику обслуговуючого персоналу і інш.

Бере участь у виділенні і обладнанні карантинних приміщень, ізоляторів, приміщень для зберігання сировини тваринного походження і продуктів, утильустановки, биотермических дм і стежить за їх правильним використанням і змістом. Проводить лікування хворих тваринних. Веде історії хвороби.

Бере участь в організації і проведенні планових діагностичних досліджень тваринних: туберкулинизация, маллеинизация. Досліджує вівці на бруцеллез, курей на туберкульоз і пуллороз і проводить взяття крові для серологических досліджень. Виробляє запобіжне і вимушене щеплення вакцинами і сироватками проти сибірської виразки, емфизематозного карбункула, віспи овець і птахів, пики і чум свинь, лептоспироза, чуми птаха і інш. Веде облік реакцій на щеплення. Всю цю роботу фіксує в епизоотическом журналі і оформляє акти.

Бере участь в проведенні механічного очищення, профілактичної поточної і заключної дезинфекції скотопомещений, пташників, вигулов, предметів відходу і споряджень, прилеглої території ферм, забійних майданчиків, приймальних лікарень. Придбаває навики по забарвленню мазків і їх микроскопированию, приготуванню фарб, штучних живлячих середовищ, постановці РА, РСК, РП, РДСК, техніці бактеріологічних посівів і зараження лабораторних тварин.

Переглядів: 160 | Додав: АДМІН | Теги: Епизоотология і інфекційні хвороби | Рейтинг: 0.0/0