medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Епителиальние тканини: загальна характеристика, генетична і морфологічна класифікація, мостонахождение
Епителиальние тканини: загальна характеристика, генетична і морфологічна класифікація, мостонахождение
Епителиальние тканини входять до складу зовнішніх покривал, вистилають серозние і слизові оболонки внутрішніх органів, а також утворять залози. У зв'язку з цим розрізнюють епітелії покровние і залізисті.

Покривний епітелій - безперервний однослой. або многослой. пласт епителиал. кл., отгранич-х внутр. середу організму від внешн. Кл. епітеліїв тісно пов'язані між собою спец.-мі межклеточ. контактами. Покривало. епітелій участв. в обміні вещ-в між орган-мом і внеш. середою, захищає належні тканини від шкідливих чинників. Епителиальние тканини виконують функції захисту, всмоктування і екскреції. До общ. особен-ям можна віднести - 1. наявність базальной мембрани, отгранич. епітелій від подлежащ. з'єднає. тканини, бере участь в дифузному живленні епітелію. 2. Полярність епителиоцитов (полюса базальний і апикальний (у внешн. середу, можуть бути ворсинки, війки і т. д.)).

Морфологич. классифик- заснована на особливостях будови епителиоцитов.

Епітелії: 1. одношаровий (однорядний (плоский, кубічний, столбчатий); многорядний). Все кл. пласта лежать на БМ. У однослой. однорядного епітелію - все кл. однакової форми і висоти, а ядра на одному рівні. У однослой. многоряд. епітелію - кл. різної форми і висоти, ядра располаг. в декілька рядів. 2. Багатошаровий (за формою кл. зовнішнього шара: плоский (ороговевающ. і не ороговевающ.); перехідний (вистил. мочевивод. шляхи)). На БМ лежать тільки кл. самого внутр. шара. Спостерігаються відмінності форм кл, находящ-ця в разн. шарах.

Гистогенетіч. классифик-цияучитивает не тільки будова, але і происхожд. тканини. Джерелами формування епителиал. тканин явл. все 3 зародкових листка - ектодерма, мезодерма і ентодерма. 1. Епидермальний тип-образ. з ектодерми, має многослой. або многоряд. будова, осущ. захисної функцію (приклад: багатошаровий плоский ороговевающий епітелій шкіри).2. Ентеродермальний тип-з ентодерми, явл. однослойним призмат., осуществл. процеси всмоктування вещ-в (наприклад, однослой. каймистий епит. тонкої кишки), виконує залізисту функцію (наприклад, одношаровий епітелій шлунка). 3. Целонефродермальний тип- з мезодерми, одношаровий; функція- бар'єрна, екскреторную функцію (наприклад, плоский епітелій серозних оболонок - мезотелий, кубічний і призматичний епітелії в канальцах бруньок). 4. Епендимоглиальний тип-розвивається з матеріалу нервової трубки, вистилає порожнини головн. і спин. мозків.

Переглядів: 177 | Додав: АДМІН | Теги: Епителиальние тканини: загальна хар, генетична і морфологічна класифікац, мостонахождение | Рейтинг: 0.0/0