medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Ендокринна система, її функціональні зв'язки. Біологічна характеристика гормональної регуляції. Гормони гіпофіза і їх роль
Ендокринна система, її функціональні зв'язки. Біологічна характеристика гормональної регуляції. Гормони гіпофіза і їх роль
Ендокрі#769; нная систе#769; ма- система регуляції діяльності внутрішніх органів за допомогою гормонів, що виділяються ендокринними клітками безпосередньо в кров, або диффундирующих через міжклітинний простір в сусідні клітки.

Ендокринна система координує і регулює діяльність практично всіх органів і систем організму, забезпечує його адаптацію до умов зовнішньої і внутрішньої середи, що постійно змінюються, зберігаючи постійність внутрішньої середи, необхідну для підтримки нормальної життєдіяльності даного індивідуума.

Ендокринна система ділиться на гландулярную ендокринну систему (або гландулярний апарат), в якій ендокринні клітки зібрані разом і формують залозу внутрішньої секреції, і дифузну ендокринну систему. Залоза внутрішньої секреції виробляє гландулярние гормони, до яких відносяться всі стероидние гормони, гормони щитовидної залози і багато які пептидние гормони. Дифузна ендокринна система представлена розсіяними по всьому організму ендокринними клітками, продуцирующими гормони, звані агландулярними - пептиди.

Гипоталамус виробляє гормони, які транспортуються в гіпофіз, де активуються і направ Гипоталамус виробляє гормони, які транспортуються в гіпофіз, де активуються і прямують до кліток мішені. Гормони гіпофіза:

АКТГ - регулює роботу коркової речовини надпочечниковляются до кліток мішені.

Соматотропний гормон (СТГ) - гормон зростання. Регулює всі ростовие процеси.

Тиреотропний гормон (ТТГ). Регулює роботу щитовидної залози.

Меланоцитстимулирующий гормон (МЦГ). Регулює число і розмір кліток - меланоцити - виробляють меланин - пігмент шкіри.

Пролактін. Регулює процес лактації, бере участь в овогенезе.

Ліпотропін. Регулює роботу липаз.

Фолликулостимулирующий гормон. Процес дозрівання і виходу фолікула.

Лютеинизирующий гормон. Регулює утворення жовтого тіла на місці фолікула, що вийшов.

Задня частка гіпофіза не виробляє власних гормонів, її роль в організмі полягає в накопиченні і секреції двох важливих гормонів, що виробляється нейросекреторними клітками ядер гипоталамуса: антидиуретического гормону (АДГ) - вазопрессина- регулюючого реабсорбцию води в ниркоподібних канальцах иокситоцина- регулюючого силу і частоту скорочення гладкої мускулатури. Процес родів.

Гормональна регуляция- регуляция життєдіяльності організму тварин і людини, здійснювана за участю поступаючих в кров гормонів; одна з систем саморегулювання функцій, тісно пов'язана з нервовою і гуморальной системами регуляції і координації функцій. Гормони виділяються в кров залозами внутрішньої секреції, розносяться по всьому організму і впливають на стан і діяльність різних органів і тканин. По характеру дії гормони можуть бути розділені на 2 групи. Одні діють на певні органи (органи-мішені), наприклад тиреотропний гормон діє головним чином на щитовидну залозу, адренокортикотропний (АКТГ) - на кору надпочечников, естрогени - на матку і т. д. Др. гормони (кортикостероиди, ростовой, або соматотропний, гормон і деякі інш.) володіють загальною, або генерализованним, дією на всі тканини організму. Наприклад, гормон зростання посилює синтез білка в організмі, впливає на жировий, фосфорний і кальцієвий обмін.

Виділення гормонів регулюється також і за принципом механізмів із зворотним зв'язком (плюс - мінус взаємодія). Якщо по тих або інш. причинах в організмі збільшується кількість якого-небудь гормону, це приводить до гальмування виділення релизинг-чинника гипоталамусом, що спричиняє зменшення виділення відповідного тропного гормону гіпофізом, а потім і зниження секреції гормону периферичною залозою. Якщо ж концентрація якого-небудь гормону в крові меншає, це приводить до посилення виділення релизинг-чинників, збільшенню виділення тропних гормонів гіпофізом і біосинтезу гормону в периферичних залозах. Певне значення в Г. р. має механізм саморегулювання. Так, показано, що підвищення концентрації глюкози в крові приводить до посилення виділення інсуліну і, отже, - зменшенню концентрації глюкози. Таким чином, система регуляції виробітку гормонів забезпечує Г. р. обміну речовин і інш. функцій організму.

Переглядів: 152 | Додав: АДМІН | Теги: її функціональні зв'язки. Біологічн, Ендокринна система | Рейтинг: 0.0/0