medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Ендодонтия тимчасових зубів
Ендодонтия тимчасових зубів
Ендодонтическую обробку кореневих каналів тимчасових зубів проводять набагато рідше, ніж постійних, - переважно на стадії стабілізації кореня. На всіх етапах ендодонтического лікування необхідно звертати увагу на анатомо-фізіологічні особливості тимчасових зубів. На етапі клінічної діагностики повинні враховуватися особливості течії пульпитов і периодонтитов у тимчасових зубах і їх диференціальної діагностики, завищені в нормі показники електроодонтометрії при несформованому або корінні, що розсмоктується, можливу неадекватність реакції дитини на стандартні проби і методи. Особливо ретельно необхідно підходити до оптимального вибору лікувальної тактики. Обезболення потрібно провести з урахуванням віку дитини і виконання необхідних умов проведення анестезії у дітей. При розкритті порожнини зуба треба мати на увазі її більший відносний розмір у тимчасових зубах при меншій товщині і густині твердих тканин, а також топографо-анатомічні особливості пульповой порожнини в порівнянні з постійними зубами. Потрібно пам'ятати про велику вариабельности анатомію кореневих каналів тимчасових зубів, значне розходження коріння в молярах. При визначенні робочої довжини зуба необхідно враховувати, що інструментальну обробку каналу тимчасового зуба потрібно завершувати не далі, чим за 1-2 мм від рентгенологической верхівки. Середня довжина коріння і коронок тимчасових зубів представлена в табл. 2.

Таблиця 2. Середні значення довжини коріння і коронок тимчасових зубів (Berkovitz B. K. B. et al., 1992)

Щелепа Зуб Висота коронки, мм Довжина кореня, MM Співвідношення довжини коронки до довжини кореня

Верхня I 6, 0 10, 0 1, 7

II 5, 6 10, 2 1, 8

III 6, 5 13, 0: 2

IV 5, 1 10, 0: 2

V 5, 7 11, 7: 2

Нижня I 5, 0 9, 0 1, 8

II 5, 2 9, 8 1, 9

III 6, 0 11, 2 1, 9

IV 6, 0 9, 8 1, 6

V 5, 5 12, 5 2, 3

Дані різних авторів з цих питань дещо відрізняються один від одного. Нижче приведені середні показники топографічної анатомії порожнин постійних зубів (табл. 1). Табл. 1 складена з урахуванням даних різних джерел.

Приведені показники свідчать об необхідність надзвичайно ретельного пошуку кореневих каналів з урахуванням максимально можливої їх кількості і всі варіанти розташування. Це відноситься насамперед до першим верхнім молярам, в більшості випадків що має роздвоєння мезиально-щечного каналу, нижнім різцям, досить часто двуканальним, нижнім першим молярам, що нерідко має більш трьох каналів. Але, як видно з табл. 1, відхилення від класичної топографічної анатомії пульпо-вих порожнин зустрічаються в більшості зубів. Досить часто такі відхилення неможливо виявити при звичайному рентгенологическом дослідженні в одній проекції.

Потрібно також відмітити, що поперечний перетин кореневого каналу практично ніколи не має правильної круглої форми. Тільки з віком, в зв'язку з відкладенням заместительного дентина, перетин каналу меншає в діаметрі і стає більш круглим.

Переглядів: 151 | Додав: АДМІН | Теги: Ендодонтия тимчасових зубів | Рейтинг: 0.0/0