medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Ембріональний хондрогистогенез
Ембріональний хондрогистогенез
Джерелом розвитку хрящевих тканин являетсямезенхима. У першій стадії клітки мезенхими втрачають свої паростки, щільно прилягають один до одного, формируютхондрогенние острівці. Стволовие клітки, що Знаходяться в їх складі диференціюються в хондробласти (хондробластоцити) - клітки, подібні фибробластам. Ці клітки є головним будівельним матеріалом хрящовий тканини. У їх цитоплазме спочатку збільшується кількість вільних рибосом, потім з'являються дільниці гранулярной ендоплазматической мережі.

У наступній стадії утвориться первинна хрящевая тканина. Клітки центральної дільниці хондрогенного острівця (первинні хондроцити) округляються, збільшуються в розмірі, в них починається синтез і секреція фибриллярних білків (коллагена). Міжклітинна речовина, що відрізняється оксифилией.

У стадії дифференцировки хрящевой тканини хондроцити придбавають здатність синтезувати гликозаминогликани, пов'язані з неколлагеновими білками (протеогликани).

По периферії хрящовий закладки, на межі з мезенхимой, формируетсянадхрящница- оболонка, що покриває хрящ, що розвивається зовні. У внутрішній зоні надхрящници клітки інтенсивно діляться, диференціюються в хондробласти. У процесі секреції і нашарування на хрящ, що вже є самі клітки «замуровуються» в продукти своєї діяльності. Так відбувається зростання хряща способом накладення, або його аппозиционний (периферичний) зростання.

Хрящевие клітки, лежачі в центрі молодого хряща, що розвивається, зберігають здатність протягом деякого часу ділитися митотически, залишаючись в однієї лакуне (изогенние групи кліток), і виробляти коллаген II типу. За рахунок збільшення кількості цих кліток відбувається збільшення маси хряща зсередини, що називається интерстициальним зростанням. Интерстициальний зростання спостерігається в ембриогенезе, а також при регенерації хрящовий тканини.

По мірі зростання і розвитку хряща його центральні дільниці все більш віддаляються від сусідніх судин і починають випробовувати ускладнення в живленні, здійснюваному дифузно з боку судин надхрящници. Внаслідок цього хондроцити втрачають здатність розмножуватися, деякі з них зазнають руйнування, а протеогликани перетворюються в більш простий оксифильний білок - альбумоид.

Деякі терміни з практичної медицини:

- хондрогенез несовершеннийРусакова, chondrogenesis imperfecta, хондродистрофия гиперпластическая - природжена хвороба, що характеризується неправильним розвитком хрящовий тканини і що виявляється порушеннями формування скелета;

- хондродисплазия- загальна назва хвороб, що характеризуються неправильним розвитком хрящовий тканини;

види хрящовий тканини, вікові зміни і регенерація хряща

Виходячи з особливостей будови міжклітинної речовини, хрящевие тканини ділять на три вигляду - гиалиновую, еластичну і волокнисту, або фиброзную.

Переглядів: 167 | Додав: АДМІН | Теги: Ембріональний хондрогистогенез | Рейтинг: 0.0/0