medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Електрична активність шляхів і центрів слухового аналізатора
Електрична активність шляхів і центрів слухового аналізатора
Для волокон слухового нерва навіть в тиші характерна порівняно висока частота спонтанних розрядів (фонової импульсації) - до 100 имп/з. При звуковому роздратуванні частота импульсації у волокнах наростає протягом всього часу, поки діє звук. Міра учащения розрядів різна у різних волокон і пов'язана з інтенсивністю впливу. Для кожного волокна слухового нерва може бути знайдена так звана оптимальна частота звуку, що дає найбільшу частоту розрядів і найбільш низький поріг реакції. Ця оптимальна частота визначається місцем на основній мембрані, де розташовані рецептори, пов'язані з даним волокном. Таким чином, частотна вибірковість волокон слухового нерва відображає просторове кодування інформації в равликові, визначуване її конструкцією.

Малюнок збудження нейронів центральних відділів слухового аналізатора вельми різноманітний. Найчастіше тут зустрічаються клітки, збудження яких триває протягом всього часу дії стимулів, декілька знижуючись по частоті. Рідше, ніж в зоровому аналізаторі, на низьких рівнях в слуховому аналізаторі зустрічаються нейрони, що відповідають лише на включення і вимкнення звуку або різкі перепади його інтенсивності (on-, off-, on - off-типу/ На більш високих рівнях слухового аналізатора відсоток таких нейронів зростає. У слуховій зоні кори є багато нейронів, викликані розряди яких тривають десятки секунд після припинення звуку.

ЛАДА,

На кожному з рівнів слухового аналізатора з допомогою макроелектродов можуть бути зареєстровані характерні за формою викликані потенціали, що відображають синхронізовані реакції великих груп нейронів і волокон (мал. 224).

сн -+У-ЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ,

- КУРЕНЯМ

Рис. 223. Импульсация волокон слухового нерва. Схематична ілюстрація принципу залпів (по Шварцкопфу).

а - звуковий сигнал; би - і - реакції окремих волокон; до - сумарна реакція цих волокон, що повторює частоту звуку.

Рис. 224. Викликані потенціали різних рівнів слухової системи.

Сумарні відповіді на звукове натиснення в слуховому нерві (СН), кохлеарних ядрах (КЯ), верхній оливі (У), латеральной петлі (ЛП), задніх горбах четверохолмия (ЗХ), внутрішньому колінчастому тілі (ВКТ) і слуховій корі (СК). Відмітка часу - 5 мс зліва і 20 мс праворуч.

Переглядів: 760 | Додав: АДМІН | Теги: Електрична активність шляхів і цент | Рейтинг: 0.0/0