medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Еквівалент ядра в прокариотических клітках
Еквівалент ядра в прокариотических клітках
Прокариоти (бактерії, синезеление водорості) мають центрально розташований, округлий нуклеоид - еквівалент клітинного ядра. Він не має власної мембрани, не різко відмежований від інший цитоплазми і пов'язаний з плазматической мембраною. Він містить усього лише одну замкнену в кільце і закручену в клубок двійчасту спіраль ДНК (загальна довжина уЕ. coli1,2 мм), в ньому немає гистонов і інших хромосомних білків, а замість них є невеликі основні молекули, такі як полиамини.

Як і у еукариот, ДНК містить гени, розташовані в лінійному порядку, і зазнає ідентичного відтворення (реплікації). Функціонально вона відповідає геному еукариотической клітки, і тому її називають також геномом або хромосомою. Реплікація ДНК У прокариот відбувається безперервно, і зміни форм, як у еукариот (конденсація - розпушення) не спостерігається.

3.6 ПЛАЗМИДИ

Плазмиди - це дуже короткі двійчасті спіралі, що знаходяться поза генома, ДНК, замкнені в кільце (довжиною від декількох тисяч приблизно до 100 000 пар основ), з одним або декількома генами, а іноді і зовсім без генів. Вони реплицируются в більшості випадків незалежно від іншого генетичного матеріалу і часто переходять з однієї клітки в іншу. У цей час вони виявлені у бактерій і дріжджів, а також в митохондриях еукариотических кліток. Плазмиди бактерій містять гени, обумовлюючих ряд специфічних властивостей, які можуть створювати селективное перевагу (стійкість до антибіотиків, використання трудноокисляемих субстрат і інш.).

Переглядів: 166 | Додав: АДМІН | Теги: Еквівалент ядра в прокариотических | Рейтинг: 0.0/0