medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Екстрапирамидная система (базальние вузли, внутрішня капсула): особливості будови і функції. Провідні шляхи
Екстрапирамидная система (базальние вузли, внутрішня капсула): особливості будови і функції. Провідні шляхи
ЕКСТРАПИРАМИДНАЯ СИСТЕМА сукупність структур мозку, та, що включає означає, частина кори головного мозку, базальние ганглії, ретикулярную формацію стовбура, червоне ядро, ядра вестибулярний комплексу і мозочок; бере участь в координації рухів, підтримці пози і мишечного тонусу, у вияві емоцій. Еволюційно більш древня система моторного контролю, краю розвинена не тільки у ссавців, але і у плазунів і птахів. Е. з. і пирамидная система здійснюють діяльність в тісному функц. єдності і забезпечені великим числом морфологич. зв'язків. Филогенетически древні шляхи Е. с.- ретикуло- і вестибуло-спинальние - у приматів і людини беруть участь в иннервації проксимальних відділів скелетної мускулатури, а більш молодий рубро-спинальний тракт (разом з кортико-спинальним) - в тонкій координації рухів днстальних відділів кінцівок. Пирамидние і рубро-спинальние сигнали можуть конвергировать до одних і тих же вставочним нейронів (перемикачам) і поступати до мотонейронам в інтегрованій формі. Нек-рие вчені, об'єднуючи Е. з. з пирамидной, виділяють молоді латеральние (кортико- і рубро-спинальние шляху) і древні медиальние (вестибуло- і ретикуло-спинальние шляху) низхідні системи за принципом розташування їх провідних трактів в білій речовині спинного мозку. Латеральние низхідні системи знаходяться один з одним в синергич. відносинах, а медиальние-в антагоністичних, активуючи в осн. мотонейрони протилежного функц. призначення. Ймовірно, такий антагонізм - істотний чинник в підтримці певного положення кінцівок і тулуба. Вважають, що виконання швидких «балістичних» рухів регулюється мозочком, а повільних плавних - базальними ганглиями переднього мозку.

Екстрапирамидние проворящие шляху, мають обширні зв'язки в мозковому стовбурі і з корою великого мозку, функції контролю, що взяла на себе і управління екстрапирамидной системою. Виділяють ряд шляхів екстрапирамидной системи: 1) Красноядерно-спинномозковий; 2) преддверно-спинномозковий шлях; 3) корково-мостомозжечковий шлях.

^ Красноядерно-спинномозковий шлях, tractus rubrospindlis, входить до складу рефлекторної дуги, приносячою ланкою якої є спинно-мозжечковие проприоцептивние провідні шляхи. Цей шлях бере початок від червоного ядра, переходить на протилежну сторону (перекрест Фореля) і спускається в бічному канатике спинного мозку, закінчуючись на рухових клітках спинного мозку.

Важливою ланкою в координації рухових функцій тіла людини являетсяпреддверно-спинномозковий шлях, tractus ves-tibulospinalis. Він зв'язує ядра вестибулярний апарату з передніми рогами спинного мозку і забезпечує настановні реакції тіла при порушенні рівноваги. У утворенні пред-дверно-спинномозгового шляху беруть участь аксони кліток латерального вестибулярний ядра, а також нижнього вестибулярний ядра преддверно-улиткового нерва. Ці волокна спускаються в латеральной частині переднього канатика спинного мозку (на межі з бічним) і закінчуються на рухових клітках передніх рогів спинного мозку.

Управління функціями мозочка, що бере участь в координації рухів голови, тулуба і кінцівок і пов'язаного в свою чергу з червоними ядрами і вестибулярний апаратом, здійснюється з кори великого мозку через міст подкорково-мостомозжечковому шляху, tractus corticopontocerebellaris. Цей провідний шлях складається з двох нейронів. Тіла кліток першого нейрона лежать в корі лобною, скроневою, тім'яною і потиличною часткою. Клітки ядер моста з їх паростками складають другий нейрон корково-мостомозжечкового шляху

Переглядів: 171 | Додав: АДМІН | Теги: внутрішня капсула): особливості буд, Екстрапирамидная система (базальние | Рейтинг: 0.0/0