medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Ехолокация жовчного пузиря і протоків
Ехолокация жовчного пузиря і протоків
Ультразвукове дослідження або ехолокация проводиться в тих випадках, коли холецистография і холеграфия не дають результатів. При двомірної ехографії можна судити про розміри, форму і структуру об'єкта, що вивчається. Ультразвукове дослідження дозволяє виявити конкременти діаметром 0,3-0,5 див. Ехолокация вельми ефективна при відключеному жовчному пузирі, коли за допомогою рентгенологического дослідження неможливо виявити конкременти.

У нормі жовчний пузир представляється полостним утворенням довгастої форми, товщина стінки жовчного пузиря до 3 мм. Збільшення товщини стінки жовчного пузиря вважається критерієм, вказуючим на поразку жовчного пузиря. При хронічному холециститі має місце потовщення і ущільнення стінки жовчного пузиря.

При загостренні хронічного холециститу з'являється ободок ("німб") навколо жовчного пузиря, який не містить ехосигналов. Цей ободок являє собою накопичення рідини навколо жовчного пузиря. Наявність конкрементов в порожнині жовчного пузиря і порожнини, вмісній ехосигнали, є достовірною ознакою калькулезного холециститу.

Згідно з класифікацією ультразвукових варіантів холелитиаза визначаються три типи змін:

I тип - фокальное затемнення в порожнині жовчного пузиря з "доріжкою". Камені при цьому виявляються майже абсолютно в 95-100%;

II тип, коли тінь жовчного пузиря відсутня, а від ямки його простежується щільна ехоструктура з акустичною тінню. Камені при цьому зустрічаються в 76-99%;

III тип, коли в порожнині жовчного пузиря зустрічаються фокальние ехоструктури, що не дають акустичної тіні. Камені при цьому виявляються в 50-80% випадків.

Таким чином, про патологію жовчного пузиря (при хронічному холециститі і желчнокаменной хвороби) свідчать наступні ознаки:

1. Потовщення стінки жовчного пузиря, рівномірне і нерівномірне.

2. Ущільнення стінки, локальне і дифузне.

3. Негомогенність порожнини жовчного пузиря, дифузна, присте-нічна.

4. Інфільтрація стінки жовчного пузиря - "німб".

5. Інфільтрація околопузирной клітковини.

6. Деформація жовчного пузиря.

7. Наявність ехоплотних структур в порожнині жовчного пузиря.

XI. Поставте остаточний діагноз:

Співвіднесіть весь виявлений симптомокомплекс з описаним в підручнику, іншій літературі і матеріалах лекції. Зробіть висновок про патологію, що є у курировати Вами хворого. Згрупуйте отримані дані згідно з схемою історії хвороби. Підготуйтеся до доповіді курировати Вами хворого для розбору з викладачем.

Переглядів: 169 | Додав: АДМІН | Теги: Ехолокация жовчного пузиря і проток | Рейтинг: 0.0/0