medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
Ефекти естрогенов
Ефекти естрогенов
У яєчниках · Зростання і розвиток самих яєчників · Формування фолікулів · Підвищення чутливості фолікулів до гонадотропинам (ФСГ і ЛГ) і пролактину · Збільшення числа рецепторов до естрогенам.

У матці · Зростання ендометрия і миометрия. Ранні ефекти - 15мин - 8 годин: збільшення активності РНК-полимерази, викид простагландинов, обводнення, збільшення концентрації чинників зростання, акумуляція еозинофилов з крові. Пізні ефекти 6 - 28 годин: збільшення кількості РНК-полимерази, синтез білка, пролиферация кліток миометрия і ендометрия · Підвищення скорочувальної здатності миометрия. · Підвищення чутливості до прогестерону, пов'язане із збільшенням синтезу рецепторов. · Збільшення числа рецепторов до окситоцину і НА.

У молочних залозах · Зростання протоків молочних залоз

В головному мозку · Естрогени є головними індукторами статевий дифференцировки гипоталамуса і гіпофіза. Предовуляционний підйом рівня естрогенов посилює секрецію гонадолиберинов, посилює чутливість гонадотропов до їх дії. Вплив естрогенов на вентромедиальние ядра викликає відповідну статеву поведінку.

У інших органах · В печінці збільшується синтез білків - переносчиков гормонів. · У бруньках підвищення АРП (активність ренина плазми), отже, затримка натрію і води. · Анаболический ефект, однак, значно слабіше за ефекти андрогенов · Збільшення відкладення жиру

Фолликулиновая фаза циклу завершується овуляція, яка відбувається на списі секреції ЛГ, звернемо увагу на те, що без лютеинизирующего гормону овуляція не відбувається, в цьому випадку цикл стає ановуляторним. Після овуляція в жовтому тілі яєчника, яке розвивається на місці фолікула, що лопнув, починає вироблятися гормон - прогестерон. Регуляция секреції прогестерона забезпечується ЛГ. Головна функція прогестерона - підготовка ендометрия до імплантації заплідненої яйцеклетки і забезпечення нормального протікання вагітності. Якщо запліднення не наступає, жовте тіло дегенерує.

Прогестеронвместе з естрогенами регулює морфологічні перебудови в матці і молочних залозах, посилюючи процеси пролиферації исекреторнойактивности. Внаслідок цього в секреті залоз ендометрия зростають концентрації липидов і гликогена, необхідні для розвитку ембріона. Прогестерон посилює гиперплазию і гіпертрофію миометрия під час вагітності і знижує збудливість матки. У невагітних жінок прогестерон бере участь в регуляції менструального циклу. Гормон сприяє зростанню альвеол в молочних залозах. У гипоталамусе високі концентрації прогестерона придушують секрецію всіх тропних гормонів: ФСГ, ЛГ, ПРл. Саме тому і відбувається кровотеча - відторгнення нового слизового шара з судинами. У головному мозку під впливом прогестерона спостерігається зниження збудливості. Прогестерон посилює основний обмін і підвищує базальную температуру тіла, що використовується в практиці для визначення часу настання овуляція.

Регуляция менструального циклу здійснюється гонадолиберином і гонадотропинами.

ГОНАДОЛИБЕРИН - гипоталамический декапептид, який регулює секрецію і фолликулостимулирующего (ФСГ) і лютеинизирующего (ЛГ) гормонів. Здатність ГЛ в одних випадках стимулювати синтез і вивільнення ФСГ, а в інших ЛГ пояснюється модулюючим впливом статевих гормонів (різний рівень під час статевого циклу) і участю простагландинов.

ГОНАДОТРОПИНИ - гормони аденогипофиза - фолликулостимулирующий (ФСГ) і лютеинизирующий (ЛГ).

Переглядів: 154 | Додав: АДМІН | Теги: Ефекти естрогенов | Рейтинг: 0.0/0