medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
ДЕЯКІ АСПЕКТИ ДОТРИМАННЯ ПРАВ ДІТЕЙ І БАТЬКІВ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ УСТАНОВАХ
ДЕЯКІ АСПЕКТИ ДОТРИМАННЯ ПРАВ ДІТЕЙ І БАТЬКІВ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ УСТАНОВАХ
У справі правового утворення школярів намітилися дві крайні тенденції. Прихильники однієї, одержувачі грантів фонду Сороса, відкрито ігнорують сьогоднішні задачі формування цивільного суспільства на основі законопослушания. Інша, навпаки, проголошує необхідність виховання підростаючого покоління в законопослушанії, як з боку населення, так і власті.

Автори привержени саме другій тенденції в розвитку правового утворення школярів і вважають, що без досвіду законопослушания неможливе подальше формування і розвиток цивільного суспільства, так само як дитина, не привчена виконувати вимоги сім'ї і шукати в сім'ї захист своїх прав, не зможе пристосуватися в освітній установі (ОУ), виконувати відповідні вимоги і шукати там захист.

Саме про це говориться в ст. 14, п. 1 Закони "Про освіту": (Зміст

освіти... повинне бути орієнтовано на... зміцнення і вдосконалення

правової держави.), ст. 14, п. 2 (зміст освіти повинно забезпечувати:... - формування людини і громадянина, інтегрованої в сучасне йому суспільство і націленого на вдосконалення цього суспільства).

На жаль, як і в багатьох сферах суспільного життя, в освіті часто порушується законодавство в області дотримання прав дітей і батьків. Насамперед джерелом порушень є самі державні структури, адміністрація державних ОУ і органи управління освітою. Тобто самі владні структури не виконують вимоги ст. 14, п. 1 Закони "Про освіту", не відповідають цим вимогам, а також іншим правовим документам.

Розберемо ці порушення на прикладі введення нових дисциплін в ОУ. Згідно з Законом "Про освіту" Міністерство освіти формує базисний учбовий план, розробляє для нього програми з урахуванням мінімального змісту, необхідної для певного рівня освіти (ст. 7. п. 1, 4). на конкурсній основі розробляє державний освітній стандарт (ст. 2 8, п. 14, 18; ст. 37, п. 5)

У 1997 р. Міністерством освіти (МО) були розроблені, рекомендовані і розіслані для всіх ОУ программи'Основи сексологии'в цілях "статевого виховання" з 1 по 11 клас. Основи сексологія - абсолютно новий предмет для загальноосвітньої школи і для інтеграції в базисний учбовий план повинен мати раніше концепцію, прийняту на конкурсній основі, а також програми і учбово-методичні допомоги. Причому сама концепція і зміст кожного предмета не повинні суперечити міжнародним правовим документам і федеральним законам в області законних прав дітей і батьків.

Концепції дисципліни "Основи сексологія" 1-11 клас немає, тому розглянемо запропоновані МО програми сточки зору закону. "Конвенція про права дитини", прийнята і нашим урядом в ст. 29, п. с), затверджує право дитини виховуватися в традиціях свого народу; ст. 13 вимагає захисту дитини від інформації, небезпечної для здоров'я і моральності; ст. 19 вимагає, щоб держава вжила всіх заходів для захисту дитини від всіх форм фізичного і психічного насилля і зловживань, в т. ч. сексуальних.

Навчання малолітніх і навіть підлітків і юнаків (дітьми Конвенція визнає осіб до 18 років) сексу, фіксація уваги дітей на сексуальній стороні життя, інформування дітей оразличних формах сексуальної активності, тим більше перекручених, більш того в доброзичливому ключі, не тільки небезпечно для психічного, фізичного і інтелектуального здоров'я дітей, але і противно тисячолітнім традиціям народів Росії иявляется витонченою формою психічного і сексуального насилля, оскільки викликає передчасний інтересі до цієї області життя, що є злочином по ст. 135 УК РФ.

Крім того, програма містить провокуючі установки - заперечується шкода і небезпека мастурбації, заперечується біологічне значення збереження дівочості, затверджується помилкова можливість забезпечити себе від хвороб, що передаються статевим шляхом, хоч медицині відомий тільки один спосіб: стриманість до шлюбу і подружня вірність, які захищають від зараження. Що Пропонуються авторами програм гормональні контрацептиви і латексние вироби не захищають від зараження і самі небезпечні для здоров'я. Фактично дітей провокують на раннє статеве життя, вводячи в помилку безпекою. У США презервативи продають з обов'язковим попереджувальним написом "Обережно! Не захищають від СПІДа". Фармацевтичні довідники містять інформацію про побічну негативну дію гормональних контрацептивов, вчені попереджають про їх онкоообразующем дію.

Знайомство із змістом лекцій на курсах підвищення кваліфікації працівників утворення в Центрі додаткової освіти "Магістр" і на кафедрі валеології НИПКиПРО, а також з популярними брошурами для дітей, випущеними медико-консультативним Центром "Ювентус" в м. Новосибірську, повергає в здивування. Видимо адміністрація цих установ не знає про відповідальність пост. 237 УК РФ за приховання інформації про обставини, що створюють небезпеку для життя і здоров'я людей.

Крім того, саме введене авторами поняття "безпечний секс", як і "безпечне материнство", є психокодирующим, особливо для дітей, на відмову від дітородіння, тобто є витонченим засобом геноциду.

Порушення прав і інтересів дітей і батьків, як відповідальних за результати виховання своїх дітей (ст. 52, п. 4 Закони "Про освіту"), було так очевидним, що активна протидія громадськості вимусила МО відмовитися від реалізації програми "Основи сексологія", постійно неправильно званої "статевим вихованням".

Однак ідея навчання дітей сексу реалізовується і іншими шляхами, на рівні регіонів. У 1995 році главУНО Новосибірської обласної адміністрації включило в регіональний компонент, знову ж з порушеннями закону "Про освіту", нову дисципліну "Валеология", без розробленої концепції експериментального вивчення програм, конкурсу програм, без учбово-методичного забезпечення і без оформлення авторських програм і їх сертифікування, згідно ст. 29, п. п. 15, 17, 18; ст. 31, п. 2 Закони "Про освіту". Одночасно були організовані кафедра валеології в інституті підвищення кваліфікації працівників освіти і валеологический Центр "Магістр" при УНО міській адміністрації, де відразу ж була почата перепідготовка вчителів різних спеціальностей по предмету валеология. Курс валеології був введений в багатьох школах, при цьому були порушені права дітей і батьків. Згідно ст. 15, п. 7 Закони "Про освіту" "Батькам.... неповнолітніх дітей. .. повинна бути забезпечена можливість ознайомлення з ходом і змістом освітнього процесу... ". Новий предмет "валеология" не має загальноприйнятої суворої наукової концепції, що є наукові публікації суперечливі, рекомендованих регіональними управліннями освіти підручників і учбових посібників немає, тому батьки не мають можливості ознайомитися із змістом валеології. І не тільки валеології, але і психології, екології, правознавства і інших нових предметів, що вводяться в загальноосвітні школи.

Знайомство з програмою, запропонованою кафедрою валеології НИПКиПРО і валеологического Центра "Магістр", показало, що основним змістом її є сексологія, сексопатология, контрацепция; ще одна частина торкається психололгії і засновується на окультних практиках йоги і тора, чтонарушает ст. 1. п. 5; ст. 2. п. 4 Закони "Про образовании'о право дитини на світську освіту в державних і муніципальних освітніх установах, а також ст. 29 "Конвенції про права дитини" про право дитини виховуватися в традиціях свого народу. Характер порушень прав і інтересів дітей і батьків при введенні предмета "Основи сексологія" ми вже розглянули. Окультні психопрактики, крім порушення статті Закону про світський характер виховання дітей в державних ОУ, є психотехнологиями управління свідомістю, психічним насиллям (ст 19 Конвенції про права дитини).

Предмет "валеология" вводиться в школах під девізом здорового образу життя і крім основ сексологія і психології містить теми з гігієни, анатомії, фізіології, загальної біології, генетики, ембриології, гістології. Гігієнічні і общебиологические теми добре освітлені у відповідних розділах базисного учбового плану. У програму валеології вони включені з випередженням на 2-8 років і тому дані в спрощеному, примітивному викладі. Цим порушуються вимоги декількох статей Закону "Про освіту". Стаття 14, п. 2 пред'являє вимоги до змісту освіти, зокрема свідчить: "зміст освіти повинно забезпечувати. .. - формування у учня адекватної сучасному рівню знань... картини світу", а так само "формування у учня адекватної. .. рівню освітньої програми (рівня навчання (у віковому аспекті, прим. автора))... картини світу. Тобто Закон вимагає виконання дидактичних принципів науковості і відповідності віковим можливостям. Крім того, таке втручання в базисний учбовий план руйнує цілісну наступну систему біологічного утворення дітей. Ст. 17 п. 3 затверджує, що "Освітні програми дошкільної, початкової загальної, основного загального і середнього (повного) загальної освіти є наступними, тобто кожна подальша програма базується на попередній".

У 1998 році колегія главУНО Новосибірської області при формуванні регіонального компонента виключила валеологию, психологію, екологію з регіонального компонента, так і не представивши по цих предметах програмного і методичного забезпечення, як цього вимагає Закон "Про освіту" (ст. 29, п. 15).

Таким чином, маса предметів, що вводяться в цей час в загальноосвітніх школах зверх базисного учбового плану не має необхідного правового, програмного і методичного забезпечення, і відповідальність за їх введення лягає безпосередньо на адміністрацію ОУ. хоч ініціатива як і раніше виходить від Управлінь освітою.

Відносини адміністрації ОУ і батьків регулюються Статутом, який в державних і муніципальних ОУ оформляється відповідно до "Типового положення", затвердженого МО. Згідно ст.. 32, п. 3 Закони "Про освіту" ОУ несе відповідальність за порушення прав і свобод учнів. Стаття 38. п. 2 цих Закони надає батькам право ініціювати рекламацію Державною атестаційною службою на якість освіти і невідповідність освіти вимогам відповідного державного освітнього стандарту. Зараз багато нареканий спричиняє у батьків невиправдане розширення освітніх послуг зверх федерального базисного учбового плану, за рахунок збільшення частки самостійно визначуваного ОУ компонента. Більш того закон вимагає, щоб цей компонент формувався виходячи із запитів учнів і їх батьків. І всі додаткові освітні послуги повинні бути відображені в Статуті ОУ, з яким адміністрація школи зобов'язана знайомити батьків при прийомі дитини (ст. 16, п. 2). Стаття 14, п. 6 дає право ОУ у відповідності зі своїми статутними цілями і задачами реалізовувати додаткові освітні послуги (на договірній основі) за межами визначального його статус освітніх програм. Для загальноосвітньої школи це все, що зверх базисного учбового плану. Таким чином, ми бачимо, що до "шкільного компонента" пред'являється головна вимога - він повинен включатися по запитам батьків, відбиватися в Статуті, кожне нововведення повинне негайно включатися в Статут належно. У Статут можуть включатися тільки авторські програми, затверджені Експертною радою, минулі експериментальне дослідження і що відповідають вимогам до авторських програм, що мають сертифікат.

У м. Новосибірську і області практично всі додаткові освітні програми вводять або з ініціативи, адміністрації ОУ. або управлінь освітою, обласною і міським. Батьків ставлять перед фактом, часто міняють статус установи без згоди батьків і вимушують дітей перейти в інші школи, цим обмежують право вибору ОУ.

Зростання конфліктних ситуацій між батьками і колективом ОУ аж до прокурорських перевірок і судових позовів пов'язаний в основному з інноваційним процесом, з впровадженням в школах неякісних і несанкціонованих освітніх послуг, порушеннями переважного права батьків на виховання своїх дітей. Спостерігається і інший аспект правової неписьменності педколлективов і адміністративних структур, коли вони, засновуючись на ст. 52, п. 4 Закони "Про освіту", заявляють, що ОУ не несе відповідальності за результати виховання.

Те, що Закон ставить родителя на перше місце в частині відповідальності за результати виховання, свідчить лише про те. що саме батьки є замовниками освіти і мають право вимагати від ОУ виконання Закону "Про утворення" в частині виховальних цілей і задач. (Стаття 2, п. 1).

Закон "Про освіту", а також "Сімейний кодекс РФ" (ст. 63-64) в достатній мірі надають батькам право виховувати дітей, державні власті зобов'язані створювати можливості і необхідні умови для виконання батьками своїх обов'язків. На жаль, самими безграмотними в правовому відношенні виявляються часто керівники управління освітою, адміністрація шкіл. Часто на пред'явлену претензію з боку громадськості і батьків вони пропонують поміняти освітню установу, якщо це не подобається. Все частіше ми чуємо, що у нас "закони не працюють". Вірніше б говорити, що владні структури не бажають виконувати закони, якщо навіть МО не виконує покладені на нього Законом обов'язку управління і контролю.

Перш ніж розвивати правове утворення дітей, необхідне правове утворення співробітників управління освітою, потім педагогічної і батьківської громадськості, а вже потім дітей. Діти, виховані в беззаконні, не засвоять в належній мірі правові знання.

Спроби правового утворення педагогів в нашому регіоні не стільки радують, скільки викликають здивування. На одному з семінарів завучам шкіл видали під виглядом "Конвенції про права дитини" виписки з неї, де. наприклад, ст. 13 викладається тільки в частині права дитини отримувати інформацію, а обмеження на інформацію, небезпечну для здоров'я і моральності, виключили. У наяности не просто безвідповідальність, але приховані мотиви навмисного введення в помилку (ст. 237 УК РФ).

Дуже насторожує, що під розмови про "правову державу" насаджується від верху до низу маргинальное свідомість. Випускники елітних учбових закладів відверто готуються до еміграції з країни, ці школи не приховують цілей підготовки випускників для іноземних держав, тим самим порушується ст. 26 п. 1 Закони "Про освіту", в частині виховання в дітях громадянськості, любові до Батьківщини.

Необхідно терміново ввести утворення в суворі рамки закону.

ДУМКИ

Переглядів: 154 | Додав: АДМІН | Теги: ДЕЯКІ АСПЕКТИ ДОТРИМАННЯ ПРАВ ДІТЕЙ | Рейтинг: 0.0/0