medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
4 основних правила харчування при гіпотиреозі (розбираємося разом з експертом)
4 основних правила харчування при гіпотиреозі (розбираємося разом з експертом)

Дієта при гіпотиреозі щитовидної залози: 4 загальних правила


Ви напевно зустрічали чимало жінок, які виправдовують свою повноту «хворою щитовидкою». Якщо у них дійсно діагностовано порушення функції цієї залози, то це не так далеко від істини. Зниження вироблення тиреоїдних гормонів загрожує зниженням швидкості обмінних процесів, набору ваги, навіть в разі раціонального харчування. Тому дуже важливо дотримуватися такого.

Прорахувати калорійність меню. Тут все дуже індивідуально, залежить від початкової ваги, зросту, віку, фізичної активності. Але в середньому добові енерговитрати не повинні перевищувати 1500 ккал.
Дробове харчування. Модні віяння про прийом їжі двічі в день не для вас. У вашому випадку - чим частіше, тим краще. В ідеалі - це п'ять прийомів їжі.
Забудьте про голодування і розвантаження. Безумовно, для когось це дуже корисні, потрібні правила, але не для вас.
Прийом вітамінів і мікроелементів. Якщо діагноз гіпотиреоз вам вже поставлений, то з великою дозою ймовірності ви не зможете отримати необхідні мікронутрієнти тільки з їжею. Слід здати аналізи, при необхідності приймати добавки, прописані лікарем.

Що включити в раціон харчування


1. Морська капуста і інші водорості
Вони багаті йодом - мікроелементом, без якого неможливий синтез тиреоїдних гормонів. Основний плюс водоростей в тому, що кількість йоду в них залишається незмінною. Можна використовувати в їжу консервовану морську капусту або суху, заваривши її окропом. Вона може стати відмінною добавкою до будь-якого салату, наприклад, вінегрету. Вживати цей продукт слід хоча б раз на тиждень.

ВАЖЛИВО! Добову норму йоду в раціоні легко отримувати, вживаючи в їжу йодовану сіль або продукти, збагачені цим мікроелементом.


2. Йогурт
Ще одне непогане джерело йоду. Молоко більшості виробників містить йод в достатній кількості. 50% добової норми цього мікронутрієнту можна отримати, з'їдаючи в день порцію йогурту до 100 г.

3. Бразильські горіхи
Саме ці горіхи є рекордсменами за змістом селену. Без цього мікроелемента гормони щитовидної залози не можуть функціонувати. Будь-які горіхи - продукт жирний, калорійний. Тому вживайте їх в невеликих кількостях - 3-4 ядра в день.

4. Курячі яйця
В одній штуці міститься до 20% добової норми селену. У них також є йод - близько 16-20% від добової норми.

ВАЖЛИВО! Селеном багаті і багато інших звичні нам продукти, зокрема, сардини, палтус і шпинат.


5. Молоко
У ньому так само, як і в інших молочних продуктах, міститься йод. Ще одна цінна речовина в його складі - вітамін D, який важливий для виробництва тиреоїдних гормонів.

Включайте в раціон молоко з середньою жирністю, не знежирене! Вітамін D може засвоюватися тільки в комплексі з жирами. Якщо з якихось причин незбиране молоко ви засвоюєте погано, то зверніть увагу на сири. У них також міститься йод, вітамін D (в середньому 10% від добової норми).

6. Яловичина
Це один з найдоступніших продуктів, в якому багато цинку. Даний мікроелемент - енергетична підзарядка для щитовидки, стимулююча швидкість вироблюваних нею гормонів. 2-3 рази на тиждень порція червоного м'яса буде вельми до речі.

Не любите яловичину? Знайти селен ви можеш в бобових, грибах і гарбузовому насінні, правда, в набагато менших кількостях.

7. Риба
У ній також досить йоду, особливо у мешканців морів. А ще ці продукти є основними постачальниками поліненасичених жирних кислот. Жири - це основне паливо для роботи всіх органів, в тому числі і для щитовидної залози. Бракує енергії для виробництва гормонів - ризики розвитку гіпотиреозу (або її поглиблення) різко підвищуються.

Де ще багато поліненасичених жирних кислот? В оливковій олії, насінні і горіхах, а також в авокадо.

8. М'ясо птиці
Протеїн - основний будівельний матеріал для всіх структур тіла. Він необхідний для відновлення клітин щитовидної залози, виробництва гормонів, а також для складання ферментів, які ці процеси регулюють.

9. Ягоди
Це джерело цінних мікронутрієнтів. У ягодах багато антиоксидантів, які захищають клітини щитовидної залози від руйнування активними формами кисню. Дефіцит антиоксидантів в їжі може привести до гіпотиреозу, а згодом до аутоімунному захворюванню щитовидки. Ці речовини краще отримувати з натуральними продуктами, а не з добавками, так вони набагато краще засвоюються.

Рекордсмени по вмісту антиоксидантів - лісові ягоди (заморожені в тому числі): чорниця, журавлина, брусниця, ожина. У день досить з'їдати близько чашки.


Дієта при гіпотиреозі: що під забороною


  • Фастфуд, консерви, снеки містять багато солі, і вона, як правило, не йодована, а також багато барвників, консервантів, які додатково перевантажують ШКТ, систему детоксикації. Це порушує всмоктування мікронутрієнтів, які необхідні для роботи щитовидної залози, утворення тиреоїдних гормонів.
  • Глютенвмістні злаки. Це стосується всіх тих, хто з тих чи інших причин не засвоює рослинний білок клейковину. Продукти, що містять глютен, можуть викликати перенапруження імунної системи, провокувати загальне запалення, порушувати діяльність щитовидної залози.
  • Соя. Пов'язано це з тим, що білки сої уповільнюють засвоєння йоду. А тим, хто приймає гормони щитовидної залози, краще зовсім відмовитися від цього продукту. Було відзначено, що після вживання сої протягом години засвоєння гормонів практично припиняється.
  • Хрестоцвіти. З одного боку, дуже корисні овочі, але, з іншого, в сирому вигляді є їх слід не більше 25-300 г на добу. У них містяться речовини глюкозінати, які порушують засвоєння йоду щитовидною залозою. До речі, в приготованому вигляді ці продукти абсолютно безпечні!
  • Деякі види риби. Великі мешканці морів можуть містити велику кількість токсичних елементів, зокрема, ртуті. Ця речовина схожа за своїм складом на йод, вона може ускладнювати вироблення гормонів. Високий вміст ртуті підвищує ризики розвитку аутоімунного тиреоїдиту - АІТ.

Отже, ми розібралися з тим, яким має бути правильне харчування при гіпотиреозі щитовидної залози. Якщо у вас залишилися питання, пишіть їх у коментарях!
Переглядів: 204 | Додав: АДМІН | Теги: 4 основних правила харчування при г | Рейтинг: 0.0/0