medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
3 групи продуктів, які викликають залежність
3 групи продуктів, які викликають залежність
Щоб впоратися з синдромом відміни, потрібно зібрати волю в кулак, заручитися підтримкою близьких і пережити непрості 28 днів. За цей період епітелій смакових рецепторів повністю оновлюється, і людина може знову відчувати смак натуральних продуктів.

Продукти з транс-жирами


Містяться в промисловій випічці і молочних продуктах.
У складі продуктів транс-жири виробники зазвичай позначають або рослинними жирами, або гідрогенізованими жирами. Транс-жири - це так звані молекули- «виродки», які мають іншу структуру, ніж молекули звичайних корисних ненасичених жирів.

Корисні ненасичені жири (рослинна олія, риба), ми, як правило, отримуємо в недостатній кількості. Але ж вони - важливий будівельний матеріал для клітинних мембран. Ось і виходить, що якщо людина їсть багато продуктів з транс-жирами, то саме ці молекули- «виродки» і будуть вбудовуватися в клітинні мембрани, в тому числі і нервових клітин. В результаті у клітин змінюються функції, вони втрачають чутливість до речовин, які сигналізують про природне задоволення і почутті насичення.

Головний мозок втрачає здатність розпізнавати сигнали тіла і перестає якісно обробляти інформацію, що надходить до нього інформацію. Порушується контроль за апетитом. Сигнали про ситість перестають сприйматися нервовими клітинами, ми починаємо хотіти їсти постійно і багато.

Продукти з цукром


Виробники по-різному позначають прості цукри на етикетці: сахароза, фруктоза, глюкоза, декстроза, мальтоза, цукровий сироп. Всі ці назви не повинні вводити тебе в оману - суть одна і та ж.



Іноді на етикетці вказано чесний вміст цукру (тоді ти знайдеш там напис «вуглеводи, з них цукру»). Іноді вказують тільки вуглеводи. В цьому випадку пошукай інформацію про додані цукрі в списку інгредієнтів. До продуктів з високим вмістом цукру відносяться ті, в яких є понад 22,5 г цукру в 100 г продукту. З низьким - менше 5 г в 100 г.

Солодка їжа відноситься до категорії продуктів, від якої швидко виникає харчова залежність. Причому розвивається вона в 8 разів швидше, ніж залежність до кокаїну. Коли ми їмо солодке, в організмі виробляються ендорфіни - речовини, які дарують відчуття задоволення. Переживання приємних емоцій фіксується нашою нервовою системою, до них хочеться повертатися знову і знову. А якщо врахувати, що смачна їжа - одне з найбільш легкодоступних задоволень, приємні емоції в більшості випадків ми починаємо отримувати саме з нею. Переїдання входить в звичку, ми обростаємо зайвими кілограмами.

Справитися з залежністю від солодкого часом дуже непросто. Часто буває потрібна допомога психотерапевта, щоб скорегувати харчові звички.
Переглядів: 170 | Додав: АДМІН | Теги: які викликають залежність, 3 групи продуктів | Рейтинг: 0.0/0