medbr.at.ua - Medbrat - медичний портал, анатомія
close

09:16
10 речей, які кожна жінка повинна знати про здоров'я грудей
10 речей, які кожна жінка повинна знати про здоров'я грудей

Чи носити бюстгальтер


Не існує доведеною взаємозв'язку між носінням бюстгальтера і розвитком раку грудей. Кожна жінка вибирає самостійно, виходячи зі своїх переваг і зручності. Важливо правильно підбирати розмір і вид ліфчика, щоб не виникало дискомфорту в спині, плечах, пахвами.

Грудне годування


Материнське молоко не тільки запускає імунну систему новонародженого і сприяє тісному зв'язку матері і дитини. Годування грудьми скорочує ризик розвитку раку майже на 20%. Вище шанси не захворіти також у тих жінок, які самі з народження перебували на природному вигодовуванні.

Протизаплідні препарати


У жінок зі спадковою схильністю до раку грудей гормональні засоби контрацепції (таблетки, ін'єкції, кільце) збільшують ризик розвитку онкологічного захворювання. Після 40 років і при наявності генетичного фактора краще пошукати інший метод запобігання небажаній вагітності.

Генетика


Найпоширеніша причина розвитку раку - мутація в генах BRCA1 або BRCA2, при якій надмірно підвищується ріст клітин. У жінок з такою аномалією ризик захворіти збільшується до 70%. Необхідно враховувати і інші генетичні фактори, особливо якщо в родині були випадки захворювання.

Самообстеження


Кожній жінці будь-якого віку необхідно щомісяця проводити самообстеження грудей. Самоперевірка підвищує шанси виявити захворювання молочних залоз на ранній стадії. Нескладні маніпуляції, яким можна навчитися з літератури або від лікаря-гінеколога, спрямовані на виявлення грудок і ущільнень у грудях.

Попереджувальні сигнали


Важливо не ігнорувати неприємні симптоми і зміни в молочних залозах, які сигналізують про можливі відхилення. Крім раку є інші хвороби, які важливо виявити в початковому періоді, тому при будь-яких змінах необхідно звернутися до лікаря.

На що треба звернути увагу:

  • ущільнення під шкірою;
  • втягнуті ділянки;
  • роздратування;
  • почервоніння, жар;
  • виділення;
  • западини або ямки на шкірі, апельсинова кірка;
  • втягування соска;
  • зміна розміру або форми молочної залози;
  • видимі вени на грудях.


Мамографія


Після 45-50 років проводиться мамографія - щорічний скринінг молочної залози. Обстеження рекомендують починати раніше 45 років, якщо жінка належить до групи ризику. За бажанням мамографію можна проходити з 40 років. Немає жодної причини пропускати діагностику, щоб виявити проблеми якомога раніше.

Показники виживаності підвищуються


Сьогодні близько 90% пацієнток виліковуються від раку грудей. Головну роль відіграють рання діагностика і своєчасне лікування. Важливо звертатися до мамолога з потенційними проблемами і виявити особисті ризики захворіти на рак.

Зниження факторів ризику


Крім генетичного дослідження, самоперевірки та мамографії існують додаткові способи знизити ризик захворіти. Важливу роль в профілактиці відіграє формування здорових звичок: правильне харчування, фізичні вправи, процедури очищення організму, зниження рівня стресу, зменшення споживання алкоголю.

Онкологічні захворювання молочної залози - більше не смертний вирок. Діагноз змушує шукати варіанти лікування. На кожному етапі від діагностики до відновлення здоров'я необхідна підтримка сім'ї і друзів. Поінформованість та профілактика - головні причини дивитися в майбутнє з оптимізмом.
Переглядів: 164 | Додав: АДМІН | Теги: які кожна жінка повинна знати про з, 10 речей | Рейтинг: 0.0/0