close

Симптоми бронхопневмонії
23.03.2015, 22:26

 
Бронхопневмонія - це захворювання легень запального характеру і охоплює лише невелику ділянку легкого. Бронхопневмонію ще називають вогнищевою пневмонією. Від звичайної пневмонії бронхопневмонія відрізняється тим, що клінічні прояви можуть бути абсолютно різними за ступенем тяжкості, досить часто одужання займає тривалий час, нерідкі і рецидиви. Бронхопневмонія може виникати як первинно, так і повторно (найбільш часто).
Симптоми бронхопневмонії
Якщо бронхопневмонія розвивається вдруге, на тлі вже наявного бронхіту і т. п., то захворювання починається з погіршення загального самопочуття, з'являється слабкість, швидко наступає втома, може турбувати головний біль. До 38-39 градусів може підвищуватися температура тіла. Кашель може бути сухий чи вологий з виділенням харкотиння слизово-гнійного характеру, у виділеннях можуть бути прожилки крові. Може виникнути задишка. Дихання може частішати до 30 в одну хвилину. Пульс також частішає до 110 ударів в одну хвилину. Хворих часто турбують болі в грудях.
При перкусії (простукування) звук може не змінюватися (якщо вогнище невеликої або знаходиться в центральних часточках) або коротшає і набуває тимпанічний відтінок (при злитті вогнищ або їх близькому розташуванні).
При вислуховуванні на невеликій ділянці визначаються сухі або хрипи, які носять непостійний характер(вони можуть після кашлю або кількох глибоких вдихів зникнути або змінити локалізацію). Дихання при цьому продовжує залишатися везикулярным.
В аналізі крові виявляється лейкоцитоз (переважно за рахунок нейтрофілів), але може бути і зменшену кількість лейкоцитів, спостерігається підвищення ШОЕ.
Причини бронхопневмонії
Пневмонія може виникнути як самостійно розвинене захворювання(інфекційний агент безпосередньо впливає на тканину легені) або бути ускладненням іншого захворювання органів дихання (прикладом може бути бронхіт). При пневмонії у патологічному процесі беруть участь всі складові частини легені - альвеоли, бронхи, плевра, проміжна тканина.
Коли потрібно викликати лікаря?
До лікаря потрібно звертатися відразу, не чекаючи тяжких проявів захворювання. Слід пам'ятати, що захворювання краще піддається лікуванню на перших етапах її виникнення.
Яке обстеження проводиться при бронхопневмонії?
Постукування, вислуховування хрипів, аналіз крові, рентгенографія легенів.
Як лікується бронхопневмонія
Обов'язково дотримання постільного режиму, рясне тепле пиття (до двох літрів в день), хімічно і механічно щадна харчування зі зниженням вмісту кухонної солі і збагачене вітамінами і мікроелементами.
Комплексне лікування хворих з бронхопневмонією включає використання антибактеріальних препаратів (найбільш часто використовуються напівсинтетичні пеніциліни) і підвищують імунологічну реактивність організму препаратів (женьшень, неробол, елеутерокок, аутогемотерапія, метилурацил), відновлення функції бронхів ( відхаркувальні засоби (алтей, ипекакуана, термопсис), а при сухому кашлі - кодеїн, діонін), фізіотерапевтичні методи лікування (гірчичники, аплікації озокериту, парафіну, лікувальні грязі, короткохвильова індуктотермія або діатермія, електрофорез різних лікарських засобів) і лікувальну фізкультуру.
До якого фахівця звертатися при бронхопневмонії?
Лікуванням захворювань легенів займається пульмонолог.
При початкових проявах захворювання можна звернутися до терапевта.

Категорія: 1 | Додав: АДМІН
Переглядів: 673 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0