close

Алое – рецепти лікування соком і листям
25.10.2015, 12:24

Рецепт приготування соку алое

 

Основною лікарською формою, застосовуваної в домашніх умовах, служить сік алое. Точніше – екстракт. Отримують його з свіжого листя довжиною не менше 15 см, які зрізають з рослин, у віці 3-5 років. Перш, ніж приступити до виготовлення соку, рослину не поливають 14-20 днів. Зрізані листя загортають у чорний папір (трубочкою – з відкритими кінцями) і в коробці поміщають в холодильник на 2 тижні (температура 3-7 ° С). Режим посухи з подальшим охолодженням забезпечують синтез біостимуляторів, які перейдуть в майбутній сік. Завдяки біостимуляторам сік має, так звану, епітелізуючу дію, коли він сприяє відновленню епітелію шкіри і, як стверджують, – регенерації клітин.

 

Далі – витримані листя подрібнюють дерев’яним або пластиковим ножем і заливають прохолодною кип’яченою водою в об’ємному співвідношенні 1:3 (1 частина листя і 3 частини води) і акуратно перемішують. Посуд прикривають кришкою і залишають на 1,5 години в темному прохолодному місці. Отриману масу віджимають через марлю і ще раз фільтрують через два шари марлі. Такий сік називають біостимульованим.

 

Зберігають, приготований за даним рецептом, сік в темному скляному посуді, в холодильнику при температурі 3-7 ° С не більше 2 тижнів. При подальшому зберіганні він істотно втрачає дієвість своїх лікарських властивостей.

 

Рецепти лікування алое захворювань шкіри, ран і опіків

 

Сік алое з найдавніших часів застосовується для лікування шкірних захворювань. Він має бактерицидні і бактеріостатичні властивості стосовно різних груп хвороботворних мікробів : стрептококів, стафілококів, бацил дифтерії, кишкової палички. Проведені клінічні випробування показали високу ефективність алое при опіках, трофічних виразках, остеомієлітах з відкритим гнійним вогнищем, абсцесах, флегмоні, маститах. Крім того сік надає дієву допомогу при потертостях, порізах, лишаях, бульбашкових висипаннях, псоріазі, екземі, укусах комах. Чудовою властивістю соку є його здатність вбивати віруси герпесу. Застосування соку призводить до швидкого очищення виразок і гнійних ран. Застосовують його у вигляді ванночок, промивань і вологих пов’язок. При хронічних шкірних захворюваннях рекомендується прийом соку всередину по 1 ч.л. 3 рази на день за 30 хв до їди.

 

При екземі, гнійних ранах, лишаї, вовчаку, опіках, порізах - компрес з соком накладають на уражені ділянки. Інший спосіб – прикладати шматочки розрізаного вздовж аркуша або листову кашку.

 

При вітіліго, міхурових дерматитах і воскулатах шкіри – приймають всередину свіжий сік по 1 ч.л. 3 рази на день за 30 хв до їди.

 

При псоріазі готують суміш: по 25 г соків алое, чистотілу, кореня лепехи, 25 г столового оцту, 25 г лляної олії, 20 г соку трави нетреби. Інгредієнти змішують і заварюють 1,5 склянки окропу, настоюють 2-3 години. Застосовують у вигляді компресів на 2-3 години.

 

При фурункулах – свіжий, обмитий лист розрізають уздовж, відрізають шматочок і прикладають соковитою стороною до фурункула, закріплюючи стерильною пов’язкою. Можна використовувати і кашку з розм’ятого листа.

 

При герпесі - висипання періодично змащують соком.

 

При епітеліомі (захворювання слизових оболонок нижньої губи і носоглотки) – м’якоть з середини листа кожні 4-5 годин прикладають до уражених ділянок на 15-20 хв. Інший спосіб – полоскання соком кожні 2 години. Курс лікування в обох випадках – 2 тижні. Важливо – ефект досягається тільки при використанні свіжоприготованого соку.

 

 

 

При ранах і виразках в старовину застосовували такий рецепт лікування: лист надрізають і підставляють під надріз ємність, у яку почне стікати сік, а вірніше желе. Стежать, щоб разом з ним потрапило якомога менше живиці (ватною паличкою збирають і видаляють жовту складову желе). Наносять желе на стерильний тампон, прикладають до рани і закріплюють стерильним бинтом. Інший спосіб – докласти частину розрізаного вздовж свіжого листа.

 

При опіках уражені ділянки змащують свіжим соком або змочують у розведеному водою соку (1:1) тампони і прикладають до опіковим ранам кожні 5-10 хв протягом 1 години. Процедуру проводять 1-2 рази вдень . Перед застосуванням алое при опіку слід обробити уражену ділянку м’яким антисептичним засобом.

 

Лікування простудних і легеневих захворювань

 

У лікуванні бронхітів алое використовують як один з компонентів. Готують суміш: 15 г соку, по 100 г свинячого смальцю або гусячого жиру, вершкового несолоного масла, меду, 50 г порошку какао. Інгредієнти ретельно перемішують до отримання однорідної маси. Приймають по 1 ст.л. 2 рази на день, запиваючи або розвівши в склянці гарячого молока.

 

При запаленні і туберкульозі легенів готують суміш наступного складу: 100-150 г подрібнених і перетертих листків алое, 0,5 кг топленого нутряного свинячого або борсучого жиру, 50 г пропущених через м’ясорубку березових бруньок, 50 г меду, 25 г перетертого часнику, подрібнену в порошок шкаралупу від 6-8 курячих яєць (білого кольору). Всі складові ретельно вимішують до отримання однорідної маси, перекладають у банку і залишають у місці з підвищеною температурою (25-30 ° С) на 6 днів. Щодня масу перемішують. Приймають по 1 ст.л. 1 раз на день за 30 хв до їди. При тяжкому перебігу хвороби приймають 2-3 ст.л. з перервою в 6 годин.

 

Алое і рецепти лікування при захворюваннях порожнини рота і ясен

 

При захворювання порожнини рота проводять полоскання 3 рази на день соком алое, розведеним теплою водою, у співвідношенні 1:2. Для одного полоскання досить чайної ложки розведеного соку.

 

При захворюваннях ясен так само роблять полоскання настоєм наступного складу: 100 г кашки зі свіжого листя в скляному або емальованому посуді витримують протягом 1 години. За цей час велика частина соку вийде з листя. Посуд ставлять на слабкий вогонь, дають закипіти і відразу знімають з вогню, остуджують і проціджують. Зберігають у скляній пляшечці або баночці з щільно притертою кришкою , в холодильнику. Полоскання проводять так, як описано вище.

 

Рецепти лікування алое захворювань шлунково-кишкового тракту

 

Сік алое, отриманий в домашніх умовах, містить так звану живицю-рідину жовтого кольору, що є молочним соком рослини. Основною складовою живиці є речовина алоїн і її похідні. Якщо концентрація в соку живиці вище допустимих меж (від 50 до 300 частин на 1млн ), то він може чинити негативну дію на клітини організму.

 

У домашніх умовах неможливо отримати очищений від живиці сік, тому процедура ретельного проціджування соку відіграє таку важливу роль. Крім того, не менш важливо дотримуватися обережності при прийомі соку всередину і керуватися лише рекомендаціями лікаря і лише після цього, рецептами народної медицини. Алоїн в мізерною концентрацією сприяє виведенню шлаків з організму. Ця його дія схожа з властивостями отруйних трав, препарати з яких мають лікувальний ефект тільки в малих дозах.

 

При гастритах приймають 2 рази на день за 30 хв до їди по 2 ч.л. соку протягом 1-2 місяців. Або приготувати суміш з 100 г соку і 100 г меду і приймати за тією ж схемою .

 

При гастритах із зниженою кислотністю і хронічних запорах приймають сік по 1 ч.л. 3 рази на день за 20-30 хв до прийому їжі.

Категорія: 1 | Додав: АДМІН
Переглядів: 534 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0