close

ОПЕРАЦІЇ З ПРИВОДУ ВРОДЖЕНИИХ КІСТ І НОРИЦЬ ШИЇ. Видалення серединної кісти (нориці) шиї.
11.01.2015, 13:14

  Показання: серединна кіста шиї розвивається з рудиментів щитоподібно-гортан­ної протоки у вигляді присередньої кісти, розміщеної над під’язиковою кісткою. Прорив або запалення кісти спричинює утворення нориці, що йде в напрямку до поверхні шкіри і в протилежному напрямку — до сліпого отвору язика. Таким чи­ном, нориця є лише вторинним проявом кісти.

Видалення нориці або кісти виконують зазвичай у дітей 2—3 років.

  Положення хворого: лежачи на спині з підкладеним під лопатки валиком і заки­нутою головою.

  Знеболювання: ендотрахеальний наркоз.

  Техніка операції: над кістою роблять косий розріз, у разі нориці — облямівний. Після розрізання шкіри, підшкірної жирової клітковини, поверхневої фасції та під­шкірного м’яза шиї відпрепаровують кісту або норицевий хід до під’язикової кістки (мал. 122, а). Для повного видалення нориці, щоб запобігти рецидиву, частково резектують під’язикову кістку (мал. 122, 6). 

Цей прийом дає змогу простежити хід нориці до кореня язика, біля якого її перев’язують і відрізають. Кісту або норицевий хід видаляють в одному блоці із серединною частиною під’язикової кістки (кал. 122, в) М'язи 1 фасції зашивають кетгутовими швами. Накладають шви на шкіру. На 24 гоя уводять тонкий дренаж.

Категорія: Оперативна хірургія | Додав: АДМІН
Переглядів: 2069 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0