close

Тести: Інфекційні захворювання та епідеміологія. Частина 2
14.12.2016, 14:30

.   Початок хвороби хворої 18 років був раптовим: озноб, температу¬ра - 39 °С, головний біль, критичне погіршення стану протягом декількох годин. Об'єктивно: стан вкрай тяжкий, адинамія, прострація, температура -36 °С, численні геморагічні висипи на кінцівках, тулубі, сідницях. Менінге-альний синдром помірний. ЧСС -130/хв. AT - 60/20 мм рт. ст. Напере¬додні 3 дні відчувала легкий біль у горлі, закладання носа. Який антибіо¬тик буде препаратом вибору?
A. Гентаміцин
B. Пеніцилін
C. Ампіокс
D. Цефтріаксон
E*. Левоміцетину сукцинат

.   Чоловік 37 років, фермер, скаржиться на загальну слабкість, спастичний біль у нижніх відділах жи¬вота, переважно у лівій здухвинній ді¬лянці, часті рідкі випорожнення до 18 разів на добу з домішками слизу та крові. Захворювання почалося гостро, три дні тому з ознобу, відчуття жару, головного болю. Випорожнення часто мізерні і складались з густого слизу з прожилками крові, тенезми. Загаль¬ний стан середньої важкості, темера-тура - 37,8 °С. Сигмовидна кишка спазмована і болюча. Який діагноз найбільш імовірний?
А. Амебіаз 
B*. Шигельоз
C. Неспецифічний виразковий коліт
D. Ієрсиніоз
E.  Сальмонельоз

. У хворого 68 років, через 3 мі¬сяці після операції у зв'язку з адено¬мою передміхурової залози погіршив¬ся апетит, почала наростати загальна слабість, а через тиждень від початку хвороби з'явились артралгія, важкість у правому підребер'ї. При огляді - ви¬ражені симптоми загальної інтоксика¬ції, температура тіла - 37,2 °С, помірна жовтяниця шкіри та склер. Печінка збільшена на 3 см; селезінка збільше¬на, м'яка. Найбільш імовірним збудни-ком захворювання у даного хворого є:
A. Рабдовіруси
B. Арбовіруси 
C*.  Гепаднавіруси
D. Реавіруси
E.  Пікорновіруси

  Жінка 23 років, скаржиться на періодичні озноби з підвищенням температури тіла до 40 °С відчуття жару, яке змінюється проливним по¬том. Хвора вже перенесла 3 таких на¬пади, вони виникали через день, про¬довжувались 12 год, супроводжува¬лись болем у голові, попереку та м'я¬зах. Протягом останніх трьох місяців мешкала в одній з країн тропічної Аф¬рики. Обличчя бліде з жовтизною. Губи ціанотичні. Печінка, селезінка -збільшені. У крові: Ер- 2,5х1012/л. Який найбільш імовірний діагноз?
А*. Mаалярія
B.  Висипний тиф
C.  Сепсис
D. Гемолітична анемія
E.  Лептоспіроз

  Жінка 28 років, протягом З днів скаржиться на загальну слабкість, головний біль, підвищення темпера¬тури до 39-40 °С, незначний біль у горлі. її чоловік хворіє на ангіну. Об'єктивно: шкіра бліда, губи ціано¬тичні. Гіперемія сизової ротоглотки з ціанотичним відтінком, набряклі язи¬чок, піднебінні дужки, мигдалики. На поверхні мигдаликів - суцільні щільні білуваті з перламутровим відтінком нальоти, які знімаються шпателем з великим зусиллям, після їх видалення підлегла слизова оболонка кровото¬чить. Збільшені підщелепні лімфатич¬ні вузли. Набряк шиї. Тахікардія. AT -105/65 мм рт. ст. Який найбільш імо¬вірний діагноз?
А. Ангіна 
B*. Дифтерія ротоглотки
C. Інфекційний мононуклеоз
D. Гострий лейкоз
E.  Аденовірусна інфекція

.  Жінка 32 років, звернулась до лікаря у зв'зку з неможливістю від¬крити рот. За 12 днів до захворювання її покусав пес, визнаний здоровим. Ви¬ражене напруження та судомне скоро¬чення жувальних м'язів. Який най¬більш імовірний діагноз?
А. Сказ 
B*. Правець
C.  Істерія
D. Невралгія трійчастого нерва
E.  Тетанія

Жінка 24 років, звернулась до лікаря в зв'язку з довготривалою лихо¬манкою, нічною пітливістю. За останні три місяці схудла на 7 кг. Мала без-порядні статеві стосунки. При об'єк¬тивному дослідженні знайдено збіль¬шення всіх груп лімфатичних вузлів, гепатолієнальний синдром. У крові: Л- 2,2х109/л. Яке захворювання не¬обхідно запідозрити?
A. Хроніосепсис
B. Лімфогранулематоз
C. Туберкульоз
D. Інфекційний мононуклеоз 
Е*. ВІЛ-інфекція

Хворий 34 років, геолог, скар¬житься на сильний головний біль, біль в правому паху, де помітив дуже болю¬че ущільнення. Повернувся з однієї з країн Африки. В порту спостерігав велику кількість щурів. Об'єктивно: температура - 40 °С. Хворий збудже¬ний, лице почервоніле, з ціанотичним відтінком, одутле. Хода хитка. Язик обкладений білим нальотом, ніби на¬тертий крейдою. Пульс - 140/хв., м'я¬кий. У правій пахвинній ділянці різко виражений набряк, збільшений, болю¬чий лімфатичний вузол, шкіра над ним напружена, з синюшним відтінком. Який діагноз найбільш імовірний? 
А*. Чума
B. Туляремія
C.  Сибірка
D. Бешиха
E.  Флегмона

.  Хворий Г., 17 років, захворів раптово: підвищилась температура до 40 °С, кричить від різкого головного болю, рухове збудження, часте блю¬вання. Тремор пальців кінцівок. З'яви¬лась геморагічна висипка неправиль¬ної форми різних розмірів, частіше у вигляді зірок, переважно на сідницях, стегнах, гомілках, на тулубі. Менінге-альні знаки позитивні. Який найбільш вірогідний діагноз у хворого?
A. Енцефаліт
B. Грип з геморагічним синдромом 
С*. Mенінгококова інфекція 
D.Kip
Е. Лептоспіроз

. Хворий 25-ти років, поступив в інфекційне відділення на 3-й день за¬хворювання зі скаргами на головний біль, біль у попереку, литкових м'язах, високу гарячку, озноб. Стан середньо-важкий. Склери іктеричні. Слизова м'якого піднебіння гіперемована. Язик сухий, обкладений сухим коричневим нальотом. Живітздутий. Печінка+2 см. Селезінка не збільшена. Пальпація м'язів, особливо литкових, болісна. Сеча темна. Кал звичайного кольору. Назвіть найбільш вірогідний діагноз:
A. Інфекційний мононуклеоз
B. Вірусний гепатит А
C.  Малярія 
D*. Лептоспіроз 
Е. Ієрсиніоз

  Хворого Н., 35 років, доста¬вили до стаціонару у тяжкому стані. Адинамія, дезорієнтація, інверсія сну. Інтенсивна жовтяниця склер, шкіри, геморагії на шкірі, скорочення розмі¬рів печінки. У хворого сильна нудота, повторні блювання, другу добу біль у животі. Анорексія. Хворіє 6-й день. Захворювання почалося гостро з під¬вищення температури до 38 °С, болю в суглобах, слабкості, зниження апе¬титу. Приймав аналгетики. На другий день потемніла сеча, на третій - з'яви¬лася жовтяниця склер, потім шкіри. Останні 2 доби - біль у животі, на¬росла слабкість. Протромбіновий ін¬декс - 45 %. В анамнезі: 4 місяці тому оперували проривну виразку шлунка з гемотрансфузією. Що обумовлює описаний стан?
А. Перфорація кишки 
B*. Гостра печінкова енцефалопатія 
С. Інфекційно-токсичний шок 
D. Гостра судинна недостатність 
Е. Побічна дія медікаментів

.  До лікарні поступив хворий 20 років на 2-й день хвороби зі скар¬гами на озноб, підвищення температури до 39 °С, головний біль, пере¬важно в ділянці чола і скронь, біль в очних яблуках, м'язах, світлобоязнь, розбитість, закладення носа, нечастий сухий кашель. Об'єктивно: стан се¬редньої тяжкості. Гіперемія обличчя, кон'юнктив. Слизова оболонка носо-глотки, м'якого та твердого піднебін¬ня яскраво гіперемована, набрякла. В легенях дихання жорстке, тахікардія. Яка ланка патогенезу найбільш харак¬терна для цього захворювання?
A.  Септицемія
B.  Бактеріемія 
C*. Вірусемія
D. Рікетсемія
E.  Токсемія

.  Хворий 36 років, лісоруб, за¬хворів гостро: підвищилась темпера¬тура до 39,6 °С, з'явився головний біль. На третю добу з'явився біль у попере¬ку, був позитивний симптом Пастер-нацького. Потім виникла блювота та носова кровотеча. Розвинулась олігу-рія, сеча кольору "м'ясних помиїв". На сьому добу розвинулась поліурія (5-7 л за добу). Діагноз захворювання?
A. Отруєння сулемою
B. Лептоспіроз
C. Гострий гломерулонефрит
D*. Геморагічна гарячка з нирковим синдромом 
Е. Сепсис

. Хворого турбують напади ли¬хоманки, які повторюються періодич¬но кожний третій день. Відмічається жовтяниця склер і шкірних покривів, гепатоспленомегалія. Який із пере-рахованих нижче діагнозів найбільш ймовірний?
A. Вірусний гепатит
B.  Сепсис 
C*. Малярія
D. Ієрсиніоз
E.  Лептоспіроз

. У хворого з дисфункцією шлунково-кишкового тракту (силь¬ний пронос, блювання "фонтаном") температура тіла нормальна, болів у животі немає. Виражена дегідратація, сухість шкіри і слизових оболонок, шкіра збирається в складку, яка не розгладжується; тахікардія, різке зни¬ження артеріального тиску, тотальний ціаноз, афонія, анурія. Який аналіз не¬обхідний для верифікації діагнозу?
А. Клінічний аналіз крові
В*. Виділення культури збудника з калу
C. Дослідження електролітів крові
D. Копрологічне дослідження
E.  Гемокультура

. Пацієнт С, 25 років, захворів гостро. Над ранок з'явились сильний головний біль, багаторазове блюван¬ня, температура тіла підвищилась до 39,9 °С. Приймав жарознижуючі, однак стан погіршувався. Увечері втратив свідомість. Різко виражені ригідність м'язів потилиці, симптом Керніга. Лейкоцити крові - 18,0х109/л. Який найвірогідніший діагноз у пацієнта?
A.    Грип
B. Висипний тиф, тифозний стан
C. Вірусний менінгоенцефаліт
D. Сепсис,   інфекційно-токсичний шок
E*. Бактеріальний менінгоенцефаліт

.    У травмопункт звернувся фермер, який під час роботи в полі по¬ранив праву ступню. Коли був щепле¬ним, не пам'ятає, в армії не служив. При огляді правої ступні виявлено за¬бруднену рану довжиною 5-6 см з не¬рівними краями. Тактика лікаря:
A*. Ввестиправцевийанатоксиніпро-типравцеву сироватку + х/о рани
B.  Ввести правцевий анатоксин + х/о рани
C. Ввести протиправцеву сироватку + х/о рани
D. Тільки хірургічна обробка рани
E.  Призначити антибіотик + х/о рани

.  Хворий 33 років, шахтар, по¬ступив у клініку інфекційних хвороб на 7 день захворювання зі скаргами на різку слабкість, високу температуру, біль у м'язах ніг і попереку, жовтяни¬цю, темний колір сечі, головний біль. Захворів гостро - озноб, температура -40 °С, головний біль, біль в литкових м'язах та попереку. На 4 день - жовтя¬ниця, носова кровотеча, крововилив у склери. Тривалість гарячки - 6 днів. Діурез - 200 мл. Вірогідний діагноз?
A*. Лептоспіроз
B. Черевний тиф
C.  Вірусний гепатит А
D. Сепсис
E.  Ієрсиніоз

.   Хворий 28 років, госпіталі¬зований на 9 день хвороби з скаргами на підвищення температури до 39 °С, головний біль, загальну слабкість, за-тримкувипорожненняіпорушеннясну. На животі одиночні розеоли, пульс -78 /хв., печінка збільшена на 2 см. Вірогідний діагноз?
A.  Сепсис
B.  Висипний тиф 
C*.Черевний тиф
D. Бруцельоз
E.  Лептоспіроз

.  В інфекційне відділення по¬ступило 8 осіб із скаргами на головний біль, болючість у литкових м'язах, на¬бряк обличчя і повік, болі у грудній клітці при диханні, підвищення темпе-ратури тіла до 40 °С. Всі хворі 10 днів тому були на полюванні і їли м'ясо ди¬кого кабана. Ваш попередній діагноз?
A. Лептоспіроз
B.  Бруцельоз
C. Черевний тиф 
D*.  Трихінельоз
Е. Псевдотуберкульоз

  Протягом 2-х днів хворий 50 років скаржиться на болючість, почер¬воніння шкіри на правій литці. Об'єк¬тивно: температура тіла 38,5 °С, збіль¬шені і болючі лімфатичні пахові вузли з правого боку, шкіра червона, кордо¬ни між почервонінням і здоровою шкі¬рою чіткі, є набряк, пухирці з гемора¬гічною рідиною в середині, пальпація болюча. Ваш діагноз?
A. Екзема
B.  Сибірка, шкірна форма 
C*. Бешиха, геморагічна форма
D. Тромбофлебіт
E.  Флегмона

.  У хворого, 56 років, два дні тому з'явилися приступи болю в лівій половині грудної клітки, загальна слабкість, пропасниця, головний біль. При огляді: по ходу 4-5 міжреберних проміжків зліва на еритематозному та набряклому фоні - численні згрупо¬вані міхурці 2-4 мм в діаметрі з напру¬женою покришкою, наповнені прозо¬рим вмістом. Для якого захворювання це характерно?
А. Герпес простий
В*. Герпес оперізуючий
C. Вітряна віспа
D. Стрептококове імпетиго
E.  Бешиха

.  Жінка, яка повернулася з ту¬ристичної поїздки, на другий день ви¬кликала "швидку допомогу". Із анамне¬зу відомо, що протягом тижня темпера¬тура тіла була помірно підвищеною. Скаржиться на поганий сон, апетит, здуття живота. При обстеженні хворої виявлено, що на блідій шкірі грудей і живота є розеоли. Пульс нормальний, але температура - 38,2 °С, гепатоспле-номегалія. Ваш попередній діагноз?
A*. Черевний тиф 
B. Висипний тиф
C.  Грип
D. Ентеровірусна інфекція
E.  Лептоспіроз

. Юнак 17 років, скаржиться на головний біль, біль у горлі, підвищену температуру. Хворіє 2 дні. При огля¬ді: стан важкий, температура - 38 °С, слизова ротоглотки помірно гіперемо-вана, є набряк, плівчасті нашарування на мигдаликах, піднебінні, язичку, які знімаються важко. Пальпаторно - під¬щелепні лімфатичні вузли збільшені, підшкірна клітковина на шиї набря¬кла. Ваш попередній діагноз?
А. Інфекційний мононуклеоз 
B*. Дифтерія ротоглотки
C. Туляремія, ангінозно-бубонна форма
D. Паратонзилярний абсцес
E.  Ангіна Сімановського - Венсана

  З діагнозом "менінгіт" у лі¬карню доставлений хворий М., 20 ро¬ків, у стані сопору. Турбує головний біль, постійна блювота, яка не дає по¬легшення. Вогнищевих симптомів не¬має, менінгеальні знаки позитивні, температура 39 °С. На шкірі є висип¬ка, розташована на животі, стегнах, сідницях. Яка висипка зустрічається при цьому захворюванні?
A.  Везикульозна
B.  Пустульозна 
C. Розеольозна
D*. Геморагічна з некрозом у центрі 
Е. Папульозна з тенденцією до злиття

  Пацієнтка 47 p., звернулася до лікаря із скаргами на підвищення температури, болі у животі, суглобах, рідкі випорожнення. При огляді шкі¬ра звичайного кольору, є розеольоз-но-папульозна висипка на кінцівках, живіт болючий в ілеоцекальній ділян¬ці, симптоми подразнення очеревини сумнівні, суглоби не змінені. Випо¬рожнення рідкі з домішками слизу. Ваш попередній діагноз?
A. Черевний тиф
B.  Сальмонельоз
C. Дизентерія
D. Гострий апендицит 
E*. Кишковий ієрсиніоз

. Хворий 30 років, за 3 доби пе¬ред госпіталізацією їв м'ясо домаш¬нього копчення. Працював, але відчував наростаючу слабкість, нудоту; до лікаря не звертався. В день огляду скарги на сухість в роті, зміни голосу, погіршення зору: подвоєння предме¬тів, нечіткі контури, закреп. Який пер¬шочерговий метод лікування?
A.  Глюкокортикостероїди
B. Регідратаційна терапія
C. Антибіотикотерапія 
D*. Серотерапія 
E. Імунокорегуюча терапія

  В інфекційне відділення по¬ступив хворий ЗО років у важкому ста¬ні (гіповолемічний шок III ступеня, судоми кінцівок) з підозрою на саль¬монельоз. Що з перерахованих нижче засобів невідкладної допомоги є най¬більш адекватним?
A. Введення нативної плазми
B. Мезатон
C. 5 % розчин глюкози з рибокси-ном внутрішньовенно крапельно
D. Кортикостероїди у ін'єкціях E*. Струменеве введення сольових розчинів

  Хворий 25 років, занедужав гостро, коли з ознобом підвищилася температура до 39,7 °С, з'явився голов¬ний біль у лобно-скроневих областях, біль в очних яблуках, ломота у всьому тілі, закладеність носа. На 2-й день хвороби приєднався сильний сухий кашель, була носова кровотеча. Об'єк¬тивно: яскрава, розлита гіперемія сли¬зової ротоглотки, одиничні петехії, дрібна зернистість на м'якому підне¬бінні. У легенях дихання жорсткувате, хрипи не вислуховуються. Найбільш імовірний діагноз?
А. Аденовірусна інфекція 
B*. Грип
C. Ентеровірусна інфекція
D. Лептоспіроз
E.  Сипний тиф

  Хворий 19 років, занедужав гостро, коли підвищилася температу¬ра до 39,2 °С, з'явилося покашлюван¬ня, закладеність носа, нежить, болі у м'язах, суглобах. На 3-й день хвороби приєдналася дрібна злита висипка на тулубі, кінцівках, гіперемія і набря¬клість кистей і стоп. При обстеженні виявлені генералізована лімфоадено-патія, гіперемія мигдаликів, збільшена печінка. Попередній діагноз:
A. ECHO-екзантема
B.  Грип
C.  Інфекційний мононуклеоз 
D. Псевдотуберкульоз
Е. Сипний тиф

  У хворої ранком виникла ну¬дота, неприємні відчуття в животі, од¬нократна блювота, сухість у роті. Уве¬чері відзначила наростаючу загальну слабість, двоїння предметів перед очима, утруднення при ковтанні твер¬дої їжі. При огляді виявлений птоз, мідріаз, анізокорія, відсутність блю¬вотного і глоткового рефлексу, сухість слизових. Напередодні ввечері була ситна вечеря з консервованими про¬дуктами й алкогольними напоями. Попередній діагноз?
A*. Ботулізм
B. Харчова токсикоінфекція
C.  Отруєння невідомою отрутою
D. Гостре порушення мозкового кровообігу
E.  Поліомієліт

.  У хворого, 30 років, захворю¬вання почалося з підвищення темпе¬ратури до субфебрильних цифр, не¬здужання. У наступні дні стан погір¬шувався. До 5-го дня хвороби темпе¬ратура досягла 39,5 °С, тривав помір¬ний головний біль. При надходженні в стаціонар стан важкий. Блідий, мля¬вий. Язик сухий, у центрі обкладений сірим нальотом. Живіт помірно розду¬тий, болючий у правій клубовій облас¬ті. Виявлена гепатоспленомегалія. По¬передній діагноз:
A. Бруцельоз
B.  Сипний тиф 
C*. Черевний тиф
D. Сепсис
E.  Ієрсиніоз

  Поєднання втрати маси тіла, пітливості, рецидивуючого афтозно-го стоматиту і оперізуючого герпесу, лімфоаденопатії дозволили лікарю припустити у хворого ВІЛ-інфекцію. При додатковому обстеженні може бути виявлено:
А. Збільшення співвідношення Т4/ Т8 лімфоцитів
B*. 3меншення співвідношення Т4/ Т8 лімфоцитів
C.  Зрушення  нейтрофільної  фор¬мули вліво
D. Гіпереозинофілію
E.  Лімфомоноцитоз

  Хворий 30 років, скаржиться на болі внизу живота нападоподібного характеру, часті рідкі випорожнення до 10 разів у добу. У перші 3 дні була висока температура, з 2-го дня хворо¬би - рідкі незначні випорожнення з домішкою слизу. При пальпації вияв¬лена болючість усіх відрізків товстого кишечника. Сигма спазмована. Попе¬редній діагноз?
A. Холера
B.  Кишковий амебіаз
C.  Сальмонельоз 
D. Шигельоз
Е. Балантидіаз

  У хворої P., робітниці свино¬ферми, на тлі повного здоров'я знена¬цька з'явився озноб, підвищилася тем¬пература до 39,9 °С, виник інтенсив¬ний головний біль, нудота. Наступно¬го дня відзначила болі у м'язах нижніх кінцівок, почалася носова кровотеча. При надходженні, на 3-й день хворо¬би, стан важкий. Обличчя гіперемова-не, склерит, субіктеричність склер. Печінка + 3 см. Добовий діурез -700 мл. Попередній діагноз?
A. Геморагічна лихоманка з нирко¬вим синдромом
B.  Вірусний гепатит А 
С. Ієрсиніоз
D. Грип 
Е*. Лептоспіроз

.  У лікаря реанімаційного від¬ділення при плановому обстеженні виявлене підвищення рівня АлАТ до 2,8-3,4 ммоль/лхгод., збільшення пе¬чінки на 2 см. Білірубін у межах норми. Хворим себе не вважає. Запідозрено вірусний гепатит. Який вірусний гепа¬тит найбільш імовірний у хворого?
A*. С
B.  В
C. А 
D. E
E.  D

  Хворий 20 років протягом 3-х днів скаржився на нежить і невеликі болі в горлі. Після переохолоджен¬ня стан різко погіршився: раптовий озноб, підвищення температури до 40 °С, головний біль. На шкірі нижніх кінцівок, тулуба і сідниць різної вели¬чини і неправильної форми геморагіч¬на висипка з ціанотичним відтінком. Свідомість збережена. Менінгеальні знаки відсутні. Попередній діагноз?
A. Лептоспіроз
B.  Грип
C.  Сипний тиф
D. Геморагічна лихоманка 
Е*. Менінгококова інфекція. Менінгококцемія

  Хворий ЗО років, занедужав гостро, коли з ознобом підвищилася температура до 39,9 °С, з'явився біль в епігастральній області, багаторазова блювота, через ЗО хвилин - часті, ряс¬ні, пінисті, з неприємним запахом ви¬порожнення. На 3-й день хвороби зменшилася кількість сечі. Який діа¬гноз найбільш імовірний?
A. Холера
B.  Шигельоз 
C*. Сальмонельоз
D. Ротавірусний гастроентерит
E.  Ешерихіоз

  Дитина 4 років, не щеплена. 2-й день хвороби. Скарги: кашель, не¬жить, температура - 38,1 °С. Млява. Шкіра без висипки. Кон'юнктиви гі-перемовані. Енантема на небі, на сли¬зовій щік - білуваті точки з вінчиком гіперемії. У легенях - жорстке дихан¬ня. Найбільш імовірний діагноз?
A. Ентеровірусна інфекція
B.  Краснуха
C.  Скарлатина 
D*. Kip
Е. Грип

. Дитина 8 років. Хворіє 9 днів. Скарги на слабкість, головний біль, безсоння. Температура до 3-го дня хвороби досягла 38,5-39,5 °С. Бліда. На шкірі живота - три розеоли. Язик обкладений. Живіт помірно роздутий. Збільшена печінка і селезінка. Яке за¬хворювання найбільш імовірне?
A*. Черевний тиф
B.  Ієрсиніоз
C. Інфекційний мононуклеоз
D. Сепсис
E.  Лептоспіроз

Хворий 15 років, доставлений у лікарню зі скаргами на приступи ядухи, біль у горлі. Об'єктивно: пульс прискорений. Обличчя бліде. Відміча¬ється ціаноз губ, носогубного трикут-ника. Дихання затруднено. Вдих су¬проводжується свистячим шумом. В диханні приймає участь допоміжна мускулатура. В ротоглотці - слизова гіперемована з ціанотичним відтінком. Мигдалики збільшені, поширені білу¬вато-сірі плівчасті нашарування, які важко знімаються, оголюючи крово¬точиву слизову, погано знімаються шпателем. У даного хворого провід¬ним фактором у розвитку гострої ди¬хальної недостатності є:
A. Ураження дихального центру
B.  Спазм мускулатури гортані
C*. Фібринозне запалення гортані
D. Набряк слизової оболонки гор¬тані
E.  Парез дихальної мускулатури

  Хворий 18 років, поступив у лікарню на 8 день захворювання зі скаргами на лихоманку, слабкість, без¬соння, незначний біль у правій здух¬винній ділянці. При огляді: t - 39,7 °С, пульс - 85/хв. Шкіра бліда, на шкірі живота одиничний розеольозний ви¬сип. Язик сухий, обкладений нальотом з відбитками зубів на боковій поверх¬ні. Живіт м'який, безболісний при пальпації, помірно здутий. Визначаєть¬ся симптом Падалки. Печінка на 3 см нижче реберної дуги. Пальпується край селезінки. Передбачений діагноз підтверджений виділенням гемокультури. В патогенезі даного захворюван¬ня провідним є:
A. Стимулювання токсином аденілатциклазної системи ентероцитів
B.  Проникнення збудника в ентероцити тонкого кишечнику
C.  Проникнення    і    розмноження збудника в гепатоцитах
D. Проникнення збудника в ендотеліоцити кровоносних судин
E*. Проникнення збудника в лімфа¬тичні утворення тонкого кишечника

Хворий 16 років, поступив у лікарню на 9 день хвороби. Захворю¬вання пов'язує з вживанням недостат¬ньо прожареної свинини. Захворюван¬ня почалось з появи периорбітальних набряків, пропасниці. При огляді: тем¬пература - 38,5 °С. Обличчя одутле. Різко виражений набряк повік. Паль¬пація м'язів кінцівок, тулуба викликає різку болючість. В аналізі крові: Л -20,0109/л, е - 40 %. Вкажіть етіологію захворювання.
A.  Опісторхіси
B.  Сальмонели
C. Аскариди
D. Ехінококи 
E*. Трихінели

Хвора К., 35 років, поступила в лікарню на третій день хвороби з скаргами на слабкість, двоїння в очах, зниження гостроти зору, порушення ковтання. Захворювання почалось з нудоти, двократного блювання, посла¬блення випорожнень. Напередодні їла консервовані гриби. Одночасно захво¬рів чоловік хворої, у якого з'явились аналогічні скарги. При огляді: темпе¬ратура - 36,7 °С. Стан тяжкий. Адина-мічна. Шкіра бліда. Голос гугнявий. Виражений птоз. Мідріаз. Анізокорія. Діплопія. Язик сухий. Живіт м'який, безболісний при пальпації. Метео¬ризм. Печінка та селезінка не збільше¬ні. В патогенезі даного захворювання провідне значення має:
A. Проникнення збудника в лімфо¬циті утворення тонкого кишечника
B.  Стимуляція екзотоксином аде-нілатциклази
C.  Проникнення збудника в енте-роцити
D*. Порушення передачі нервового імпульсу
E.  Проникнення та фіксування збудника у нейронах продовгувато¬го мозку, гіпокампа

  Хворий 47 років, звернувся до лікаря на 7 день хвороби. Захворів гостро: після ознобу підвищилась тем¬пература тіла до 40 °С, котра трима¬лась до 7 годин, після чого різко пони-зилась із послідуючим профузним по¬том. Подібних приступів, котрі повто¬рювались через день, було три. Два тижні тому прибув із Африки. При огляді: шкіра бліда. Склери субікте-ричні. Значно збільшені печінка і се¬лезінка. Чим обумовлений розвиток приступу пропасниці при даному за¬хворюванні?
A.    Гаметоцитами
B. Тканинною шизогонією
C. Дією екзотоксину збудника
D. Дією ендотоксину збудника 
E*. Еритроцитарною шизогонією

  Хворий 27 років, на 2 день хвороби скаржиться на нестерпний головний біль, багаторазове блюван¬ня. Об'єктивно: температура - 39,5 °С, пульс - 120/хв., AT - 130/80 мм рт. ст. Стан тяжкий. При свідомості. Адина-мічний. В ліжку займає вимушене по¬ложення із закинутою головою. Шкіра без висипу. Виражені ригідність м'язів потилиці, симптоми Керніга, Бру-дзинського. Чим обумовлений провід¬ний синдром захворювання?
A.  Враження  ядер  черепномозко-вих нервів
B. Лікворна гіпотензія 
C*. Лікворна гіпертензія
D. Крововиливи в надниркові залози
E.  Гіпертермія

   Хворий 27 років, доставле¬ний на 2 день хвороби із скаргами на виснажливий головний біль, багато разове блювання. Об'єктивно: темпе¬ратура - 37 °С, пульс - 120 /хв., AT -80/50 мм рт. ст. Стан тяжкий. При сві¬домості. Адинамічний. В ліжку займає вимушене положення із закинутою головою. На шкірі нижніх кінцівок, сідниць, тулуба значний геморагічний висип з некрозами у центрі. Виражена ригідність м'язів потилиці, симптоми Керніга, Брудзинського. Чим обумов¬лено зниження артеріального тиску? 
A*. Інфекційно-токсичний шок 
B. ДВЗ-синдром
С. Гіперпродукція імуноглобулінів класу Е
D.Зневоднення
Е. Синдром набухання-набряку головного мозку

Хворий 27 років. Поступив в лікарню на 8 день хвороби із скар¬гами на зниження апетиту, нудоту, болі в суглобах, жовтяницю. Захво¬рів поступово:  з'явились слабкість, головний біль, зник апетит. На 6 день хвороби помітив темну сечу. Об'єк¬тивно: стан важкий. Шкіра та склери жовтушні. Живіт м'який. Печінка на З см нижче реберної дуги, помірно болюча при пальпації. Аналіз крові: АлАТ - 8,5 ммоль/(л х год.), загальний білірубін - 180 мкмоль/л, зв'язаний -125 мкмоль/л. Чим обумовлена пере¬вага зв'язаного білірубіну у крові? 
А. Порушенням зв'язування віль¬ного білірубіну гепатоцитами 
B*. Порушенням виділення зв'яза¬ного білірубіну гепатоцитами 
С. Підвищеним гемолізом еритро¬цитів
D. Порушенням  захвату  вільного білірубіну гепатоцитами
E.  Наявністю механічної перешко¬ди для відтоку жовчі

Чоловік 25 років, звернувся в медпункт з травмою (різана рана руки); триразово щеплений правцевим ана¬токсином; з моменту останнього щеп¬лення пройшло 3 роки. Як здійснити екстрену профілактику правця?
A*. Нічого не вводити B. 0,5 мл АП-анатоксину
C. 0,5 мл АП-анатоксину і 250 МО ППЛІ
D. 1,0 мл АП-анатоксину і 3000 МО ППС
E.  3000 МО ППС

.  Після дня народження у 3-х із 6 гостей на наступний день з'явили¬ся симптоми гастроентериту, а через декілька годин - порушення ковтання і зору. Який із продуктів, які їли гості, міг бути фактором передачі інфекції для даного захворювання?
A. Фаршировані яйця
B. Відбивні котлети
C. Ковбаса варена
D*. Мариновані гриби 
E. Салат зі свіжих овочів

.  Хворий 24 роки, скаржиться на загальну слабість, головокружіння, підвищення температури до 37,5 °С, болі в горлі, набряк шиї, збільшення підщелепних лімфовузлів. При огля¬ді - слизова ротоглотки набрякла та ціанотична, мигдалики збільшені, вкриті плівками, що поширюються за їх межі, знімаються важко. Який основний ме¬ханізм розвитку даного захворювання?
A.  Бактеріемія
B. Дія бактеріального ендотоксину
C. Алергічний
D. Накопичення недоокислених продуктів
Е*. Дія бактеріального екзотоксину

*.  Хворий 32 років, скаржиться на часті водянисті випорожнення до 30 разів на добу, повторну блювоту, м'язову слабкість, осиплість голосу, пе¬ріодичні судоми без втрати свідомості. При огляді - температура - 36,0 °С, шкіра суха, тургор знижений. Яка основна причина виникнення судом?
А. Гіпохлоремія 
В*. Гіпокаліємія
C.  Підвищений вміст ЦАМФ
D. Метаболічний ацидоз
E.  Підвищена збудливість нервової системи

*.  Хвора 72 років, захворіла го¬стро з появи головного болю, різкої слабості, температура - 39 °С. З 4-го дня почала марити. На 5-й день з'я¬вився висип. Обличчя гіперемоване, набрякле, склерит, кон'юнктивіт. Язик збільшений, висувається поштовхопо-дібно. На шкірі тулуба і кінцівок ряс¬ний розеольозно-петехіальний висип. Пульс - 130 /хв. AT - 110/70 мм рт. ст. Глухість тонів серця. Печінка збільше¬на на 2 см. Під час Вітчизняної війни вся сім'я хворіла на висипний тиф. Яке захворювання можна запідозрити?
A. Менінгококова інфекція
B.  Черевний тиф 
C*. Хвороба Брілла
D. Сепсис
E.  Ієрсиніоз

.   Студент 20 років, лікував¬ся з приводу ГРЗ амбулаторно про¬тягом 3 днів у зв'язку з підвищенням температури до 38 °С. При черговому огляді - скарги на погіршення апети¬ту, наростаючу втому при нормальній температурі і відсутніх катаральних проявах верхніх дихальних шляхів. Лікар виявив збільшення і помірну болючість печінки. В групі були ви-падки вірусного гепатиту А. Який ме¬тод дослідження дозволить виявити причину даного стану?
А*. Визначення   активності  аміно¬трансфераз крові
B.  Визначення білірубіну крові
C.  Визначення кількості бета-ліпо-протеїдів
D. УЗД печінки
E.  Імунофлюоресцентне досліджен¬ня носоглоткового змиву

.   Хворий 25 років, поступив в інфекційну лікарню зі скаргами на болі в низу живота, часті рідкі випо¬рожнення, спочатку кашового харак¬теру, потім мізерні зі слизом і кров'ю у вигляді "ректального плювка". Живіт при пальпації м'який, болючий в ділян¬ці сигмоподібної кишки, виражений її спазм. З боку інших органів патології не виявлено. Який метод діагностики вирішальний у постановці діагнозу?
А. Копрологічний 
B*. Бактеріологічний
C.  Загальний аналіз крові
D. Визначення амінотрансфераз крові
E.  УЗД органів черевної порожнини

. Хворий 37 років, поступив у інфекційну лікарню на третю добу від початку хвороби в дуже важкому стані. За два тижні до того перебував у Індії. Скаржиться на високу гарячку і різку загальну слабість, сильний біль у пах¬вовій ділянці. Об'єктивно: свідомість затьмарена, температура - 41 °С, в пра¬вій пахвовій ділянці пакет із збільше¬них, спаяних лімфовузлів, нерухомий, щільний, нечітко контурований, дуже болючий, шкіра над ним почервоніла. Через добу виник біль у правій ділян¬ці грудної клітки, кашель з кривавим харкотинням. Хворий марить. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Сепсис
B*. Чума
C. Туляремія
D. Сибірка
E.  СНІД

*. Дівчина 18 років, не щеплена, захворіла гостро: незначні нежить, ка¬шель, болі в животі, послаблення ви¬порожнень - 2-3 рази, температура -38,5 °С. До третього дня катаральні явища зникли, температура - 36,6 °С. На четвертий день хвороби - слабість в правій нозі. Об'єктивно: активні рухи в нозі відсутні, пасивні - болючі, чутливість збережена. М'язи стегна мляві, болючість по ходу нервових стовбурів. Колінний і ахілловий реф¬лекс на правій нозі не викликаються, симптом "триніжника" позитивний. У крові: Л - 4,2х109/л, ШОЕ - 6 мм/год. Попередній діагноз?
A. Кліщовий енцефаліт
B.  Полінейропатія
C.  Ботулізм
D. Енцефаломієліт 
Е*. Поліомієліт

.  Хворий 50 років, госпіталізо¬ваний у тяжкому стані зі скаргами на озноб, високу температуру тіла, сухість у роті, багаторазове блювання, болі в епігастрії, часті водянисті випорож¬нення з неприємним запахом, бруд¬но-зеленого кольору, пінисті. Язик та шкіра сухі, AT - 80/40 мм рт. ст. Яка невідкладна допомога хворому?
А*. Внутрішньовенне введення со¬льових розчинів
B.  Переливання свіжозамороженої плазми
C.  Призначення поліглюкіну
D. Симпатоміметики
E.  Гемосорбція

. Хворий 30 років, захворів го¬стро, коли з'явились часті водянисті випорожнення, потім рясна блювота без нудоти, спрага. Об'єктивно: тем¬пература тіла - 35,4 °С. Стан важ¬кий, шкіра холодна. Тургор тканин та еластичність шкіри значно знижені. Риси обличчя загострені. Голос си¬плий, акроціаноз. Пульс - 130/хв, слабкий. AT - 60/30 мм рт. ст. Язик сухий. Живіт запалий, неболючий, при пальпації виражене гуркотіння в кишечнику Анурія. Вкажіть най-більш імовірний діагноз:
A. Дизентерія
B.  Сальмонельоз 
С*. Холера
D. Ротавірусний гастроентерит
E.  Харчова токсикоінфекція

.  Хворий 38 років, захворів го¬стро: з'явились неодноразова блювота з домішками їжі, біль в епігастрії, во¬дянисті випорожнення зеленуватого кольору, підвищення температури до 39 °С. Об'єктивно: стан важкий. Тяг¬нучі болі в м'язах нижніх кінцівок. Ви¬ражена блідість, акроціаноз. Пульс 120/хв. частий. AT - 80/60 мм рт. ст. Тони серця приглушені. Язик сухий, обкладений біло-коричневим нальотом. Живіт здутий, болючий в епігастральній та ілеоцекальній об¬ластях. За 12 годин до захворювання їв холодець. Вкажіть найбільш імовір-ний діагноз:
A.  Вірусний гастроентерит
B. Холера
C. Дизентерія
D*. Сальмонельоз 
E. Ешерихіоз

.  Хворий 36 років, сантехнік, скаржиться на сильний головний біль, загальну слабкість, безсоння, гарячку до 39 °С. Захворів поступово. Об'єк¬тивно: шкірні покриви бліді, на животі одиничні розеоли. Язик з відбитками зубів та білим нальотом, краї та кінчик чисті. Метеоризм. Збільшені печінка і селезінка. Притуплення перкуторного звуку в правій здухвинній ділянці. Пульс - 70/хв. AT - 100/60 мм рт. ст. В легенях - розсіяні сухі хрипи, жор-сткувате дихання. Аналіз крові: Л -3,1х109/л, ШОЕ - 25 мм/год., є - 0 %, п/я - 9 %, с/я - 51 %, л - 31 %, м - 5 %. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:
А. Висипний тиф 
B*.Черевний тиф
C.  Пневмонія
D. Лептоспіроз
E.  Сепсис

. Хвора 52 років скаржиться на слабкість, головний біль, високу тем-
пературу до 39,4 °С, відчуття розпи¬рання і тупий біль в правій гомілці. За¬хворіла гостро день тому, коли з'явив¬ся сильний озноб, висока температура, почервоніння і набряк шкіри правої гомілки. Об'єктивно: хворіє епідермо¬фітією правої ступні. Стан середньої важності. Шкіра правої гомілки різко гіперемована, набрякла, є пухирі діа¬метром 2-3 см, наповнені прозорою рідиною. Зона гіперемії різко окресле¬на у вигляді "язиків полум'я", болюча. Пахові лімфовузли справа збільшені, болючі. Аналіз крові: Л - 12,6х109/л, ШОЕ - 42 мм/год., є - 0 %, п/я - 10 %, с/я - 73 %, л - 11 %, м - 4 %. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:
A. Сибірка
B. Еризипелоїд 
C*. Бешиха правої гомілки 
D. Флегмона
Е. Тромбофлебіт

*. Хвора 29 років, не щеплена, скаржиться на підвищення темпера¬тури до 38 °С, головний біль, слабкість, біль в горлі, яка посилюється при ков¬танні. Захворювання почалось гостро 2 дні тому. Об'єктивно: блідість шкір¬них покривів. Пульс 110 на хвилину. Тони серця приглушені, особливо пер¬ший. Ніжний систолічний шум. AT -100/65 мм рт. ст. Мигдалики, м'яке піднебіння, язичок набряклі. На по¬верхні мигдаликів, більше справа, блі¬до-сіра плівка, яка поширена за їх межу, важко знімається, щільна. Регіо-нарні лімфовузли збільшені, більше справа, помірно болючі. Є набряк під¬шкірної клітковини, який доходить до середини шиї. Вкажіть найбільш імо¬вірний діагноз:
A. Паратонзилярний абсцес
B. Ангіна
C.  Інфекційний мононуклеоз 
D*. Дифтерія ротоглотки
Е. Гострий лейкоз

 

Категорія: Інфекційні хвороби | Додав: АДМІН | Теги: Інфекційні захворювання
Переглядів: 7642 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0