close

Визначення рівня антимюллерова гормону (АМГ) в крові
23.02.2018, 11:58

Для чого потрібен антимюллеров гормон? 

Антимюллеров гормон – речовина, яка відповідає за те, якої статі буде у дитини. Спільно з тестостероном він блокує розвиток у ембріона зачатків жіночих статевих органів – мюллерових проток. 

В організмі дорослої людини цей гормон бере участь у сперматогенезе у чоловіків і в процесі дозрівання фолікулів у жінок. Можна сказати, що ця речовина є індикатором стану статевих залоз. Саме тому визначення антимюллерова гормону (АМГ) використовують для діагностики причин безпліддя. 

У хлопчиків АМГ відповідає ще й за процес опускання яєчок із черевної порожнини в мошонку, а в період статевого дозрівання сприяє синтезу чоловічих статевих гормонів – андрогенів. 

Хто призначає аналіз, де його здають? 

Направлення на цей аналіз можуть дати педіатр, гінеколог, уролог або андролог, ендокринолог, лікар-генетик. Здати кров на аналіз можна в спеціалізованій біохімічної лабораторії, при діагностиці пухлин – в онкодиспансері, новонародженим дітям кров беруть у пологовому будинку. 

Як підготуватися до здачі крові на антимюллеров гормон? 

Кров на аналіз найкраще здавати вранці, через 8-10 годин після останнього прийому їжі, просту воду пити в цей період дозволяється. Жінки повинні здавати кров на 3-5 день менструального циклу, якщо проводиться комплексна оцінка гормонального статусу. 

Показання для визначення АМГ 

Цей аналіз призначають новонародженим хлопчикам для з'ясування причин неопущения яєчок. Його використовують і при неможливості визначення статі новонародженої дитини. 

Чоловікам і жінкам репродуктивного віку визначення антимюллерова гормону проводять при діагностиці причин безпліддя. Особливо затребуваний цей аналіз в репродуктології – його використовують у комплексі з іншими аналізами для визначення тактики лікування жіночого безпліддя. На підставі його результатів роблять висновок про те, наскільки успішною буде стимуляція яєчників у жінки, або ж їх відповідь буде недостатнім, і, відповідно, прогноз настання вагітності несприятливим. 

Визначення змісту антимюллерова гормону використовують при діагностиці деяких гранулезоклеточних пухлин яєчників і для контролю ефективності їх лікування. Призначають аналіз для оцінки функціонального стану яєчок перед настанням пубертатного періоду у чоловіків. 

Результати аналізу на антимюллеров гормон в нормі 

У хлопчиків в препубертате нормальний рівень АМГ – 4-160 нг/мл, у юнаків від 14 років і у дорослих чоловіків – 15–145 нг/мл Для дівчаток до періоду статевого дозрівання нормальним вважається рівень до 9 нг/мл, у жінок в репродуктивному віці – 10–125 нг/мл, у жінок в менопаузі – від 0 до 1 нг/мл 

Інтерпретація результатів 

Причиною підвищення показника у жінок може бути синдром полікістозних яєчників і ановуляторное безпліддя. У чоловіків його супроводжуються підвищенням затримка статевого розвитку і недорозвинення яєчок (гипогонадотропний гіпогонадизм). При гормонально активних пухлин яєчників або яєчок можливо виражене збільшення показника. 

Знижується вміст антимюллерова гормону у жінок при яєчникової недостатності, при ожирінні і в зв'язку з виснаженням оваріального резерву (зменшенням кількості яйцеклітин). У чоловіків зниження кількості цього гормону відзначається при передчасному статевому дозріванні, анорхизме (вродженому відсутності яєчок), при азооспермії (порушення сперматогенезу). 

Переваги і недоліки аналізу на АМГ 

Даний аналіз дозволяє досить точно пояснити причину порушення формування статі. У репродуктології його найчастіше призначають в комплексі з іншими аналізами, так як тільки розгорнута діагностика гормонального статусу у статевих партнерів дозволяє з'ясувати справжню причину безпліддя.

Категорія: 1 | Додав: АДМІН | Теги: антимюллеровий гормон, АМГ
Переглядів: 544 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0